Напрямки роботи школи щодо ФНЗСЖ - Система роботи школи щодо формування навичок здорового способу життя

Ми розуміємо, що чинників ризику, які впливають на стан здоров'я наших дітей безліч, тому в процесі пошуку колективом школи були визначені Основні напрями роботи Щодо ФНЗСЖ учнів, на підставі яких ми створили концептуальну модель системи формування здорового способу життя нашої школи (додаток 1).

Ця модель ілюструє роботу всіх структурних підрозділів школи в напрямку формування високої культури здоров'я особистості наших учнів. Вона недарма такої форми - всі її складові знаходяться в тісній співпраці та взаємодії, тому що ФНЗСЖ це системний, циклічний процес.

Модель системи формування навичок здорового способу життя нашої школи включає в себе такі напрями:

1. ) Формування світогляду педагогів та виховання культури здоров'я педагогічного колективу:

Поновлення знань з питань ФЗСЖ;

Проведення проблемних психолого-педагогічних семінарів;

З цією метою в школі відбулися теоретичні семінари: психолого-педагогічний семінар "Особистісно зорієнтований підхід до навчання: творчий учитель - творчий учень", семінар-практикум "Конфлікти в навчальному закладі. Причини виникнення. Динаміка розв'язання", науково-теоретичний семінар "Адаптація першокласників: проблеми та перспективи", "Адаптація учнів початкової школи до навчання в 5 класі", проблемний семінар "ФНЗСЖ - професійні аспекти роботи", семінар для заступників директорів з виховної роботи шкіл міста "Система роботи школи щодо формування навичок здорового способу життя".

Зміст, структура, форми науково-методичної роботи в школі не лише відповідають запитам кожного педагога; вони побудовані із врахуванням як специфіки роботи методичних об'єднань, так і самої школи.

Висвітлення проблем ЗСЖ школи на педагогічних радах, засіданнях методичних об'єднань вчителів школи;

За останній час було проведено педради: "Мистецтво життєтворчості особистості", "Здоровий спосіб життя - це необхідність", "Літнє оздоровлення - проблеми та шляхи вирішення".

Розробка та впровадження здоров'язберігаючих технологій в навчальний процес та позаурочну діяльність;

Вивчення і використання передового досвіду, створення інформаційного банку даних;

З цього приводу, на основі аналізу: інформаційно-освітніх програм, посібників, методик профілактичної роботи з учнями, додаткової літератури, кафедрою виховної роботи було оформлено папку з матеріалами даної тематики на допомогу класним керівникам та батькам учнів школи.

Робота секції волейболу для вчителів школи;

Робота секції шейпінгу для вчителів школи.

2. ) Робота класного керівника:

Проведення години спілкування класного керівника з учнями на теми ФНЗСЖ;

Організація дослідження здоров'я класу;

У кожному класі є листок здоров'я, де відмічені групи здоров'я, фізкультурні групи.

Проведення бесід з учнями про попередження дитячого травматизму та дотримання санітарно-гігієнічних вимог і техніки безпеки;

Організація походів та екскурсій.

Сезонні походи вихідного дня класів у ліс, які організовують класні керівники стали традиційними.

Протягом вересня - грудня класними керівниками були проведені такі заходи:

Години спілкування "Твоє здоров'я - в твоїх руках", "Захисти себе і свою майбутню дитину", "Соціально небезпечні хвороби", "Це має знати кожний";

Інструктаж профілактики травматизму та інфекційних хвороб, отруєнь;

Батьківські збори, на яких відбувається обговорення та аналіз медичного обстеження школярів, рівня фізичної підготовки учнів;

Перегляд фільму в кінотеатрі "Обережно туберкульоз".

