Аналіз рентабельності, Точка беззбитковості - Управління збутовою політикою, як фактор ефективної роботи підприємств в сучасних економічних умовах

Рентабельність характеризує відносну ефективність виробничо-господарської діяльності підприємства. Показники рентабельності дозволяють оцінити прибуток з кожної гривні засобів, вкладених підприємством в активи.

Рентабельність є якісним показником ефективності роботи підприємства.

При оцінці рентабельності знаходять відношення прибутку к наступним показникам: рівню продажу, активам, власному капіталу.

Яких-небудь абсолютних загальноприйнятих значень рентабельності, на які можна орієнтуватися при аналізі, не. існує, тому що її показники різко коливаються по галузям. Ріст цих показників по періодах звітності вважається позитивною тенденцією.

Знайдемо коефіцієнт рентабельності реалізації за звітний та минулий періоди:

У порівнянні з минулим роком, у звітному періоді рентабельність реалізації збільшилася на 20% (42,5% - 17,5%) і склала 42,5%. Коефіцієнт показує, що з 1 гривні продажу підприємство одержало 42,5 копійки валового прибутку.

Всі вище розраховані показники приведені в таблиці 2.2.

Таблиця 2.2. - Показники економічної ефективності за 2007 рік

№ п/п

Показники

Од. виміру

Значення

На початок року

На кінець року

1.

Коефіцієнти ліквідності:

Коефіцієнт поточної ліквідності

Коефіцієнт швидкої ліквідності

Коефіцієнт абсолютної ліквідності

Чистий оборотний капітал

Грн.

    31,16 1,01 0,6 406,9
    48,04 3,77 1,2 503

2.

Коефіцієнти ділової активності:

Коефіцієнт оборотності запасів

Коефіцієнт оборотності дебіторської заборгованості

Коефіцієнт оборотності кредиторської заборгованості Коефіцієнт оборотності активів Фондовіддача

Дні

Дні

Дні

Дні

Грн.

    1106 8 30,75 986 0,057
    1460 7 39,76 890 0,065

3.

Коефіцієнт рентабельності реалізації

%

17,5

42,5

Як бачимо з вищенаведених розрахунків, фінансовий стан підприємства ВАТ "Декоративні культури" залежить від ефективності виробничих результатів діяльності організації та використання фінансових ресурсів. Чим вище показники виробництва та реалізації продукції, послуг, нижче їх собівартість, тим вище рентабельність і прибуток, тим краще фінансовий стан підприємства. Всі показники підприємства свідчать про те, що воно має всі можливості своєчасно сплачувати свої поточні зобов'язання.

На підставі проведених розрахунків можна зробити висновок про те, що рівень платоспроможності ВАТ є низьким, тому що велика частина активів підприємства - повільно реалізована, але усе-таки він має тенденцію до збільшення, отже, у підприємства є можливість зміцнити своє фінансове положення. Так само спостерігається невеликий ріст рентабельності в цілому по підприємству, що свідчить про збільшення прибутковості, і також зміцнення фінансового стану.

Точка беззбитковості

Визначення обсягу реалізації товарів, що забезпечує беззбиткову торгову діяльність. Графічно "точка беззбитковості" (чи "поріг рентабельності") діяльності торгового підприємства представлена на рис. 2.2.

графік формування

Рис. 2.2. Графік формування "точка беззбитковості" торгової діяльності

З приведеного графіка видно, що для досягнення "точки беззбитковості" своєї діяльності (ТБ) торгове підприємство повинне забезпечити такий обсяг реалізації товарів (Ртб), При якому сума чистого доходу (валового доходу за мінусом податкових платежів, здійснюваних із нього) порівнюється із сумою витрат обертання, як постійних, так і змінних. Цей обсяг реалізації товарів може бути визначений на підприємстві по наступній формулі:

Де Ртб - Обсяг реалізації товарів, що забезпечує досягнення точки беззбитковості;

ВОпост - сума постійних витрат обертання;

Рчд - рівень чистого доходу від реалізації товарів до товарообігу, %;

Рвзмін - рівень змінних витрат обертання до товарообігу, %.

Похожие статьи




Аналіз рентабельності, Точка беззбитковості - Управління збутовою політикою, як фактор ефективної роботи підприємств в сучасних економічних умовах

Предыдущая | Следующая