Управління активами і пасивами в умовах - Управління активами і пасивами банку

Кризи на прикладі КБ "Альфа-Банк"

Банк був заснований 18 листопада 1992 року у формі товариства з обмеженою відповідальністю згідно українського законодавства, зареєстрований НБУ 24 березня 1993 року і почав діяльність під назвою Комерційний Банк Сприяння Споживачам "Віто" з головним офісом у Києві. В 1995 р. Банк був реорганізований у ТОВ "Київінвестбанк", який у свою чергу був реорганізований в Акціонерний Комерційний Банк "Київський Інвестиційний Банк" в 1997 р. Під своїм теперішнім ім'ям Банк працює з січня 2001 р. Банк був зареєстрований НБУ в Державному Реєстрі Банків 24 березня 1993 р. під реєстраційним номером 158. Його поточна банківська ліцензія і дозвіл НБУ на здійснення окремих видів банківських операцій були оновлені 3 грудня 2001 р., 25 червня 2007 р. і 31 липня 2008 р., відповідно. 2 вересня 1999 р. Банк був зареєстрований як учасник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Альфа-банк" є членом російського консорціуму "Альфа-Груп". Вона прийшла на ринок України, щоб сполучити глибоке знання українського ринку й міжнародні стандарти бізнесу, стверджували її працівники.

За час свого існування "Альфа-банк" тричі змінював бізнес-стратегію. Наразі метою компанії заявлено "посилення лідируючих позицій у секторі банківських послуг для корпоративних клієнтів та вихід на лідируючі позиції на ринку роздрібних фінансових послуг, а також малого та середнього бізнесу". Спочатку банк як міг залучав корпоративних клієнтів і розвивав мережу філій. Потім, мабуть, віддаючи данину моді, переорієнтував її на роботу з фізичними особами та споживче кредитування. При цьому всі підприємства, попри їх бажання, було передано до центрального офісу. І наостанок, схоже, менеджери "Альфа-банку" дійшли висновку, що йому економічно вигідно займатися лише великими компаніями. Інакше неможливо пояснити, чому установа підвищила тарифи на свої послуги не просто в декілька разів, а на цілий порядок. У такий спосіб "Альфа-банк", вирішив розпрощатися з клієнтами-представниками малого бізнесу. Альфа-банк" вирішив проранжирувати своїх клієнтів за ступенями їх фінансової ефективності й позбутися малоефективних.

НБУ лишив можливості ВТБ і Альфа-Банк заманювати на депозити пенсійні накопичення та кошти воєнної іпотеки. Причиною цього стали результати банківської діяльності за другий квартал. При цьому банки втрачають важливих клієнтів в особах управляючих компаній та недержавних пенсійних фондів. На даному етапі ми можемо спостерігати за тим як впливає криза на банківську систему. Проаналівавши дані квартальної звітності банку можемо сказати що, в 2-му кварталі порівнюючи з датою на кінець попереднього фінансового року ми маємо такі результати: ВК зменшився з 3310966 на 3141325, тобто на 169641, сума не значна але на кінець року ця сума може збільшитись у декілька разів, що може сприяти звуженню діяльності банку, проведенню меншого спектру банківських послуг, що може обернутися для банку ліквідацією або реорганізацією. Зобов'язання банку збільшились з 28998157 на 29241201. Можемо зробити висновок, що як і Альфа-Банк так і всю банківську систему криза заципала. При нинішній ситуації на фінансовому ринку залишаться тільки найбільші, найвитриваліші, і ті банки які в цей момент зможуть провести таку банківську політику щоб як найкраще захистити себе від втрат, а навпаки намагатись збільшувати свій капітал.

Похожие статьи




Управління активами і пасивами в умовах - Управління активами і пасивами банку

Предыдущая | Следующая