3. ) Всеобуч батьків, співпраця з батьками:

Участь батьків у плануванні, прийнятті рішень про створення безпечного освітнього середовища дітей;

Прийняття рішень та участь в облаштуванні шкільних приміщень;

Проведення лекцій та бесід з проблем ЗСЖ на батьківських зборах (у співпраці із лікарями міста);

Позитивний результат співпраці з батьками досягається завдяки роботі лекторію для батьків з питань оздоровлення дітей у сім'ях: "Здорові стосунки - здорова сім'я", "Статеве виховання в сім'ї", "Здоров'я - у природі" тощо.

Проведення батьківського лекторію "Формування у дітей навичок ЗСЖ" психологом школи;

Проведення циклу лекцій тематики "Твоє життя в твоїх руках" (у співпраці з представниками організацій "Наша спадщина" та "АСЕТ") (додаток 2).

Виховання стає ефективнішим, якщо вдається забезпечити тісну співпрацю сім'ї, школи та громади. Враховуючи це, в школі започатковано проведення (1 раз в семестр) батьківського кінолекторію "Твоє життя в твоїх руках": "Скажи палінню та наркотикам-ні!", "Пити? - Чи не пити?" (у співпраці з представниками організації "Наша спадщина" та Всеукраїнською благодійною організацією "АСЕТ"), програма якого спрямована на залучення батьків до виховання у своїх дітей культури здоров'я.

Така форма виховної роботи позитивно сприймається та активно підтримується батьками учнів, що дозволяє зробити висновки про подальшу співпрацю.

Загальношкільні батьківські збори, класні батьківські збори постійно розглядають питання раціонального харчування дітей, здорового мікроклімату в родині, оздоровлення дітей на канікулах, стан захворюваності учнів у школі, профілактики вірусних захворювань.

Найголовніша задача - донести до батьків те, що фізично розвинуті діти зможуть краще засвоювати ті знання, які будуть отримувати у школі.

    4. ) Співпраця (партнерство) з питань ФНЗСЖ: 4.1. ) Співпраця з управліннями та відділами міськвиконкому:

Управління освіти Хмельницької міської ради;

Управління у справах сім'ї та молоді;

Управління охорони здоров'я;

Управління юстиції Хмельницької міської ради;

Служба у справах дітей;

Кримінальна міліція у справах дітей ПЗВМ;

Комітет фізичної культури й спорту;

Управління транспорту та зв'язку;

Відділ зв'язків з громадськістю ДАЇ Хмельницької області.

4.2. ) Крім того, налагоджена тісна співпраця з позашкільними закладами міста, це:

Кінотеатри, театри, філармонія міста;

Хмельницька обласна бібліотека для юнацтва;

ПТДЮ (палац творчості дітей та юнацтва);

ХОЕНЦУМ (Хмельницький обласний еколого - натуралістичний центр учнівської молоді);

ЦНВУМ (центр національного виховання учнівської молоді);

Школа мистецтв "Райдуга";

ДЮСШ (дитячі юнацькі спортивні школи) міста;

Дитячий ФК (футбольний клуб)"Фортуна-Проскурів";

ХНУ (Хмельницький національний університет);

ХУУП (Хмельницький університет управління та права).

4.3. ) Співпраця з благодійними та громадськими організаціями:

Всеукраїнська благодійна організація АСЕТ;

Міжнародна громадська організація "Наша спадщина".

    5. ) Впровадження освітніх технологій ФЗСЖ в навчальний процес є 5-тим елементом нашої усієї системи: 5.1. ) Посилення мотивації на ЗСЖ через спеціальні предмети.

Базові знання про своє здоров'я учні отримують на уроках фізкультури, "Біології", "Основ здоров'я", "Основ безпеки життєдіяльності", уроках ритміки.

На основі знань та умінь, отриманих нашими учнями на уроках біології, основ здоров'я формуються навички до яких належать наприклад - навички дотримання правил особистої гігієни, навички надання першої ї медичної допомоги.

Школярі - біологи, екологи, проводять дослідницьку роботу з визначення освітленості навчальних аудиторій, озеленення кабінетів, захворюваності щитовидної залози наших учнів.

