НАЛІЗ СУЧАСНОГО ІТ-РИНКУ УКРАЇНИ ТА ОБГРУНТУВАННЯ ДОЦІЛЬНОСТІ СТВОРЕННЯ ПІДПРИЄМСТВА - СИСТЕМНОГО ІНТЕГРАТОРА, Ініціація проекту створення підприємства - системного інтегратора - Управління проектом створення підприємства - системного інтегратора

Інтегратор програмний ризик управління

Ініціація проекту створення підприємства - системного інтегратора

Складність систем і проектів, що реалізуються, вимагає не тільки технічної компетенції, але і застосування методів управління, адекватних складності і розмірам створюваних систем. В цьому підрозділі дипломної роботи описується початкова стадія розвитку проекту - ініціація. Ініціація починається від появи ідеї проекту і триває до ухвалення рішення про участь або неучасть компанії в цьому проекті. Ця стадія вважається основною: новітні технології можуть не виправдати покладених надій, якщо не було чітко проаналізовано та оцінено всі внутрішні та зовнішні показники фірми.

Ініціація проекту проходить через наступні стадії:

Визначення проблеми, яку необхідно вирішити, або можливості, реалізація якої дасть компанії перевага на ринку;

Позначення вимірного очікуваного результату проекту;

Аналіз досяжності цілей проекту;

Ухвалення рішення про старт/відміну проекту;

Визначення пріоритетності проекту;

Призначення менеджера проекту;

Фіксація точки старту проекту.

Перераховані стадії можуть реалізовуватися одночасно. Компанії часто недооцінюють стадію ініціації, відразу приступаючи до планування або, як показує практика, до реалізації. Проте саме на цій стадії відбувається обгрунтування проекту і аналіз досяжності його цілей. Недостатня увага до цих кроків найчастіше приводить до розпилювання зусиль компанії на хаотичні ініціативи без видимого результату. У результаті реальні проблеми компанії залишаються невирішеними, а можливості -- втраченими.

Будь-який проект повинен починатися з обгрунтування -- формулювання проблеми, яку треба вирішити, або можливості, яку треба використовувати для отримання конкурентної переваги. Важливим чинником є необхідність усвідомлення всіма зацікавленими учасниками проекту наявності проблеми або можливості для зростання.

Наступний етап ініціації проекту - визначення очікуваних результатів проекту. Одним з найзрозуміліших критеріїв успішності проекту, природно, є фінансовий критерій, наприклад фондовіддача на витрати або операційний прибуток. Для проектів, націлених на виконання зовнішнього замовлення, цей критерій є і основним.

При підборі адекватних фінансових показників проекту головним є виключення з цих показників характеристик, безпосередньо не пов'язаних з проектом.

Наприклад, облік в прибутковості IT-проекту загальнокорпоративних адміністративних витрат компанії-виконавця здатний спотворити показники прибутковості проекту, і, як наслідок, привести до неадекватної оцінки успішності роботи менеджера проекту.

Можлива система фінансових оцінок IT-проекту може бути заснована на використанні валових показників прибутковості, що враховують лише прямі витрати даного проекту. Це дозволяє оцінити діяльність менеджера проектів в області його прямої відповідальності, тобто без урахування адміністративних витрат, амортизації, податків -- характеристик, що зазвичай знаходяться поза впливом менеджера проекту.

Похожие статьи




НАЛІЗ СУЧАСНОГО ІТ-РИНКУ УКРАЇНИ ТА ОБГРУНТУВАННЯ ДОЦІЛЬНОСТІ СТВОРЕННЯ ПІДПРИЄМСТВА - СИСТЕМНОГО ІНТЕГРАТОРА, Ініціація проекту створення підприємства - системного інтегратора - Управління проектом створення підприємства - системного інтегратора

Предыдущая | Следующая