ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ - Вдосконалення управління експортним потенціалом підприємства

Дослідивши дану тему, даної курсової роботи можа зробити висновок, експортний потенціал являється однією зі складових економічного потенціалу, яка забезпечує, на відміну від інших складових (виробничого, трудового, природного, фінансового, інформаційного потенціалу тощо) не процес виробництва, а процес споживання, тобто процес реалізації продукції на зовнішньому ринку. Спроби визначення експортного потенціалу вітчизняними науковцями відносяться до 90-х років ХХ-го ст. з початком розвитку ринкових відносин, коли результати діяльності суб'єктів господарювання зумовлені не тільки можливостями виробництва, а й можливостями реалізації продукції. При виході на зовнішні ринки головною передумовою розвитку зовнішньоекономічних зв'язків стає розвиток зовнішньоекономічного потенціалу, складовою якого є експортний потенціал. Експорт - це вивіз за межі країни товарів для реалізації їх на зовнішньому ринку або кількість та вартість вивезених за кордон товарів. Самуельсон та Нордхауз визначають експорт як товари та послуги, які виробляються всередині країни та продаються за кордон. Потенціал (від лат. potentia сила, можливість, напруга) - в широкому розумінні означає засоби, запаси, джерела, які є в наявності та які можуть бути використані для досягнення певної мети, здійснення плану, рішення якоїнебудь задачі. Дослідження методологічних підходів до оцінки експортного потенціалу дозволяє стверджувати, що загальноприйнята методика його визначення відсутня. Як правило, дослідження експортного потенціалу закінчується прогнозними розробками експорту за товарною і галузевою структурами, яким передує аналіз його ретроспективної динаміки, товарної і географічної структури. Це пов'язано, на нашу думку, з неможливістю кількісної оцінки експортного потенціалу через деяку суб'єктивність цього поняття, відсутністю прямої залежності між потенціалом і ринковою позицією фірми, а тим більше -- країни. Крім того, економічний, виробничий, промисловий чи експортний потенціал не має відповідного аналога в західній літературі.

Управління експортним потенціалом підприємства є цілеспрямованою діяльністю керівництва, яка включає розробку системи напрямків розвитку експортного потенціалу. Дуже важливо враховувати вплив різноманітних факторів макро-, мезо - та мікрорівня, які можуть призвести до істотного зміну у функціонуванні всієї системи. До ключових чинників формування експортного потенціалу, управління якими забезпечує його ефективну реалізацію, відносять: конкурентоспроможність продукції, можливість виробництва експортного товару в заданих обсягах, якість ресурсного забезпечення виробництва експортного асортименту, якість товаропровідної і збутової мереж, наявність відділу ЗЕД на підприємстві, характер комунікацій, що використовуються. Сукупний вплив цих чинників зачіпає всі стадії управління експортним потенціалом підприємства. Їх аналіз повинен проводитися не послідовно, а системно.

Важливою пропозицією для ПП "Уманська швейна фабрика" є впровадження управління розвитком експортного потенціалу що передбачає формування системи заходів, спрямованих на впровадження змін і, відповідно, зміцнення експортного потенціалу промислового підприємства в майбутньому у порівнянні з поточним його станом. Розробка заходів має грунтуватися на формуванні і оцінці експортного потенціалу, розвиток же є кінцевою метою управління, що забезпечить більш якісний стан системи, якою є експортний потенціал. Для реалізації заходів щодо розвитку експортного потенціалу необхідно виявити резерви. Резерви - це певний запас, тобто джерело, з якого можуть бути використані нові можливості. Коли мова йдеться про експортний потенціал, резерв можна розглядати як таку його величину, на яку потенціал повинен збільшитися, щоб забезпечити підприємству ефективну експортну діяльність в умовах розширення ЗЕД. Результати оцінки експортного потенціалу.

Досдіджуване підприємство ПП"Уманська швейна фабрика" функціонує за рахунок імпортної сировини, а її продукція призначається для вивезення за межі країни. На даний час ПП "Уманська швейна фабрика" працює на давальницькій сровині. Та випускає такі види одягу: жакети, пальта чоловіче та жіноче. Організаційна структура управління підприємства, має добру структуру та підходить підприємству. Товарна структура показує що підприємство виробляє невелику кількість видів продукції. Обсяги її виробництва є нестабільними, оскільки спочатку зростають, а потім падають.