Велику роботу, спрямовану на збереження та зміцнення здоров'я здійснюють учителі фізичної культури та ритміки. Вони навчають учнів вправ для розвитку усіх фізичних якостей, всіх органів і систем, ознайомлюють з руховим режимом.

Значна увага на уроках фізичної культури приділяється дихальним вправам. Більшість уроків фізичної культури, якщо дозволяють погодні умови, відбуваються на свіжому повітрі.

5.2. ) Включення валеологічної інформації в зміст предметів базового компонента.

Користуючись навчальним матеріалом, педагоги нашої школи на уроках дають інформацію про шкідливі фактори та звички, що впливають на здоров'я людини.

Ми намагаємося формувати позитивну мотивацію на здоров'я не тільки через уроки фізичної культури, біології, основ здоров'я та основ безпеки життєдіяльності, а й через зміст усіх шкільних предметів.

Прикладом може стати проведення уроків гуманітарного циклу:

Програма з англійської мови включає спеціальні теми з основ здоров'язбереження: "Спорт", "Олімпійські ігри", "Навколишнє середовище", "Екологія", "Шкідливість паління". Учні засвоюють нову лексику, тренують мову та водночас розбирають проблеми збереження власного здоров'я та навколишнього середовища.

На уроках мови та літератури використовуються такі завдання і вправи, які формують в учнів теоретичну базу з питань культури здорового способу життя, а також навчають застосовувати отримані знання на практиці. Постійно пропонується робота з відгадування і складання загадок, кросвордів, пов'язаних з режимними процесами або предметами санітарної гігієни, добір прислів'їв, приказок про здоров'я та здоровий спосіб життя.

У школі запроваджено фізкультхвилинки та валеопаузи під час навчальних занять у 1-7-х класах. Вони спрямовані на відновлення працездатності, уваги, запобігають захворюванням опорно-рухового апарату, зору.

Для цього розроблено спеціальні комплекси фізичних вправ для учнів різного віку та для різних предметів. Діти молодших класів виконують динамічні вправи під музику, читають веселі віршики, фантазують. Для учнів середніх і старших класів фізкультхвилинки передбачають. вправи для відпочинку рук та очей, постави.

Для збереження здоров'я учнів на уроках використовується модель здоров'язберігаючого уроку [18; 20], яка передбачає: фізкультпаузи і фізкультхвилинки, релаксаційні паузи, виконання техніки безпеки, психологічний клімат, інтеграцію знань про здоровий спосіб життя у предмети базового компоненту. Вчителі нашої школи проводять уроки з урахуванням усіх компонентів моделі.

Модель здоров'язберігаючого уроку ЗСШ № 29

5.3. ) Дуже важливим є створення та забезпечення безпечного освітнього середовища.

Почнемо з того, що наша школа розташована у сприятливих екологічних умовах, (далеко від проїжджої частини, поблизу парку), що відповідає вимогам організації просторово-предметного компоненту, та допомагає учням проводити більше часу на свіжому повітрі.

Багато уваги приділяється питанню Створення безпечного освітнього середовища. Ми тримаємо під постійним контролем санітарно-гігієнічний режим шкільних приміщень (шкільні приміщення відповідають санітарним нормам, меблі в кабінетах розташовані та промарковані згідно з віковими особливостями учнів), режим дня школярів, раціональне та збалансоване харчування (63,3 % учнів охоплено гарячим харчуванням).

В школі працюють: кабінет медичної допомоги, стоматкабінет, 2 ігрові спортивні зали, баскетбольні і волейбольні майданчики, спортивне містечко, футбольне поле, також діє фізкультурно-оздоровчий комплекс, до структури якого входять басейн, реабілітаційний центр і тренажерна зала.

Для нормування навчального навантаження нами виконуються обов'язкові правила:

Навчальне навантаження не перевищує гранично допустимого навантаження на учнів відповідно до вікових норм згідно з навчальним планом.

При складанні й регламентації навчальних планів ураховується ступінь труднощів предметів.

