Висновки - Управління збутовою політикою, як фактор ефективної роботи підприємств в сучасних економічних умовах

Сьогодні вирішальним питанням для промислового квітництва є його стабілізація і переорієнтація на умови ринкової економіки.

Невиправдані витрати на утримання тепличних господарств, орієнтація на отримання максимального прибутку в короткостроковому періоді зробили галузь квітництва збитковою. І це природно, тобто галузь, у яку роками не вкладали капіталу, де не велося технічне переозброєння не має майбутнього.

У сучасних економічних умовах немало важливе значення в успішній роботі будь-якої організації чи фірми, підприємства займає питання оптимізації товарної політики.

Основною метою даної роботи було удосконалення товарної політики підприємства ВАТ "декоративні культури". Для цього були вирішенні наступні задачі:

    1. Досліджено стан галузі промислового квітництва та розглянуті перспективи її розвитку. 2. Розглянута та проаналізована система менеджменту на підприємстві. 3. Проведений економічний аналіз та зроблена оцінка господарської діяльності підприємства. 4. Проаналізована товарна політика підприємства та внесені пропозиції щодо її вдосконалення з оцінкою їх ефективності.

Провівши економічний аналіз, потрібно відзначити, що підприємство має нераціональну структуру капіталу і використовує агресивну політику управління поточними активами, при якій спостерігається висока питома вага поточних активів у загальній сумі всіх активів і тривалий період обіговості оборотних коштів.

Так, коефіцієнт ліквідності, при нормі 1,5 - 2, склав на початок 2007 року близько 31, на кінець 2007 року приблизно 48, тобто на підприємства в 24 рази більше оборотних активів, ніж необхідно для погашення поточних зобов'язань. Збільшився також коефіцієнт термінової ліквідності на кінець року близько в 4 рази, (з 1,01 - на початок 2007 року до 3,77 - кінець 2007 року при нормі 1-2), тобто підприємство має в 2 рази більше швидкореалізуємих активів, ніж необхідно для погашення короткострокових зобов'язань. Чистий оборотний капітал також має тенденцію до зростання (приблизно 407 тис. грн. На початку 2007 року і 503 тис. грн., на кінець 2007 року).

Аналіз коефіцієнтів ділової активності показав, що підприємство неефективно використовує свої кошти. Так, на 1 оборот запасів підприємству потрібно сьогодні 4 роки (1460/ 365 = 4 роки ) ( на початок 2007 року коефіцієнт оборотності запасів складав приблизно 3 (1160/ 365 = 3 роки) ).

Аналіз рентабельності показав, що, не дивлячись на збільшення об'єму реалізованої продукції на 12% на кінець 2007 року

І позитивному коефіцієнті рентабельності реалізації (42,5%), що вище в 2,5 рази аналогічного значення за минулий рік (42,5/17,5%)), підприємство ВАТ "Декоративні культури" на сьогоднішній день є збитковим, тому що виторг від реалізованої продукції є недостатнім для відшкодування всіх витрат.

Тому для підприємства проблема ефективного управління товарною політикою є найбільш важливою.

Для того, щоб підприємство було беззбитковим, виторг від реалізованої продукції повинен скласти не менш 429 тис. грн. у рік, що перевищує в 2,2 рази виторг на кінець 2007 року (429/ 193,2 тис. грн.).

У даній роботі для збільшення об'єму продажу розроблено ряд пропозицій:

По-перше, в організаційну структуру ВАТ "Декоративні культури" необхідно включити посаду маркетолога та мерчандайзера для проведення маркетингової стратегії пошуку нових ринків збуту та нових партнерів;

По-друге, представлено список додаткових послуг, який допоможе згладити сезонність продукції;

По-третє, розроблена система знижок, що дозволить залучати більше споживачів та стимулювати купування квітів.

У результаті запропонованих міроприємств, додатковий об'єм реалізованої продукції дозволить вийти на точку беззбитковості (415 тис. грн.) та одержувати за рік додатково 169,67 тис. грн. прибутку.

Похожие статьи




Висновки - Управління збутовою політикою, як фактор ефективної роботи підприємств в сучасних економічних умовах

Предыдущая | Следующая