Висновок - Система обліку заробітної платні і аналіз праці на підприємстві "Торезький завод"

В данній роботі розглянута така економічна категорія як заробітна плата.

Заробітна плата - це плата за працю найманого працівника, виражена у грошовій або натуральній формі. Головною функцією заробітної плати є забезпечення життєвих потреб населення.

Але, нажаль, ця плата не завжди спроможна забезпечити всі матеріальні та духовні потреби населення.

У зв'язку з перехідним періодом у економіці країни спостерігаються негативні явища, такі як інфляція, безробіття, низький прожитковий мінімум, низький рівень мінімальної заробітної плати (який, до речі, не відповідає рівню прожиткового мінімуму, а є значно меншим, отже мінімальна заробітна плата не може забезпечити робітнику навіть мінімальний набір послуг споживчого характеру), еміграція кваліфікованих кадрів, банкрутство великих промислових підприємств (що призводить до скорочення числа робочих місць, тобто до росту рівня безробіття), збагачення тільки однієї частки населення тощо.

В таких умовах, заробітна плата втрачає свою суть - плату за працю, яка дає змогу задовольнити потреби суспільства.

У зв'язку з цим тема оплати праці на підприємствах, а особливо державного промислового комплексу, є дуже актуальною.

Метою даного проекту є дослідження діючої на підприємстві державної форми власності Торезький завод ЗБШК системи оплати праці, додержання законодавчо встановлених норм оплати праці та визначення резерву підвищення зацікавленості працівників підприємства у результатах їх праці, а отже відтворювання головної функції заробітної плати.

Основою для нарахування заробітної плати працівникам є табель обліку робочого часу, в якому відображуються всі випадки виходу та невиходу працівників на робочі місця.

При розрахунку заробітної плати до тарифних ставок працівників додаються премія по основним результатам діяльності, доплати та надбавки згідно чинного законодавства.

Розрахунок заробітної плати працівників Торезького заводу ЗБШК та відображення операцій у бухгалтерському обліку здійснюється за допомогою програми автоматизації бухгалтерського обліку, єдиної для всіх структурних підрозділів.

Однією з основних задач даної роботи був аналіз праці та заробітної плати на підприємстві.

Аналіз фонду робочого часу показав відхилення від плану на 50274 години в меншу сторону. Причиною зменшення фактичного фонду робочого часу є невиконання плану по кількості відпрацьованих днів одним робітником за рік та середньої тривалості робочого дня.

Аналіз продуктивності праці показав, що середньогодинний виробіток одного робочого збільшився на 0,02 грн. за звітний рік. Такий малий ріст продуктивності праці зумовлений функціональною сутністю підприємства, яке надає незначну кількість послуг стороннім організаціям, адже більше 50% персоналу підприємства є адміністративним.

Аналіз фонду оплати праці показав, що загальний фонд оплати праці тільки за грудень 2010 року збільшився у порівнянні із планом на 2988 грн. Це безумовно пов'язано із збільшенням чисельності працюючих.

Відмінною рисою підприємства є тенденція постійного підвищення рівня оплати праці, яка у свою чергу свідчить про рівень кваліфікації працівників.

Проведений аналіз показав, що на підприємстві Торезький завод ЗБШК темпи росту оплати праці випереджають темпи росту продуктивності праці. Це, безумовно, негативний фактор для будь-якого підприємства

Безумовно, позитивною рисою є те, що на підприємствіТорезький завод ЗБШК не мають місця тривалі заборгованості по оплаті праці. На початок 2010 року сума боргу по оплаті праці склала 358 тис. грн. - це сума заробітної плати, нарахованої працівникам за грудень 2010., яка буде сплачена працівникам на початку січня 2009.

Роблячи висновки, можна надати кілька рекомендації щодо поліпшення умов оплати праці на підприємствіТорезький завод ЗБШК.

По-перше рекомендується підвищити заробітну плату деяким категоріям працівників підприємства (таким як сторожи, кухарі, прибиральники тощо), заробітна плата цих працівників не може забезпечити нормального функціонування людини, що не сприяє підвищенню зацікавленості працівників у результатах їх праці.

По-друге, треба дорівняти розмір щомісячної премії за результати діяльності підприємства всім працівникам до єдиної процентної ставки, тому що функціонування підприємства залежить від ефективної роботи віх категорій працівників.

По-трете, підприємству слід звернути увагу на більш ефективне використання фонду робочого часу, тобто використання резерву (50274 години).

По-четверте, на мій погляд, підприємству слід розширити сфери операційної діяльності, що повинне привести до підвищення показників фінансового стану, підвищенню показників продуктивності праці, а тим самим економії фонду оплати праці.

Похожие статьи




Висновок - Система обліку заробітної платні і аналіз праці на підприємстві "Торезький завод"

Предыдущая | Следующая