Синхронізація навчальної діяльності й особливостей біоритму, фізіологічних функцій базується на сполученні величини навчального навантаження та працездатності.

Навчальний розклад складається з урахуванням рівня тижневого та денного навантаження, чергування важких і легких предметів, чергування предметів з різними видами діяльності, наявності протягом дня суміжних та однотипних предметів, а також предметів з великим обсягом прочитаного матеріалу.

Наприкінці тижня велика частина часу відводиться повторенню, менша - на засвоєння й закріплення нового матеріалу.

Щоденна тривалість навчальних занять в основному обмежується трьома парами в понеділок, четвер, п'ятницю, а у вівторок і середу - не більше чотирьох пар.

Важливий аспект - дозування домашніх завдань. Обсяг домашніх завдань є оптимальним та обирається з урахуванням індивідуальних особливостей і медичних показників учнів.

Значну роль у реалізації завдань ФЗСЖ відіграє Психологічна служба. Психолог школи проводить діагностику індивідуальних особливостей учнів і, таким чином, допомагає вчителям знайти індивідуальний підхід до кожної дитини, крім того вивчає тривожність дітей, їхню стресостійкість, схильність до депресивних і невротичних станів, конфліктність, здатність до емпатії, адекватність самооцінки і способи поводження в різних ситуаціях.

Контроль за фізичним здоров'ям лежить на медичних працівниках.

Шкільна медична служба спостерігає за розвитком дітей, санітарними умовами у школі та виявляє захворювання у школярів.

Відповідно до діагнозів дітей, які мають проблеми зі здоров'ям, у школі формуються спеціальні Медичні групи.

Крім того, педагогічний колектив школи забезпечує якісну освіту дітям з особливими потребами.

Таких дітей у школі 6, із них 3 - учні 1-4 класів, Інші - учні 5 - 9 класів, всі вони навчаються за індивідуальними програмами. Але це умовно, бо з усіма цими дітьми працюють кваліфіковані педагоги, психолог.

Але для формування високої культури здоров'я дітей тільки уроків недостатньо, необхідна системна планова робота з учнями в позаурочний час. От ми і підійшли до того напрямку, який нам всім найближчий:

    6. ) Формування знань та навичок ЗСЖ в позаурочній діяльності, профілактика шкідливих звичок: 6.1. ) Організація літнього оздоровлення.

Ми приділяємо значну увагу розвитку реабілітаційно-оздоровчого напряму.

Створюємо умови для оздоровлення учнів пільгових категорій в таборах "Чайка", "Молода гвардія", "Артек".

На базі школи кожен рік організовується оздоровчий табір для учнів молодшої школи "Райдуга".

Ось уже 17 років поспіль працює наметовий табір "Сатанів - Товтри", який є нашою гордістю і виконує Два основних завдання: Оздоровлення наших школярів та запобігання дитячих правопорушень. Остання оздоровча зміна комплектується з учнів, які знаходяться на внутрішньому контролі школи та випускників, таким чином ми забираємо дітей групи ризику з вулиць у літній час, коли менше контролю з боку батьків та школи і засобами праці та організованого відпочинку створюємо умови до ФНЗСЖ (додаток 3).

6.2. ) Робота шкільного ФОКу.

Фізкультурно-оздоровчий комплекс діє під керівництвом педагогічного колективу лише 2 роки, але користь відчуваємо ми всі: уроки плавання, реабілітаційний масаж, вправи на дошці Євмінова, заняття аквафітнесом, заняття шейпінгом - створюють умови для покращення здоров'я не тільки учнів, а й вчителів (додаток 4).

6.3. ) Традиційним стало проведення змагань та спортивно - оздоровчих заходів.

Щорічний День здоров'я завжди перетворюється на свято фізкультури і спорту. Його з нетерпінням чекають, до нього наполегливо готуються.

У Всесвітній день здоров'я вчителями фізичної культури було проведено ще й уроки здоров'я.

У святкуванні Дня фізичної культури і спорту взяло участь 465 учнів 1-11 класів (додаток 5).

