Аналіз ділової активності - Управління збутовою політикою, як фактор ефективної роботи підприємств в сучасних економічних умовах

Коефіцієнт показує, що для забезпечення поточного обсягу продажу швидкість звертання запасів складає 0,33 оборотів.

Поділивши тривалість звітного періоду (один рік) на коефіцієнт оборотності запасів, одержимо кількість днів, необхідну на один оборот запасів: днів, що говорить у неефективності використання запасів.

Коефіцієнт показує, що для забезпечення поточного Обсягу продажу швидкість звертання запасів складає 0,25 оборотів.

Поділивши тривалість звітного періоду (один рік) на коефіцієнт оборотності запасів, отримаємо кількість днів,

Необхідну на один оборот запасів: днів.

Таким чином, ефективність використання запасів на кінець звітного періоду знизилась на 354 дні.

На кінець звітного періоду кількість оборотів зросла на 5,41 (52,22- 46,81), тобто підприємство швидше отримує оплату по рахунках.

Використовуючи цей коефіцієнт, розрахуємо час, протягом якого дебіторська заборгованість обернеться у грошові кошти. Для цього поділимо тривалість звітного періоду на коефіцієнт оборотності за розрахунками:

Період інкасації (очікування підприємством отримання грошових коштів після реалізації продукції) складе на початок звітного періоду 8 днів, а на кінець 7 днів, тобто термін дебіторської заборгованості скоротився на кінець року.

Поділивши тривалість звітного періоду на коефіцієнт оборотності кредиторської заборгованості, отримаємо середню кількість днів, протягом яких підприємство оплачує рахунок кредиторів.

Таким чином, здатність погашення кредиторської заборгованості підприємством погіршилась на кінець року приблизно на 9 днів (39,76 - 30,75).

Порівняння термінів погашення дебіторської і кредиторської заборгованості дозволить зробити висновок про платоспроможність підприємства. Так, на початок року цей термін становив в середньому 23 дні (30,75 - 8), а на кінець - 33 дні (39,75 - 7), тобто платоспроможність підприємства погіршилась.

З розрахунків видно, що зросла оборотність активів з 0,37 на початок року до 0,41 на кінець, що говорить про ефективне використання активів.

Фондовіддача зросла з 0,057 на початок року до 0,064 на кінець року, тобто підприємство більш ефективніше використовує основні фонди.

Оборотність власного капіталу зросла з 0,049 на початок року до 0,055 на кінець року, тобто підприємство більш ефективніше використовує власний капітал.

Похожие статьи




Аналіз ділової активності - Управління збутовою політикою, як фактор ефективної роботи підприємств в сучасних економічних умовах

Предыдущая | Следующая