Оцінка рівня інноваційної діяльності та роботи з об'єктами інтелектуальної власності - Управління ризиками в інноваційній діяльності

Робота щодо нововведень на виробництві - це завжди складний та творчий процес. Для проектування гідроприводів, гідросистем в цілому чи гідростанції (мастильної станції), як складової частини - необхідні професійні знання. На ТОВ "Промгідропривід" наявна команда професіоналів високого рівня кваліфікації. На підприємстві використовуються якісні комплектуючі (тільки гідроагрегати перевірених постачальників), що пройшли вхідний контроль на сертифікованому стенді, та на всю продукцію, послуги чи роботи, що здійснює підприємство дається гарантія не менш ніж 12 місяців. Нові розробки ТОВ "Промгідропривід" поєднують у собі сучасні технології, підтверджені патентами, та багатий практичний досвід спеціалістів підприємства.

Досвід спеціалістів, що працюють на підприємстві у технологічному та конструкторському відділах засвідчує не тільки високий рівень їх технологічної підготовки, а й великий новаторський потенціал. Маючи середній стаж роботи на науково-дослідних та дослідно-конструкторських роботах біля 25 років, цей колектив співробітників створює технологічні новинки, спираючись на свій досвід роботи у ВНДІ "Гідропривід", де ними було свого часу отримано близько 30-ти патентів на винаходи та більше 40-ка патентів на корисні моделі. Такий досвід дозволяє спеціалістам під час їх роботи навіть на такому невеликому підприємстві, як ТОВ "Прогмгідропривод", не дивлячись на складний з економічної та соціальної точки зору період, коли воно починало свою роботу, не тільки не переривати винахідницьку активність, а й нарощувати її щороку. Докладний перелік патентів на винаходи та корисні моделі, що були отримані спеціалістами "ПГП" за останні два роки, та зареєстровані у Державному реєстрі патентів України, наведений у таблиці 2.3

Таблиця 2.3 - Патентна активність підприємства "Промгідропривід"

Вид патенту

Вид продукту

Дата

Деклараційний патент на корисну модель

Радіально-поршневий ексцентриковий насос з хитним блоком циліндрів

15 травня 2006

Патент на винахід

Блок керування гідравлічний

15 листопада 2006

Патент на корисну модель

Свердловинний електропровідний насосний агрегат

01 червня 2007

Патент на винахід

Радіально-поршневий ексцентриковий насос з хитним блоком циліндрів

25 грудня 2007

Повістка про отримання патенту на винахід

Свердловинний електропровідний насосний агрегат

15 січня 2008

Таблиця 2.3 яскраво ілюструє те, якою жвавою була інноваційна активність останніх двох років. Цей факт обумовлений не тільки високим рівнем підготовки спеціалістів, але й, насамперед, ростом відомості підприємства на ринку, що спричиняє збільшення надходження нових замовлень та розширення контактів із українськими та зарубіжними виробниками, які слідом за новими тенденціями НТП потребують інноваційні продукти для покращення своєї діяльності.

Відомо, що на практиці можливе застосування двох шляхів появи та просування інновації на ринок: "втягування попитом" та "виштовхування лабораторією". Втягування попитом, що використовується ТОВ "Промгідропривід", здійснюється під впливом потреб ринку, шляхом виявлення потреб споживачів та віднаходження виробничих можливостей з їх задоволення.

Вибір інновації, що відповідала б потребам, які виявляє ринок чи конкретний покупець, проводиться з урахуванням техніко-економічних показників (ТЕП), на основі яких обирається краща ідея чи розробка для втілення та впровадження у виробництво. Вага ТЕП при здійсненні оцінки нового виробу є основоположним фактором при формуванні прибутку від інновації.

Створена на ТОВ "Промгідропривід" інновація, а саме - свердловинний електропривідний насосний агрегат, є однією з запропонованих підприємством за останні роки. На цей винахід вже отриманий патент на корисну модель, а також - повістка про підтвердження патентної чистоти. Найближчим часом очікується надходження патенту на винахід, після чого підприємство зможе налагоджувати випуск цього продукту та комплектувати з його використанням продукції підприємства. Запропонована новинка має ряд значущих переваг над виробами попередніх модифікацій, які і мають забезпечити комерційний успіх інновації.

Вибір саме цієї корисної моделі для дослідження та перетворення на винахід з наступним упровадженням у виробництво був зроблений насамперед з урахуванням появи нових потреб у постійних замовників підприємства. Ці потреби стосуються необхідності покращення деяких ТЕП свердловинних насосних агрегатів. Перш за все була пред'явлена вимога збільшення потужності двигуна насосного агрегату, що призводить до підвищення напору та подачі робочої рідину у гідроциліндр. Докладніше принцип роботи, ТЕП та вигідні відмінності нового виробу будуть наведені нижче.

Враховуючи описану зміну потреб та підвищення вимог до продукції, маркетингом підприємства було надано поштовх до створення інновації технологічним та конструкторським відділом ТОВ "Промгідропривід". Позаяк зміна потреб спостерігалася серед сталих та давніх партнерів-замовників, підприємство безумовно пішло на створення винаходу.

Похожие статьи




Оцінка рівня інноваційної діяльності та роботи з об'єктами інтелектуальної власності - Управління ризиками в інноваційній діяльності

Предыдущая | Следующая