Передмова - Банківський менеджмент

Банківська система відіграє важливу роль у цілісному економічному механізмі, особливо в ринкових умовах, і може істотно впливати на економічні процеси в суспільстві. Банки зберігають та розпоряджаються суспільним капіталом, і в їх надійності зацікавлені всі учасники: держава, підприємства, населення, самі банки.

Успішне функціонування банківської системи України і конкретного банку залежить не тільки від кваліфікації банківських працівників, їхніх знань і досвіду, але значною мірою - від оптимізації всього процесу прийняття та реалізації управлінських рішень. Банківська сфера потребує такого стилю роботи, в основі якого лежать постійний пошук нових можливостей, уміння залучати ресурси із найрізноманітніших джерел і використовувати їх з найбільшою ефективністю, розробляти і продавати банківські послуги, забезпечити одержання максимально можливого результату за мінімальних витрат.

Збільшення масштабів банківської діяльності, складність банківських технологій, посилення конкуренції зумовлюють зростання вимог до процесу управління складним банківським механізмом. Рівень ефективності управлінських процесів визначається вмінням керівництва обрати правильні стратегію й тактику розвитку банку, врахувати вплив чинників зовнішнього і внутрішнього середовищ, визначити потенційні можливості та резерви зростання, максимально ефективно задіяти кадровий потенціал. Сучасне ринкове середовище функціонування банків потребує постійного удосконалення системи управління за законами ринку, професійного володіння управлінськими навиками в умовах конкурентної боротьби.

У книзі показано значення управління як одного з найважливіших чинників підвищення ефективності діяльності банку. Менеджмент - синонім слова "управляти". Кінцева мета банківського менеджменту - забезпечення прибуткової діяльності шляхом раціональної організації виробничого процесу, включаючи управління банком, розвиток матеріально-технічної бази, а також ефективне використання людського фактора.

Автори розкривають теоретичні основи банківського менеджменту, його загальні функції, методи та завдання. Згідно з класичною теорією управління виділено чотири основні функції менеджменту: аналіз інформаційних потоків, планування, регулювання, контроль. Розгляд складових елементів менеджменту здійснено на основі його класифікації за напрямами банківської діяльності.

Фінансовий менеджмент охоплює питання, пов'язані з управлінням фінансовими процесами, що перебувають у компетенції банку, і включає управління активами та ресурсами, власним капіталом, банківськими ризиками, прибутковістю, ліквідністю та резервами, процесом планування.

Організаційний менеджмент стосується проблем управління колективом і включає такі процеси, як організація систем контролю та безпеки діяльності банку, управління кадровим потенціалом, інформаційними системами.

Розглядаючи конкретні функції менеджменту, автори подають теоретичні положення управління банком та механізм їх реалізації, надають рекомендації щодо застосування його на практиці. Викладений матеріал базується на глибокому вивченні досвіду менеджменту в Промінвестбанку.

Похожие статьи




Передмова - Банківський менеджмент

Предыдущая | Следующая