Аналіз сильних і слабких сторін підприємства - Управління збутовою політикою, як фактор ефективної роботи підприємств в сучасних економічних умовах

Наша країна переживає період адаптації до ринкової економіки. Це докорінно змінило економічну ситуацію в країні. Багато підприємств виявилися непристосовані до ринкових умов і не змогли вижити. Відсутність нормативної бази, досвіду роботи, явилося причиною спаду майже всіх галузей економіки.

Серед деяких підприємств, що адаптувалися в сучасних економічних умовах, було і ВАТ "Декоративні культури", якому вдалося досягти помітної стабілізації виробничих показників і налагодити кризову ситуацію. На даний момент підприємство не має заборгованості перед бюджетом і пенсійним фондом, немає кредиторів і кредиторської заборгованості. Щомісяця виплачується заробітна плата робітникам.

Перехід до ринкової економіки потребує від підприємств підвищення ефективності виробництва, конкурентноздатності продукції і послуг на основі впровадження досягнень науково-технічного прогресу, ефективних форм господарювання і управління виробництвом на основі активізації підприємництва, ініціативи і впровадження прогресивних економічних технологій.

Головні слабкі сторони підприємства це: застаріла технологія, низька врожайність та сортність квітів (наприклад, деякі сорти троянд використовуються як посадковий матеріал 12-13 років при нормі 8 років), вузький асортимент продукції (на сьогоднішній день підприємство вирощує лише троянди, хоча до недавнього часу це були і гвоздики, кали, спіруліна, а також квіти в горщиках). Підприємство працює в сезонному режимі, тому що при сучасній тарифікації на електроенергію та паливо у підприємства немає можливості працювати узимку.

У табл.2.1 (SWOT-аналіз) наведені сильні та слабкі сторони підприємства, його можливості та загрози.

Таблиця 2.1 - SWOT-АНАЛІЗ ВАТ "Декоративні культури"

СИЛЬНІ СТОРОНИ

СЛАБКІ СТОРОНИ

    - низькі ціни; - забезпечення робочими місцями; - досвід праці у квітоводчеський підотраслі рослиноводчеський отраслі; - стимулювання праці.
    - застаріла технологія; - низька врожайність та сортність квітів; - вузький асортимент продукції; - недостатня реклама; - слабкий ринок збуту; - працездатність тільки в сезонному режимі.

МОЖЛИВОСТІ

ЗАГРОЗИ

    - вирощування сировини; - перспективність ринку збуту; - розширення асортименту продукції.
    - економічна нестабільність - недосконала податкова політика; - наростаюча конкуренція.

Похожие статьи




Аналіз сильних і слабких сторін підприємства - Управління збутовою політикою, як фактор ефективної роботи підприємств в сучасних економічних умовах

Предыдущая | Следующая