СПОСОБИ ДОСТАВКИ ТОВАРУ В ЕЛЕКТРОННОМУ БІЗНЕСІ - Шляхи підвищення конкурентоздатності Приватної Компанії "Діамант" в сучасних умовах

Доставка - одне з основних питань, без рішення якого неможливо підвищити рівень пропонованих послуг. Покупець, насамперед, оцінює якість обслуговування у віртуальному магазині по швидкості доставки товару.

Способи доставки, що використовують українські Інтернет - магазини:

    * місцеві, регіональні і власні служби доставки; * поштова служба; * кур'єрська доставка по Україні; * міжнародний поштамт; * міжнародна служба експрес доставки; * доставка по телекомунікаційних мережах (для інформаційного змісту); * самовивіз.

У таблиці 14 зображені найбільш зручні і розповсюджені форми доставки:

Таблиця 14

Найбільш розповсюджені способи доставки

Спосіб доставки

%-не відношення

Кур'єрська

55%

Поштова

26%

Інші

19%

Вартість послуг у різних служб доставки розрізняється в 3-5 разів. Багато магазинів користаються власною службою доставки, що діє звичайно в межах невеликого регіону. Наприклад, 34%) з числа київських магазинів, що мають свою службу, обмежують територію доставки безпосередньо Києвом. У Харкові частка таких магазинів складає 23,5%). Віддалені регіони обслуговуються, як правило, поштою чи міжнародними службами доставки.

При збільшенні оборотів магазинам приходиться всі частіше прибігати до послуг професійних кур'єрських служб. [18 ]

Далі зупинимося докладніше на кожному зі способів доставки:

1. Доставка міжнародною кур'єрською службою.

При доставці міжнародною кур'єрською службою здійснюється 100% передоплата з боку покупця.

2. Доставка власною службою чи доставка професійною кур'єрською службою.

Кур'єрська доставка доступна тільки в тому місті, де розташовані склади електронного магазина. Очевидно, що складське господарство, якщо таке мається, повинне знаходитися близько до кінцевого споживача. Основні споживачі послуг електронної комерції знаходяться у великих містах - Києві, Харкові, Дніпропетровську і деяких інших.

При оформленні замовлення Покупець, як правило, вказує свій контактний телефон і адресу. Кур'єр робить телефонний дзвоник чи відправляє повідомлення по електронній пошті, щоб домовитися про зручний час доставки. Терміни доставки, замовлення власною службою доставки варіюються від двох годин до двох діб з моменту закінчення її формування. Покупець може оплатити замовлення, вручивши суму безпосередньо кур'єру.

3. Доставка поштою.

У цьому випадку покупцю видадуть бандероль із замовленням у поштовій відділення, що відповідає його поштовій адресі. Вартість доставки в цьому випадку в середньому складає 25% від вартості замовлення, а терміни відповідають українській поштовій системі.

4. Доставка міжнародною поштовою службою.

Для відправлення товарів за кордон. Ця служба доставить замовлення протягом десяти - чотирнадцяти днів після закінчення йго формування. Посилка перевозиться міжнародною поштою до границі країни, після чого передається національній поштовій службі. Таким чином, терміни доставки залежать від швидкості роботи пошти в конкретному регіоні.

5. Доставка магістральним транспортом.

Застосовується для великогабаритних вантажів чи великих партій товарів. Цей спосіб доставки найбільш характерний для оптової торгівлі, взаємодії виробника з постачальниками і дистрибьюторами, дистрибьюторов з дилерами. Під магістральним транспортом розуміється автомобільний, залізничний, морський (контейнерні перевезення), повітряний. Приводити які-небудь ціни і терміни доставки для даного варіанта важко. Подібні питання зважуються в індивідуальному порядку при висновку угоди.

6. Доставка по телекомунікаційних мережах.

Застосовується для інформаційного змісту. Оскільки кожна компанія, що має Інтернет - магазин, підключена до мережі, цей спосіб доставки є практично безкоштовним.

Грунтуючись на поточному стану в країні можна зробити висновок, що далі при зростаючих оборотах торгівлі, Інтернет - магазини почнуть випробувати недолік якісних послуг доставки.

Виходячи з вищесказаного для фармацевтичної галузі в Інтернет - бізнесі найбільш сприятні такі способи доставки, як доставка власною службою доставки, професійною кур'єрською службою чи самовивіз. При зовнішньоекономічній торгівлі підійде доставка міжнародною кур'єрською службою.

Далі ми розглянемо податкові і правові відносини Інтернет - магазину у фармацевтичній галузі.

Похожие статьи




СПОСОБИ ДОСТАВКИ ТОВАРУ В ЕЛЕКТРОННОМУ БІЗНЕСІ - Шляхи підвищення конкурентоздатності Приватної Компанії "Діамант" в сучасних умовах

Предыдущая | Следующая