Визначивши спеціалізацію підприємства можна сказати що вона висока. Дивлячись на показники аналізу витрат та використання рисурсів, можна сказати що всі вони ідуть на спад. Окремі його показники зростають такі як: оборотні фонди, фондоємкість. Показники ефективності підприємства також ідуть на спад, а чистий прибуток в мінусі. Що є дуже негативно. Підприємство майже повіністю забеспечене працівниками, в 2012 році році звільняє двох працівників. Що показує на спад працівників. При здійснені своєї діяльності підприємство використовує різні методи ЗЕД.

Здійснюючи ЗЕД виконує як імпортні так і імпортні операції. Оскільки воно працює на давальницькій сировині. Обсги експорту падає, піком його є 2011 рік.. Імпорт ПП "Уманська швейна фабрика" також іде на спад. Що є негативним при отримані прибутку. Зниження експорту пояснюється тим що підприємству мало імпортується сировини, як наслідок зменшення обсягу випуску, так і імпорту продукції. Головним партнером підприємства є Панамська компанія.

Головним фактором формування і розвиток експортного потенціалу є планування експортного виробництва. Відповідно до якого віддбувається планування обсягу виробництва, відповідно до якого визначається обсяг товару, який експортується, а який продається на внутрішньому ринку.

Для розвитку експортного потенціалу небхідно викристати такі елементи як:

    - реалізація програми технічного переозброєння підприємства за рахунок технічних та технологічних, реконструктивно-капітальних заходів; - зміна структури товарної продукції з метою збільшення питомої ваги випуску рентабельної продукції; - зниження питомої ваги бартерних операцій і взаємозаліків; - формування надійних схем забезпечення підприємства сировиною; - розробка заходів мінімізації негативного впливу зміни цін на внутрішньому та зовнішньому ринках; - оновлення стану обслуговуючих та ремонтних служб у відповідності з виробництвом та реалізацією експортної продукції.

Також головною пропозицією підприємства може бути нарощування експортного потенціалу. Нарощування експортного потенціалу тісно пов'язаний із кардинальним підвищенням якості продукції, що значною мірою диктується технічним рівнем виробництва та якістю комплектуючих і сировини. Тому необхідним є проведення постійного аналізу технічного рівня та якості продукції, що передбачає оснащення підприємств сучасними засобами виміру та контролю технологічних процесів, випробувальним обладнанням, стендами та приладами.

Для ефективного нарощування експорту на підприємстві необхідно провести аналізу зовнішньоекономічної діяльності підприємства. Для цього доцільно об'єднувати різні методи: аналіз за допомогою коефіцієнтів, аналіз на підставі результатів попередніх експортних контрактів, аналіз на підставі статистичних даних про стан світового ринку.

Загалом діяльність підприємства з 2012 року де на спад, найвищі показники його були в 2011 року. Спад також прослідковується і в ЗЕД. Для поліпшення експорту, підприємство повинне збільшити імпорт сировини за рахунок чого і збільшеться і експорт.

Пропозицією по даній темі курсової роботи для ПП "Уманська швейна фабрика" можна запропонувати збільшувати обсяг виробництва продукції, та збільшувати асортимент виробів. Новим асортиментом може бути випуск вишиванок. Оскільки це дасть можливість збільшити прибутки підприємства, як за рахунок більшого виробництва, так і за рахунок оновлення виробництва. Що дасть можливість збільшити експортний потенціал підприємства. Також пропозицією може бути розвиток маркетингової сфери, а саме проведення активної реклами продукції та підприємства в різних засобах масової інформації. Це дасть можливість здільшити попит на продукцію та відбудеться поява нових клієнтів. Дані заходи сприятимуть збільшити та розвинути експортний потенціал.

Похожие статьи




ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ - Вдосконалення управління експортним потенціалом підприємства

Предыдущая | Следующая