Вступ - Управління формуванням витрат підприємства на виробництво та реалізацію продукції

Актуальність теми. Головним напрямком реформ, які здійснюються в Україні, є перехід до ринкових умов господарювання, в яких підприємство несе повну економічну відповідальність за результати своєї діяльності. При цьому успіх у досягненні визначених цілей будь-якого підприємства нерозривно пов'язаний з обсягом витрачених коштів і отриманим прибутком. Як показує досвід високорозвинених країн, ключовим фактором економічного зростання є концепція зниження витрат, яка передбачає, що кожна складова одиниця затрачених коштів повинна витрачатися доцільно. У той же час необхідність вивчення витрат виробництва, розуміння їх ролі і сутності в сучасних умовах господарювання зумовлені рядом практичних завдань, що виникають у процесі розвитку пов'язаних, зокрема, з характерними для України процесами перехідного періоду. Це зумовлено тим, що витрати виробництва безпосередньо впливають на процес ціноутворення продукції, визначають рівень ефективності виробництва.

Сучасна економічна ситуація в Україні не сприяє оптимальному використанню виробничих ресурсів. У результаті зростає їх споживання, що негативно відбивається на рентабельності виробництва, конкурентоспроможності української продукції, нестачі власних коштів, загостренні проблем покриття витрат. У зв'язку з цим дослідження шляхів зниження витрат виробництва на вітчизняних підприємствах набуває особливого значення. Прибуток підприємства являє собою підсумок його господарської діяльності та є джерелом його життєдіяльності. Величина прибутку залежить від рівня витрат підприємства.

Для досягнення максимальних розмірів прибутку, підприємство повинно забезпечити ефективне управління фінансовими результатами господарської діяльності та добиватися зменшення витрат.

Одними із елементів системи управління витратами підприємства є економічний аналіз. Економічний аналіз витрат підприємства є основним напрямком аналізу майбутнього, тому що його методика дозволяє при наявності стислого обсягу інформації про результати діяльності господарюючого суб'єкта визначити його потенційні можливості, внутрішні резерви, використання яких дозволить досягти позитивних змін фінансових результатів діяльності. Особливого значення це набуває в сучасний період, коли більшість інформації про господарську діяльність підприємці відносять до категорії комерційної таємниці, та у розпорядження аналітика надходить в основному офіційна фінансова звітність. Саме тому тема дипломної роботи є досить актуальною.

Метою дипломної роботи є вдосконалення управління витратами підприємства в сучасних економічних умовах в Україні.

Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити наступні Завдання:

По-перше розглянути витрати виробництва як економічну категорію, привести їх класифікацію та склад; вивчити групування витрат за економічними елементами та статтями калькуляції; навести показники ефективності використання витрат на виробництво; розкрити завдання обліку витрат на виробництво.

По-друге розрити значення та завдання аналізу витрат на виробництво продукції; проаналізувати загальну суму витрат виробництва; провести аналіз витрат за економічними елементами; провести аналіз витрат на 1 гривню товарної продукції; провести аналіз собівартості одиниці продукції; провести факторний аналіз витрат виробництва.

Насамкінець, зробити загальну діагностику економічного потенціалу підприємства та розглянути шляхи скорочення витрат та резерви зниження виробничої собівартості продукції.

Об'єктом дослідження є підприємство ТОВ "Олвія".

Предметом - сукупність процесів, факторів та елементів системи управління витратами на підприємстві.

Похожие статьи




Вступ - Управління формуванням витрат підприємства на виробництво та реалізацію продукції

Предыдущая | Следующая