Набуття умінь правильного читання - Методика формування читання в початковій школі

Правильне читання закладається в добукварний період, коли учні набувають умінь вимовляти звуки відповідно до літературних норм.

У букварний період робота над набуттям орфоепічних норм продовжується на вищому рівні.

У після букварний період починається планомірне прищеплення найважливіших орфоепічних норм на уроках української мови.

На уроках читання вчитель повинен бути особливо пильним до правильності читання тексту. Однак у виправленні порушень слід дотримуватись дидактичної вимови, переривати учня під час читання дозволяється у тому випадку, коли неправильно прочитане слово спотворює думку.

Різні способи виправлення помилок читання: учень читає за складами, записує на дошці, учитель ставить перед ним запитання, яке підкаже йому правильне прочитання слова, учитель залучає інших учнів до роботи над усуненням неточностей прочитаного, вчитель сам виправляє неточність. В останньому випадку він не просто дає зразок правильного читання, а проводить роботу щоб у подальшому запобігти повторенню подібних огріхів.

Для запам'ятання правильної вимови рекомендується давати учням прислів'я, приказки.

Форми підготовчої роботи:

    1) проведення бесід за малюнками, картинами; 2) розповіді і пояснення вчителя про події, пов'язані з темою твору; 3) добір рим до відповідних слів із контрольними звуками; 4) аналіз слів і записування їх на дошці; 5) виділення учнями для вимови важких слів.

Похожие статьи




Набуття умінь правильного читання - Методика формування читання в початковій школі

Предыдущая | Следующая