Управління прибутковістю банку, Сутність і роль прибутковості в управлінні банком - Банківський менеджмент

Сутність і роль прибутковості в управлінні банком

Сучасні умови ведення банківського бізнесу характеризуються ускладненням взаємозв'язків клієнтських, регіональних і макроекономічних фінансових потоків, падінням прибутковості традиційних банківських інструментів, що в сукупності з процесами концентрації банківського капіталу призводить до збільшення ціни помилкового управлінського рішення. Покладатися на інтуїтивні підходи до управління за таких обставин принаймні легковажно. Тому вдосконалення системи управління фінансовою діяльністю, всебічний науково обгрунтований аналіз та інтегрований підхід до оперативного управління фінансовими потоками в сучасних умовах вважають найважливішими завданнями і запорукою стабільного розвитку кожного комерційного банку.

Аналіз як невід'ємна складова управлінського процесу відіграє особливо важливу роль у формуванні системи управління комерційним банком. Зміни, що сталися в останні роки, змусили кардинально переглянути старі підходи до аналізу діяльності банків. Якщо раніше їх роботу як складових державної системи грошового обігу оцінювали переважно за виконанням встановлених нормативно-планових показників, то сьогодні на перше місце вийшли загальновизнані у світі параметри, що характеризують економічний стан банку і динаміку його розвитку. Однак вітчизняний досвід такого аналізу залишається досить скромним, а наукових підходів з цієї тематики практично немає.

Так, у вітчизняній економічній літературі поки що немає єдиного підходу до визначення фінансової стійкості комерційного банку, але незаперечною залишається думка про виняткову значущість даного поняття. Адже, вибираючи банк як надійного ділового партнера, клієнт насамперед керується класом стійкості, що поряд із показниками достатності капіталу, якості активів і пасивів, ліквідності характеризує прибутковість банку.

Прибутковість -- один із найважливіших показників банківської діяльності. Оскільки комерційний банк, як і будь-яка комерційна установа, створюється й функціонує головним чином заради отримання прибутку, який, по суті, є джерелом поповнення його капіталу, виплати дивідендів, формування адекватних резервних фондів, стимулювання персоналу та керівництва до розширення і вдосконалення операцій, підвищення якості послуг, розвитку інформаційно-технічної бази тощо, цілком зрозуміло, чому так важливо розраховувати й аналізувати показники прибутковості.

Прибутковість банку - це сума прибутку, отримана в результаті здійснення затрат і реалізації своїх функціональних обов'язків. Проте прибутковість - поняття ширше, ніж власне сума прибутку. Прибуток - лише вихідна точка для розрахунку прибутковості, яка характеризує рівень віддачі витрат і використання коштів.

Похожие статьи




Управління прибутковістю банку, Сутність і роль прибутковості в управлінні банком - Банківський менеджмент

Предыдущая | Следующая