Наша школа першою впровадила проведення підліткових ігор "Teen games" У співпраці все з тією ж міжнародною громадською організацією "Наша спадщина" (додаток 6).

Кожний семестр закінчується іграми "Teen games", учні 8 - 10 класів чекають їх з нетерпінням. Цікаве оформлення цього заходу, використання нових форм та методів роботи з підлітками не залишають байдужими нікого.

6.4. ) Робота шкільних гуртків та клубів.

У школі працює 17 гуртків, роботою яких охоплено 40,5 % школярів, що на 6% більше попереднього періоду.

Допомагаючи створити здоров'ятворчий простір у школі діють: спортивні секції (баскетболу та футболу), гуртки ("Юні екологи", "Козацьке багатоборство", "Юні козачата", "Влучний стрілок", ЮІР, ДЮП), танцювальна студія "Веселі краплинки"

Набір гуртків формується залежно від наявних у школі можливостей і педагогічного навантаження, складу викладачів, матеріально-технічної бази.

Моніторинг зайнятості учнів у шкільних гуртках та секціях

№ з?п

Напрями діяльності шкільних гуртків

Кількість учнів за напрямами по періодах

2006-2007

2007-2008

2008-2009

2009-2010

2010-2011

1.

Художньо-естетичний

34

141

147

114

124

2.

Туристсько-краєзнавчий

28

19

34

20

31

3.

Науково-технічний

-

-

14

-

19

4.

Еколого-натуралістичний

43

-

-

-

15

5.

Військово-патріотичний

20

41

46

55

70

6.

Спортивний

30

76

70

60

34

7.

Правовий

-

-

-

12

15

Загальна кількість учнів, охоплених позакласною роботою

231 (27% від загальної кількості учнів)

277 (35% від загальної кількості учнів)

311 (39,5% від загальної кількості учнів)

261 (34% від загальної кількості учнів)

308 (40,5 % від загальної кількості учнів)

Структура позакласної діяльності учнів СЗОШ №29.

Протягом року гуртківці взяли активну участь у виховних заходах школи, в 25 Заходах міста та області, де показали Хороші результати, з кожним роком кількість призових місць росте.

Моніторинг результативності роботи шкільних гуртків та секцій

№ п?п

Види

Досягнень

Напрями роботи

Кількість нагород за напрямами по періодах

2006-2007

2007-2008

2008-2009

2009-2010

І м.

ІІ м.

ІІІ м.

Грамоти МУО

І м.

ІІ м.

ІІІ м.

Грамоти МУО

І м.

ІІ м.

ІІІ м.

Грамоти МУО

І м.

ІІ м.

ІІІ м.

Грамоти МУО

1.

Художньо-естетичний

2

1

3

1

3

1

4

2

2

1

1

5

2

1

2.

Туристсько-краєзнавчий

1

1

3.

Науково-технічний

4.

Еколого-натуралістичний

5.

Військово-патріотичний

3

2

1

1

3

2

3

2

6.

Спортивний

1

2

2

2

1

2

1

1

7.

Правовий

1

2

1

1

1

Загальна кількість нагород

3

4

1

5

3

6

2

7

5

7

1

6

9

5

2

Для активізації фізичного розвитку дітей у нашій школі створені умови для занять учнів в Позашкільних гуртках: Футболу (молодша група хлопців), спортивного орієнтування, карате, які проводять тренери ДЮСШ та ФК "Проскурів - Фортуна".

Особливе місце у впровадженні здорового способу життя посідає Туристсько-краєзнавча робота. У школі діє факультатив "Штурм". Юні туристи багато подорожують, знайомляться з дивовижними куточками нашої країни та перемагають в змаганнях міського та республіканського рівня.

6.5. ) Організація лекцій, диспутів, виховних заходів здоров'язберігаючої тематики.

Ефективним виявилось проведення протягом 3-х років циклу Лекцій та Тренінгових занять для учнів 8 - 11-х класів представниками "Нашої спадщини" (додаток 7).

