Вступ - Управління активами і пасивами банку

Метою курсової роботи є обгрунтування теоретико-методологічних основ і практичних рекомендацій щодо управління, удосконалення та аналізу активів та пасивів комерційного банку в умовах сучасного стану економіки України.

Банківська система - одна з найважливіших і невід'ємних структур ринкової економіки. Розвиток банків, товарного виробництва і обороту історично йшов паралельно і тісно переплітався. При цьому банки, проводячи грошові розрахунки і кредитуючи господарство, виступаючи посередниками у перерозподілі капіталів, істотно підвищуючи загальну ефективність виробництва та сприяючи зростанню продуктивності суспільної праці. Операції банків поділяються на активні та пасивні. При цьому, якщо активні операції забезпечують прибутковість банку, то пасивні операції забезпечують джерела коштів для здійснення активних операцій. Тобто дані операції тісно взаємопов'язані між собою, і між ними має існувати оптимальна структура. Особливо важливим існування такої оптимальної структури є в умовах фінансової та економічної кризи в країні.

Для досягнення поставленої мети необхідно було вирішити наступні задачі:

    1) розкрити значення, джерела і основні завдання активних і пасивних операцій банку; 2) дати характеристику фінансово-господарської діяльності АКБ "Базис" та підходів щодо організації його активних та пасивних операцій; 3) проаналізувати структуру та динаміку активних та пасивних операцій АКБ "Базис"; 4) на основі проведеного аналізу сформулювати пропозиції щодо удосконалення активних та пасивних операцій АКБ "Базис".

Об'єктом дослідження є процес управління активів та пасивів комерційного банку в умовах кризи.

Предметом дослідження є теоретичні і методичні основи управління та аналізу активів та пасивів комерційного банку в сучасних умовах фінансової кризи в Україні.

Сучасна банківська система - це найважливіша сфера національного господарства будь-якої розвиненої держави. Її практична роль визначається тим, що вона керує в державі системою платежів і розрахунків; більшу частину своїх комерційних справ здійснює через внески, інвестиції і кредитні операції; поряд з іншими фінансовими посередниками банки направляють заощадження населення до фірм і виробничих структур. Комерційні банки, діючи відповідно до грошово-кредитної політики держави, регулюють рух грошових потоків, впливаючи на швидкість їхнього обігу, емісію, загальну масу, включаючи кількість готівки, що перебуває в обігу. Стабілізація ж збільшення грошової маси - це застава зниження темпів інфляції, забезпечення сталості рівня цін, при досягненні якого ринкові відносини впливають на економіку народного господарства найефективнішим образом. Сьогодні, в умовах розвинутих фінансових, товарних ринків, структура банківської системи різко ускладнюється. З'явились нові види фінансових установ, нові кредитні інструменти і методи обслуговування клієнтів. Банки країн СНГ змушені працювати в умовах підвищеного ризику, тому вони частіше, ніж їх закордонні колеги, бувають в кризових ситуаціях, приклади яких не зникають зі сторінок періодики. Причому більшість таких випадків пов'язана з неадекватною оцінкою банками власного фінансового стану, а також надійності і стійкості їх основних клієнтів і партнерів по бізнесу. Фінансовий стан банку - це комплексне поняття, яке відображає систему показників, які характеризують наявність, розміщення і використання фінансових ресурсів. У своїй курсовій роботі я намагатимусь показати деякі аспекти цієї широкої теми, це стосується оцінки фінансового стану банку, тобто аналіз діяльності комерційного банку.

Похожие статьи




Вступ - Управління активами і пасивами банку

Предыдущая | Следующая