Висновки - Управління міжнародною конкурентоспроможністю підприємства

При написанні магістерської роботи нами були виконані основні сформульовані завдання досліджуваної проблеми. Так, в результаті вивчення теоретичних аспектів було виявлено, що міжнародна конкурентоспроможність підприємства є особливо важливим показником, який характеризує загальну стійкість підприємства на іноземному ринку. Підприємство повинно забезпечувати собі технічну та економічну ефективність, воно повинно знайти спосіб оптимального сполучення технічної та економічної ефективності для забезпечення найкращих умов пропозиції.

В результаті ретельно проведеного аналізу фінансової діяльності ЗАТ "Завод "Південкабель" за допомогою коефіцієнтів можна зробити висновок, що знаходячись у розпорядженні закритого акціонерного товариства "Завод "Південкабель" сума фінансових ресурсів збільшується з кожним роком. За останні роки сума валюти балансу збільшилась на 35%.

На закритому акціонерному товаристві "Завод "Південкабель" до кінця 2009 року оборотні активи збільшилися в 1,5 рази або до 128135 тис. грн. Негативним моментом є зростання дебіторської заборгованості на 11069 тис. грн. і зростання кредиторської на 17153,4 тис. грн. Рівність кредиторської і дебіторської заборгованості не дотримується.

Загальна вартість майна підприємства - постійно збільшується, спостерігається інтенсивне постійне зростання. Вартість необоротних активів знижується, що може бути обумовлене обліковою політикою підприємства і переоцінкою необоротних активів і основних засобів.

Підприємство має велику частку кредиторської заборгованості не забезпеченої поточними активами, тобто на 1 од. поточних зобов'язань доводиться 2,92 одиниць активів на кінець 2008 р. і 2,82 на кінець 2009 р. Коефіцієнт швидкої ліквідності має тенденцію до зростання, що пояснюється зростанням дебіторської заборгованості на підприємстві в 2009 р. На підприємстві даний показник відповідає нормі.

Аналіз ліквідності "Південкабель" дозволяє зробити висновок про те, що підприємство є ліквідним, оскільки має здатність перетворювати свої активи на гроші для покриття необхідних платежів, у міру настання їх терміну погашення.

На досліджуваному підприємстві в 2009 році в порівнянні з 2008 роком коефіцієнт автономії знизився на 0,38, що особливо не змінило його положення - результат розрахунку відповідав критерію, що рекомендується, підприємство мало в розпорядженні достатню кількість власних засобів.

Коефіцієнт маневреності власного капіталу весь досліджуваний період був негативний. Збільшення поточних зобов'язань відбувалося швидше, ніж зростання власних оборотних коштів і власного капіталу.

Оборотність активів за аналізований період зросла на 0,628 пунктів. Це говорить про те, що підприємство з 1 грн. реалізованої продукції одержало 63 копійки прибутку. Зростання цього показника вплинуло на зростання валового прибутку. Відбувалося таке підвищення за рахунок зниження витрат в структурі виробництва.

Слід зазначити, що відносні показники рентабельності практично не схильні до впливу інфляції. Рентабельність власного капіталу знизилася, оскільки відбувається зниження чистого прибутку без зміни в зростанні власного капіталу, що впливає на всі інші показники. Рентабельність продажів збільшилася на 0,005 пунктів. З таблиці видно, що всі показники рентабельності до 2009 року трохи стали збільшуватися, тобто економічна ефективність підприємства починає підвищуватися.

При аналізі джерел формування майна підприємства повинні бути розглянуті абсолютні і відносні зміни у власних і позикових засобах підприємства. Так, на початок 2008 року основним джерелом формування майна підприємства був власний капітал. На кінець 2008 року частка власного капіталу в структурі пасиву балансу зменшилася на 6,57% і склала 78,84%. До кінця 2009 року частка власного капіталу у вартісному виразі зросла на 40214,3 тис. грн., але знизилася в відсотковому співвідношенні.

Отже, ділова активність підприємства дуже висока і не дуже висока фінансова стійкість. Рекомендованим нормативним значенням відповідають коефіцієнти ліквідності, майнового стану підприємства, оборотності матеріальних запасів і рентабельності діяльності і продажів. Фінансову нестабільність підприємства можна пояснити тим, що воно працює за системою давальницької сировини.

Провівши SWOT - аналіз, визначили сильні і слабкі сторони, можливості і загрози даного підприємства. До сильних сторін діяльності підприємства слід віднести зручне географічне положення; гнучку технологію виробництва, що дозволяє зменшити ціни на пропоновану продукцію, розширити її асортимент, оперативно реагувати на вимоги ринку; наявність кваліфікованих виробничих кадрів; наявність виробничих ділянок з необхідною інфраструктурою. До слабких сторін відносяться: рекламна стратегія; висока текучість кадрів. У підприємства існують такі можливості: при високій якості пропонованої продукції, але більш низьких цінах в порівнянні з аналогами прогнозується стабільне зростання продажів на ринку; розширення асортименту продукції, що випускається, гнучке реагування на запити споживачів укріпить положення заводу на ринку. Мають місце такі загрози: законодавство, що змінюється; наявність конкурентів в даній галузі.

За даними аналізу діяльності підприємства ЗАТ "Завод "Південкабель" на міжнародному ринку, можна зробити висновки, що підприємство активно займається імпортно-експортною діяльністю, більша частина продукції ввозиться з Росії, Білорусі та Німеччини та вивозиться у Росію, Білорусь, Молдову, а на українському ринку реалізує біля 47% імпортованої продукції.

Похожие статьи




Висновки - Управління міжнародною конкурентоспроможністю підприємства

Предыдущая | Следующая