Особливість роботи Волонтерів "Нашої Спадщини" Полягає у тому, що інформацію про шкідливість алкоголю, тютюну, наркотиків, раннього статевого життя підлітки отримують не на традиційних уроках і не шляхом нав'язування дорослими своїх поглядів, а на тренінгових заняттях, у ході яких підлітки самі шукають відповіді на поставлені питання, самі роблять вибір щодо свого сьогодення та майбутнього. Цьому сприяє особлива форма занять - просвітницькі тренінги, у ході яких використовуються сучасні методи активного навчання і тренінгової роботи. Психологічно комфортне та емоційно безпечне середовище, яке створюється на інтерактивних заняттях, стимулює учасників до прояву творчості, розкриття особистісного потенціалу, пошуку ресурсів для подальшого самовдосконалення.

Тренінгові заняття тривалістю 1 год. і періодичністю раз на тиждень проводяться із старшими підлітками, відповідно до адаптованих для їхнього віку програм. У роботі використовуються матеріали молодіжної програми "Відродження", затвердженої наказом МОНУ від 20.04.2001 року за №330.

Для прикладу наведемо тематику занять тренінг-курсу, що проводився для учнів 9 класів: "Мистецтво спілкування", "Ризикована поведінка", "Те, що руйнує особистість", "Дружба", "Шлях до справжнього кохання", "Негативні наслідки дошлюбних стосунків", "Формування характеру", "Реклама - за і проти", "Підлітковий вік".

Під час проведення цих занять використовуються відео сюжети, роздаються інформаційні матеріали, розповсюджується інформація про роботу "телефону довіри".

Сподобалось учням і проведення тренінгових занять педагогом-організатором на тему "Збережи собі життя" для комітету ЗСЖ учнівського самоврядування з переглядом фільму "Правда про наркотики".

Така співпраця вирішує ряд Завдань:

Розширює світогляд підлітків стосовно актуальних у їхньому віці тем;

Сприяє розвитку індивідуальності підлітків, формує в них навички адекватного самовираження та власну позицію в системі життєвих цінностей;

Формує в учасників тренінг-курсів навички спілкування, толерантного ставлення та ефективної взаємодії з ровесниками, батьками і дорослими без упереджень, стереотипів та конфліктів;

Розвиває в підлітків навички самоорганізації у навчальній та дозвіллєвій діяльності;

Сприяє підвищенню розуміння підлітками переваг здорового способу життя через просвітницько-профілактичну роботу;

Організовує змістовне дозвілля підлітків.

6.6. ) Забезпечення роботи інформаційних ресурсів ФЗСЖ.

Акумулятором і провідником інформації виступає Бібліотека школи, в якій створено: картотеку газетно-журнальних статей, каталог науково-педагогічної та психологічної літератури; зібрано кращі зразки передового педагогічного досвіду, прес-інформацію; оформлено інформаційні куточки та виставки літератури на здоров'язберігаючу та профілактичну тематику.

Крім того, Інформаційний комітет самоврядування випускає газету "Меридіан" на теми здоров'я; в холі школи оформлено куточки "Схема руху до школи", виставку досягнень наших спортсменів, стенд "Кращі спортсмени школи"; готуються матеріали для стендів "Сатанів - школа здоров'я", "Здорово - бути здоровим!" (додаток 8).

6.7. ) Проведення акцій, фестивалів.

Сьогодні в школі є традиційними:

Конкурси малюнків, газет із пропаганди здорового способу життя: "Літо 2011", "Ми проти шкідливих звичок", "Стережись автомобіля";

Соціальне опитування: "Що ти знаєш про куріння, здорове харчування, шкідливість комп'ютерної техніки?". (Анкета.)

"Алкоголю - ні! Тютюну - ні! Наркотикам - ні! Ми за щасливе майбутнє!" (спільно з АСЕТ). (Фестиваль.) (Додаток 9).

