Управління банківськими ризиками - Банківський менеджмент

В економічній літературі термін "ризик" Означає невизначеність щодо здійснення тієї чи іншої події в майбутньому. Ризик вимірюється ймовірністю того, що очікувана подія не відбудеться і це призведе до небажаних наслідків.

Банківський ризик пов'язаний безпосередньо з фінансовими втратами і не має фатального характеру. Це швидше випадковість, зумовлена форс-мажорними обставинами, ніж закономірність.

За високого професійного рівня і чесності працівника банку фінансові ризики можуть бути зведені до мінімуму. Ризик породжує безпринципність банкіра, а з таким характером краще в банку не працювати.

Працюючи з чужими грошима, банк повинен постійно піклуватись про надійність та безпеку. Управління ризиками слід розглядати як один із головних напрямів банківського менеджменту. Банківські ризики можна поділити на зовнішні та внутрішні. Зовнішні ризики пов'язані з правовою базою в державі, економічними кризами, приватизаційними процесами, політичною ситуацією, корупційними явищами та впливом олігархічних структур, які в Україні дуже впливові.

Найчисленнішу групу банківських ризиків становлять фінансові ризики, до яких належать: валютний, кредитний, інвестиційний, ринковий, ризик ліквідності, ризик зміни відсоткових ставок, інфляційний тощо. Наслідками таких ризиків можуть бути втрата коштів, знецінення власного капіталу (особливо акціонерного), неплатоспроможність банку щодо виконання своїх зобов'язань.

Небезпечним є й стратегічний ризик, зумовлений або надмірними інвестиціями в нерухомість (ціновий фактор), або невиправданим розширенням мережі філій без ретельних маркетингових досліджень.

Найнегативнішим з ризиків є "втрата репутації", що може призвести до відпливу коштів вкладників, а відповідно й до неплатоспроможності. Ось чому менеджмент банку повинен приділяти постійну особливу увагу контролю за ліквідністю та загальним рівнем ризиковості банківських операцій.

Похожие статьи




Управління банківськими ризиками - Банківський менеджмент

Предыдущая | Следующая