ВСТУП - Управління проектом створення підприємства - системного інтегратора

В даний час інформаційні технології є вирішальним чинником у функціонуванні і розвитку бізнесу, також постійно збільшується кількість користувачів інформаційним забезпеченням.

Постійний розвиток - зростаючі потреби. Збільшуються потужності апаратного забезпечення. Змінюється програмне забезпечення, і все це лягає на плечі фахівців служби підтримки, яка, маючи обмежені ресурси, потребує планування і управління, як і будь-які інші, бізнес - підрозділи.

Для прибуткової роботи компанії, а також для просування її на ринку ІТ-технологій, компанія має займатися не лише розробкою програмних забезпечень та моніторингу потреб ринку, але й пропонувати повний спектр послуг з консультування в області розробки і впровадження процесів, також навчання персоналу принципам роботи в нових умовах і за новими правилами. Метою є трансформація служби IT від витратного центру з незрозумілими для бізнесу функціями в повноцінну сервісну організацію з чіткою структурою, певними ролями та цілями.

Актуальність теми. Ринок ІТ - інтеграційних та ІТ - аутсорсингових послуг для SOHO і SMB сектора знаходиться в стані активного формування.

Враховуючи стрімкий розвиток цієї галузі за останні роки в Україні, де цей бізнес зміг за 4 роки збільшити оборотний капітал удвічі та здолав відмітку 300 млн. доларів США, а також при тому, що поява на ринку ІТ - послуг середніх та малих компаній зростає в геометричній прогресії, здобуття нових клієнтів та завоювання певного сектору цього ринку за відносно невеликий термін часу, не є складною задачею.

Так як більша частина компаній, що працюють у цій галузі відкидають затрати на допоміжні бізнес-процеси, утримання достатнього штату профільних спеціалістів, а також відзначаються низьким рівнем якості виконання робіт та відсутністю супроводу і підтримки. [49]

Об'єктом дослідження є ринок України в сфері ІТ-послуг.

Предметом дослідження є організація - системний інтегратор.

Метою даного проекту є створення підприємства, що здійснюватиме свою діяльність у галузі інформаційних технологій. Підприємство буде займатися не тільки корпоративними постачанням обчислювальної та офісної техніки, ії установкою, підключенням, здійснювати сервісну підтримку, а також і розробкою власних комп'ютерних програм на замовлення.

Виходячи з поставленої мети, необхідно було вирішити такі Завдання:

    1) розглянути стан і рівень індустрії ІТ - технологій в Україні; 2) здійснити аналіз оточуючого середовища проекту; 3) визначити зміст проекту; 4) розробити план реєстрації підприємства; 5) розробити ієрархічну структуру робіт; 6) підготувати календарний план робіт за проектом; 7) розрахувати кількість членів команди проекту і визначити їх функціональні обов'язки; 8) розробити організаційну структуру підприємства - системного інтегратора; 9) визначити необхідні ресурси для реалізації проекту; 10) розробити систему управління ризиками в рамках проекту створення даного підприємства.

Практичне значення дипломної Роботи полягає в тому, що розробки даного проекту в сфері забезпечення якості даної галузі, а також дослідження і оцінка ризиків та способи їх зниження, що наведені на прикладі даного проекту створення підприємства, можуть бути використані менеджерами у сфері діяльності ІТ - компаній.

Практична цінність цієї роботи полягає у тому, що в ній підготовлені заходи, які дають змогу реалізувати будь-який реальний проект, зокрема, створити підприємство - системний інтегратор, із використанням сучасних методик управління проектами на підставі чітко визначених в цій роботі заходів.

Структура дипломної роботи. Дипломна робота складається із вступу, трьох розділів, висновків і списку використаних інформаційних джерел.

У першому розділі міститься аналіз ринку ІТ - сектора, визначення проекту створення підприємства - системного інтегратора і опис його змісту, наведений життєвий цикл даного проекту та опис його оточення.

У другому розділі наводиться розробка плану управління проектом, зокрема розроблено план реєстрації підприємства, розроблена ієрархічна структура робіт і WBS - структура проекту, підготовлений календарний план, розроблена організаційна структура підприємства, визначені необхідні ресурси для реалізації проекту, а також представлена схема фінансування проекту.

У третьому розділі проведена оцінка ризиків, приведені кількісний і якісний аналізи ризиків проекту створення підприємства - системного інтегратора, представлені способи зниження ризиків, в тому числі технологія управління ліцензіями.

Наукова новизна Полягає в концентрації уваги на проблемах практичної реалізації проекту, включаючи етап проектування та реалізації. Детальна проробка цих етапів дозволяє впевнитись у успішності реалізації проекту в цілому. Питання, які розглянуті в дипломній роботі представляють певний інтерес для організацій, діяльність яких безпосередньо пов'язана з ІТ - технологіями. Особливість підприємства, що створюється, в тому, що його впровадження на ринок є поступовим. Тобто існує дві команди в організаційній структурі проекту, що діють паралельно: одна займається безпосередньо розробкою проекту, а друга - впровадженням підприємства.

Похожие статьи




ВСТУП - Управління проектом створення підприємства - системного інтегратора

Предыдущая | Следующая