Ризики використання неліцензійного програмного забезпечення для середніх та малих підприємств - Управління проектом створення підприємства - системного інтегратора

З кожним наступним кроком у динамічному розвитку українського бізнесу, багато керівників вітчизняних компаній, вирішуючи завдання зі створення надійної та ефективної інформаційної інфраструктури свого підприємства, все частіше ставлять під сумнів твердження про низьку ціну неліцензійного програмного забезпечення та, нібито, його значну схожість з ліцензійним. Ці ілюзії, як правило, безслідно зникають при різносторонній об'єктивній оцінці головою компанії всього комплексу складових ризику, пов'язаного з неліцензійним програмним забезпеченням.

Використовуючи неліцензійне ПЗ, керівництво ставить під загрозу не тільки репутацію, але й наражає підприємство на цілий ряд небезпек технічного та юридичного характеру.

За даними відомої міжнародної аналітичної компанії IDC, неліцензійне ПЗ характеризується частими збоями, обмеженою функціональністю, несумісністю чи відсутністю необхідних драйверів, проблемами з встановленням та переінсталяцією, високою вірогідністю зараження ПК вірусами, а також можливістю отримання безперешкодного мережевого доступу третіх осіб до приватних даних на комп'ютері.

За оцінкою аналітиків IDC, середні витрати компанії на дрібні збої при використанні неліцензійного ПЗ становлять від 8 до 37 тис. доларів США щороку.

Надійність і безпека інформаційної інфраструктури компанії при інсталяції неліцензійного ПЗ зводиться нанівець, формуючи одне з "болючих місць" сучасного бізнесу. Підтримуючи такі дії, керівництво повинно розуміти, що це аналогічно передачі конфіденційної інформації про підприємство та його клієнтів невизначеній кількості користувачів.

При використанні піратських копій ПЗ, разом із різким зниженням рівня надійності та безпеки, не може бути й мови про кваліфіковану технічну підтримку та доступ до регулярних оновлень

Не менш небезпечні юридичні ризики використання нелегального ПЗ як для керівників підприємства, так і для осіб, що відповідають за його інформаційну інфраструктуру.

Разом з керівниками компанії ІТ-спеціалісту варто завжди пам'ятати, що відповідно до діючого законодавства України, він, як особа, що має спеціальні знання в області ІТ і функціонально відповідає за ІТ-інфраструктуру компанії, може бути суб'єктом притягнення до встановленої законом відповідальності

Саме тому при виявленні нестачі чи відсутності ліцензій на ПЗ, що використовується у компанії, ІТ-спеціалісту рекомендується одразу, у письмовому вигляді, проінформувати про це директора підприємства, зберігши при цьому матеріали, що підтверджують обізнаність керівництва про наявну проблему.

Також важливим є ще один юридичний та соціально-економічний аспект проблеми комп'ютерного піратства. Адже фактично, підприємства, що користуються неліцензійним ПЗ, мимоволі підтримують розвиток кримінальних структур, які спеціалізуються на виготовленні на розповсюдженні неліцензійної продукції.

Маючи на меті проінформувати про ризики, що виникають при використанні неліцензійного ПЗ, та попередити негативні наслідки, компанія "Лексфор", юридичний представник корпорації Microsoft в Україні, направила 182 попереджувальних листа керівникам малих та середніх підприємницьких структур Києва, Дніпропетровська, Донецька, Запоріжжя, Луганська, Львова, Одеси та Харкова для відповідного реагування.

Похожие статьи




Ризики використання неліцензійного програмного забезпечення для середніх та малих підприємств - Управління проектом створення підприємства - системного інтегратора

Предыдущая | Следующая