6.8. ) Активним учасником нашого шкільного життя є учнівське самоврядування.

До недавнього часу стратегія профілактичної роботи полягала майже виключно у передачі готових знань різним віковим категоріям. Однак, досвід свідчить, що більш дієвим у пропаганді здорового способу життя є навчання однолітками один одного, тому ми активно залучаємо до цієї роботи органи учнівського самоврядування.

В школі за ініціативою наших учнів створено "Комітет здорового способу життя".

Комітет ЗСЖ організовує акції "Зелені куточки - радість та користь", "Шкільна форма", перевіряє якість прибирання класних кімнат, збирає матеріали для оформлення постійно діючої виставки "Що потрібно знати кожному?", з матеріалами попередження шкідливих звичок та пропагування переваг здорового способу життя.

На засіданні Учкому було розглянуто питання профілактики шкідливих звичок серед підлітків школи, де було розроблено та затверджено план заходів по попередженню негативних звичок в однолітків. Інформаційний комітет випустив шкільну газету "Меридіан" по профілактиці шкідливих звичок та пропагування переваг здорового способу життя. А під час дискотек Комітет внутрішніх справ організував чергування на території школи, для попередження випадків паління.

6.9. ) Робота з профілактики правопорушень.

Як і в кожній школі, ми намагаємося Запобігати появі шкідливих звичок, активно боремося з тютюнопалінням, вживаємо різноманітні заходи з профілактики алкоголізму, наркоманії, поширення інфекційних хвороб, ВІЛ-СНДу. В цьому напрямі ми тісно співпрацюємо з: управлінням у справах сім'ї та молоді; управлінням охорони здоров'я; управлінням юстиції Хмельницької міської ради; службою у справах дітей; кримінальною міліцією у справах дітей ПЗВМ, ЦНВУМом, ХУУПом, АСЕТ, "Нашою спадщиною" (додаток 10).

Для учнів підліткового та старшого підліткового віку:

Постійно організовуються зустрічі з волонтерами АСЕТ, працівниками ПЗВМ, правозахисними органами за профілактичними програмами "Твоє життя - в твоїх руках" на теми:

"Скажи палінню - ні!" (АСЕТ);

"Пити? - Чи не пити?" (АСЕТ);

"Правда про загублений рай" про шкідливість наркотичних засобів ("Наша спадщина");

"Кримінальна відповідальність неповнолітніх" (представники служби у справах дітей, ХМРУЮ та ПЗВМ);

"Боротьба з незаконним обігом наркотиків" (ПЗВМ);

Проводяться рейди по профілактиці та виявленню випадків тютюнопаління на території школи (представники відділення кримінальної міліції в справах дітей ПЗВМ спільно з Учкомом школи).

Класні керівники 1-11-класів протягом року проводять цикл бесід та виховних годин з учнями класу про шкідливість тютюнопаління, наркоманії, алкоголю.

Для залучення учнів до процесу профілактики шкідливих звичок класні керівники 5-11 класів разом з дітьми оформили в кабінетах куточки "Маєш вибір: "Палити? - Чи не палити?, Пити? - Чи не пити?".

Усі ці напрями й лягли в основу системи роботи школи з ФНЗСЖ. Вони дали певні результати. Це і:

Підвищення загального рівня здоров'я учнів;

Покращення умов освітнього середовища та збільшення показника сформованості навичок ЗСЖ учнів школи - сьогодні більшість наших дітей знають про дотримання режиму дня, про правильне харчування, вміють правильно реагувати у надзвичайних ситуаціях;

Випадків тютюнопаління учнів на території школи зафіксовано не було;

Упродовж 4-х років школа отримує призові місця в спортивних заходах міста;

Результати анкетування батьків показали, що більшість з них задоволена рівнем роботи школи з ФЗСЖ.

Похожие статьи




Напрямки роботи школи щодо ФНЗСЖ - Система роботи школи щодо формування навичок здорового способу життя

Предыдущая | Следующая