Основні методи аналізу ризиків - Управління проектом створення підприємства - системного інтегратора

При управлінні проектами важливо вчасно звернути увагу на визначення ризику в процесі оцінки доцільності прийняття тих чи інших рішень. Метою аналізу ризику є надання потенційним партнерам необхідної інформації та даних для прийняття рішень про доцільність участі в проекті та розробки заходів по захисту від можливих фінансових втрат.

Організація робіт по аналізу ризиків може виконуватися у такій послідовності:

    - підбір досвідченої команди експертів; - підготовка спеціальних запитань та зустрічі з експертами; - вибір техніки аналізу ризику; - встановлення факторів ризику та їх значимості; - створення моделі механізму дії ризиків; - встановлення взаємозв'язку окремих ризиків та сукупного ефекту від їх дії; - розподіл ризиків між учасниками проекту; - розгляд результатів аналізу ризиків, частіше всього у вигляді звіту;

Аналіз ризиків поділяють на два види кількісний та якісний.

Кількісний аналіз ризику повинен дати можливість визначити число та розміри окремих ризиків та ризику проекту в цілому.

Якісний аналіз визначає фактори, межі та види ризиків.

Для аналізу ризику використовують:

    - метод аналогії, - метод експертних оцінок, - розрахунково-аналітичний метод ; - статистичний метод.

Метод аналогій передбачає використання даних по інших проектах, які вже виконані. Цей метод використовується страховими компаніями, які постійно публікують дані про найбільш важливі зони ризику та витрати.

Експертний метод, відомий як метод експертних оцінок, стосовно підприємницьких проектів може бути реалізований шляхом вивчення думок досвідчених керівників та спеціалістів. При цьому, доцільно встановити показники найбільш допустимих, критичних та катастрофічних втрат, маючи на увазі як їх рівень, так і ймовірність.

Розрахунково-аналітичний метод базується на теоретичних уявлених, хоча прикладна теорія ризику добре розроблена лише для страхового та грального ризику.

Статистичний метод спочатку використовувався в системі ПЕРТ PERT) для визначення очікуваної тривалості кожної роботи та проекту в цілому.

Похожие статьи




Основні методи аналізу ризиків - Управління проектом створення підприємства - системного інтегратора

Предыдущая | Следующая