МАРКЕТИНГ ПОБУТОВИХ ПОСЛУГ, Сутність побутового обслуговування - Специфіка маркетингу послуг

Сутність побутового обслуговування

Побутові послуги - вид діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаний із задоволенням конкретної побутової потреби індивідуального замовника.

Замовники - особи, яким надаються послуги.

Виконавці - суб'єкти підприємницької діяльності (юридичні особи незалежно від форм власності та фізичні особи), які надають побутові послуги.

Побутове обслуговування населення - організована діяльність суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язана з наданням побутових послуг.

До побутових послуг, що надаються населенню в Україні, відносять:

    - ремонт взуття; - індивідуальне пошиття взуття; - ремонт швейних, трикотажних та шкіряних виробів, головних уборів та виробів текстильної галантереї; - індивідуальне пошиття швейних, хутряних та шкіряних виробів, головних уборів та виробів текстильної галантереї; - індивідуальне пошиття та в'язання трикотажних виробів; - ремонт радіотелевізійної, аудіо-, відеоапаратури та комп'ютерної техніки; - ремонт електропобутової техніки та інших побутових приладів; - ремонт та виготовлення металовиробів; - ремонт та технічне обслуговування транспортних засобів (у тому числі зберігання транспортних засобів у гаражах, на автостоянках); - ремонт та виготовлення меблів; - хімічне чищення та фарбування; - послуги пралень; - ремонт житла (квартир), гаражів, дач, присадибних будівель; - будівництво індивідуальних житлових будинків, гаражів, дач, присадибних будівель; - фотопослуги та послуги фотокінолабораторій; - послуги, пов'язані із забезпеченням догляду за тілом; - послуги перукарень; - послуги прокату; - перевезення вантажів для населення (включаючи навантаження та розвантаження); - ритуальні послуги; - інші послуги за замовленням населення.

Документами первинного обліку реалізації побутових послуг населенню на внутрішньому ринку України є:

    1. Документи бухгалтерського обліку. 2. Інші первинні документи, оформлені на кожну послугу, за якими здійснюється їх виконання і облік.

До первинних документів відносяться:

    - Квитанція на замовлення; - Чек оплати; - Наряд-замовлення; - Замовлення-зобов'язання; - Замовлення та ін.

При аналізі та прогнозуванні попиту, місткості ринку використовуються дані державної статистичної звітності України.

До основних статистичних показників, що визначають величину реалізації платних побутових послуг населенню на внутрішньому ринку, належать:

    1. Показник "Загальний обсяг наданих побутових послуг" (у тому числі в сільській місцевості). Вимірюється в тисячах гривень у фактичних цінах і означає обсяг послуг, реалізованих в звітному періоді (півріччі, році) за замовленнями населення незалежно від того, оплачені вони чи ні. Даний показник включає повну нараховану плату разом з податком на додану вартість, акцизним збором, іншими зборами та податками. 2. Показник "Оплачено побутових послуг населенням" -- це загальна сума всіх фінансових надходжень за реалізовані населенню послуги, які надійшли в звітному періоді:

Безпосередньо до каси виконавця готівкою;

На розрахунковий рахунок виконавця за безготівковим розрахунком, включаючи суми в рахунок сплачення заборгованості із заробітної плати, пенсій, компенсацій.

    3. Показник "Кількість структурних підрозділів" (ательє, майстерень), які надають населенню побутові послуги. 4. Показник "Кількість приймальних пунктів" включаючи ті, які знаходяться при підрозділі.

При аналізі операційної діяльності підприємства можна використовувати і статистичні дані, і дані бухгалтерського обліку.

Похожие статьи




МАРКЕТИНГ ПОБУТОВИХ ПОСЛУГ, Сутність побутового обслуговування - Специфіка маркетингу послуг

Предыдущая | Следующая