Аналіз ліквідності - Управління збутовою політикою, як фактор ефективної роботи підприємств в сучасних економічних умовах

Ліквідність означає здатність перетворити актив на гроші швидко і без втрат його ринкової вартості.

Оцінюючи ліквідність підприємства, аналізують. його здатність своєчасно і в повному обсязі погасити поточні зобов'язання - короткострокову кредиторську заборгованість.

При оцінці ліквідності розраховують: коефіцієнт поточної ліквідності; коефіцієнт швидкої ліквідності; коефіцієнт абсолютної ліквідності; коефіцієнт обіговості запасів; коефіцієнт обіговості дебіторської заборгованості; коефіцієнт обіговості кредиторської заборгованості.

Коефіцієнт загальної ліквідності показує, що на початок звітного періоду на 1 грн. поточних зобов'язань приходиться 31,16 грн. поточних активів. На кінець періоду ця величина збільшилася на 16,88 (48,04 - 31,16) і склала 48,04 грн., що свідчить про сприятливий стан ліквідності активів підприємства.

Показник коефіцієнта загальної ліквідності на кінець звітного року рівний 48,04 при нормативному значенні 1,5-2,0, означає, що зажадавши дебіторську заборгованість підприємство в стані погасити свої короткострокові зобов'язання.

Нормативне значення даного коефіцієнта дорівнює 0,7-0,8.

Отримані показники термінової ліквідності більше нормативних, що говорить про високу ліквідність активів даного підприємства, а також про її подальше підвищення.

Аналіз показує, що в порівнянні з минулим роком коефіцієнт ліквідності збільшився в 2 рази і склав 1,2, при оптимальному значенні 0,2-0,25, що свідчить про готовність підприємства негайно погасити свою заборгованість.

Показує, що в підприємства досить засобів не тільки для підтримки фінансової стійкості, але і для розширення своєї діяльності.

Похожие статьи




Аналіз ліквідності - Управління збутовою політикою, як фактор ефективної роботи підприємств в сучасних економічних умовах

Предыдущая | Следующая