Просування товарів, як важливе питання для стимулювання збуту - Управління збутовою політикою, як фактор ефективної роботи підприємств в сучасних економічних умовах

Розглядаючи четвертий елемент маркетингу (promotion) Дж. Р. Еванс і В. Берман виділяють чотири основних види про-сування товарів.

Реклама -- сплачена форма неперсонального надання товарів та послуг з чітко вказаним джерелом фінансування.[9]

Пабліситі (пропаганда) -- неособисте стимулювання попиту на товар, послугу або діяльність за допомогою розміщення комерційно важливих новин у виданнях або отримання сприятливих презентацій на телебаченні, радіо, сцені, які не оплачуються конкретною фірмою.

Персональний продаж -- усна презентація товару під час бесіди з одним або декількома потенційними покупцями для здійснення продажу.

Стимулювання збуту -- маркетингова діяльність, що включає виставки, демонстрації, купони, премії і стимулює покупки споживачів, підвищує ефективність роботи посередників та продавців.

Можна виділити три групи засобів стимулювання збуту для кожного з трьох типів суб'єктів стимулювання:

    -- покупці -- знижки, купони, конкурси, лотереї, кредит, можливість повернення грошей, пільгові пропозиції; -- посередники -- знижки ціни, поставка частини товарів безкоштовно, премії, подарунки, конкурси; -- продавці.

Відзначимо, що дійовім засобом стимулювання збуту є також кредит.

Просуванню товарів на ринку сприяє участь фірми в спеціалізованих виставках.

Виставка та ярмарок -- це комерційні заходи. Ще не так давно різниця між ними була в тому, що виставка носила просвітницький характер, а ярмарок носив, перш за все, комерційний аспект.

Крім того, ярмарки проводяться в одному і тому ж тра-диційному місці (Дюсельдорф, Брно). тоді як виставки -- будь-де і будь-коли.

Останнім часом різниця між виставками та ярмарками поступово зникає. Тепер і там, і там укладаються торгові уго-ди.[12]

Які ж причини спонукають фірми приймати рішення про участь у виставках? Це:

    -- демонстрація нового виробу, в тому числі в дії; -- визначення можливого попиту на продукцію; -- пошук нових клієнтів серед відвідувачів; -- налагодження контактів у діловому світі; -- порівняння власної продукції з товарами конкурентів; -- зустріч з клієнтами; -- укладання угод.

Хороша підготовка до виставки, ставлення до неї, як до засобу привернення на свій бік нових споживачів, інколи дають змогу протягом двох виставочних тижнів забезпечити свою фірму замовленнями на цілий рік.

Основним критерієм будь-якої з названих форм сти-мулювання збуту є збільшення обсягу продажу.

Похожие статьи




Просування товарів, як важливе питання для стимулювання збуту - Управління збутовою політикою, як фактор ефективної роботи підприємств в сучасних економічних умовах

Предыдущая | Следующая