Людський чинник і його роль у забезпеченні розвитку банку - Банківський менеджмент

Робота з людьми - Це найскладніша діяльність особи, яка так чи інакше причетна до влади, великої чи малої. Тут є свої правила, свої несподіванки, очікування, але ніколи немає безнадійних ситуацій. Як немає безнадійних людей.

Робота з людьми - це мистецтво управляти їхніми розумом, поведінкою і, кінець-кінцем, вдачею. Історія людства нагромадила величезний досвід, як тримати в руках владу і як впливати на людину. Філософська спрямованість діяльності неминуче виявляє і прикрості, і позитивні впливи на людину заради досягнення бажаного і великого результату, зрозуміло, позитивного характеру.

Цікаві факти і висновки щодо людських відносин наведені в книзі Роберта Гріна ''48 законов власти"1. Слід детальніше зупинитися на деяких фрагментах загальнолюдської філософії, яку конче потрібно розуміти керівникам банківських установ, котрі керують людьми і яким довіряють розпоряджатись суспільними грішми.

Керуючись принципом від загального до часткового, ми аналізуємо загальні тенденції розвитку тих чи інших явищ, окремі складові всього процесу. У роботі з людьми, окрім професіоналізму, потрібне чітке уявлення про поведінку людини, її людські якості. Відома фраза Вольтера "Боже, борони мене від друзів: про ворогів я подбаю сам" підкреслює таку важливу рису для керівника банку, як уміння відокремити зерно від полови.

Нерідко за улесливими словами на адресу керівника може критися злий намір, намагання увійти в довіру, а потім, влучивши момент, або вкусити його, або просто ''закусити вудила".

Щирість у відносинах - то є найкраще між людьми. Проте не треба зловживати фамільярністю, яку полюбляють деякі особи.

У минулому був простий, але суворий вислів: '"товариш Сталін". За цим приховувались страх, скептицизм, а іноді й ненависть. Пішло минуле. Звички залишилися. Фамільярність не прикрашає підлеглого, лише свідчить про його низький культурний рівень.

Але це не зло. Зло - те, що відповідає на добро злом.

Історичний приклад:

У Середині IX століття на троні Візантійської імперії був молодий імператор Михайло III. Якось він зайшов до стайні і на нього налетів дикий, ще не об "іжджений кінь. Конюх Василь врятував Михайлові життя.

На знак подяки імператор призначив Василя керуючим двору і головним радником. Потім послав його вчитися військової справи. Василь піднявся ще на декілька державних щаблів. Став просити грошової підтримки. Михайло не відмовляв. А Василю грошей все не вистачало.

Василь став дворянином. Пізніше завдяки обставинам він стас командувачем армії.

Багатство Василя зростало, і через деякий час у колишнього конюха грошей стало більше, ніж у імператора, а відповідно й влади.

Прокинувшись одного разу після хмільної ночі, Михайло побачив, що оточений солдатами. Василь спостерігав, як убивали імператора.

Проголосивши себе імператором, Василь проїхав верхи вулицями Візантії розмахуючи довгою палицею, на яку було насаджено голову його колишнього "добродійника та найкращого друга ".

(Тлумачення: Михайло III зробив ставку на почуття подяки, але помилився. Він створив чудовисько. Василь забув про добре ставлення до нього. Уявив, що досяг успіху самостійно.)

Організація та продуктивність праці персоналу. Одним із головних завдань менеджменту є постійне підвищення продуктивності праці, рівень якої залежить від ділових якостей людини, її творчого ставлення до роботи, дисциплінованості та патріотизму. Нині проблематично знайти людину, яка б відповідала цим вимогам, особливо на керівні посади.

В умовах загострення конкуренції на ринку банківського капіталу це питання є визначальним у роботі з персоналом.

Продуктивність праці банківського працівника залежить від знань, ефективного використання робочого часу та рівня електронної системи. Важливе значення має й організаційна структура. Промінвестбанк пройшов два важливих етапи удосконалення технології та організації його діяльності.

I. Промінвестбанк першим серед комерційних банків перейшов на розрахунки з єдиного кореспондентського рахунка. В результаті було досягнуто стабільності розра хунків через Розрахункову палату. Крім того, це дало можли вість найповніше використати фінансові ресурси через біржу кредитних ресурсів і збільшити обсяги кредитування.

II. Перехід на дворівневу систему управління банком сприяв підвищенню ефективності роботи установ банку навіть за скорочення його штатної чисельності майже на 5000 осіб.

Існують два підходи щодо оцінки результативності роботи банку: величина активів на одного працюючого та рівень прибутковості на одного працівника. Кожен з цих показників створює стимули до праці, особливо показник прибутковості, оскільки він пов'язаний з додатковою заробітною платою, тобто створює стимули для ефективної роботи. Тому низький рівень менеджменту призводить до втрати додаткових стимулів до праці, а звідси - незадоволення людей рівнем оплати, значна плинність кадрів.

На основі кількісних методів і порівняльного аналізу в Промінвестбанку проведено розрахунок завантаження працівників. Для кожної групи працівників (економістів, бухгалтерів, касирів тощо) визначено кількісні показники, розраховано середні значення по банку і на основі цього обчислено показники завантаження в розрізі груп працівників і відділень як відношення їх фактичного завантаження до середнього по банку. На підставі цього визначено напрями збільшення обсягів робіт, перегрупування інтелектуальних сил на пріоритетні ділянки роботи.

Середній показник завантаження по банку, що становив 80 відсотків за максимального 100 відсотків, свідчить про наявність потенціалу нарощення обсягів робіт.

Похожие статьи




Людський чинник і його роль у забезпеченні розвитку банку - Банківський менеджмент

Предыдущая | Следующая