Планування ринкових досліджень і реклами - Банківський менеджмент

Для того, щоб правильно сформувати план свого структурно-організаційного розвитку, необхідно детально проаналізувати свою позицію на місцевому банківському ринку. В розрізі регіонів і галузей економіки такий аналіз слід проводити щоквартально і доводити філіям для детальнішого дослідження на місцях. Він полягає в порівнянні частки регіону в країні в цілому за набором показників (обсяги ресурсів і кредитів) і частки філій в системі банку за тими самими показниками. Якщо частка філії регіону в банку більше частки регіону в країні, то потенціал регіону використовується достатньо. Якщо частка філії банку менше частки регіону в країні або зменшується, необхідно вжити невідкладних заходів з активізації діяльності. Цьому допомагає так званий СВОТ-аналіз: аналіз сильних і слабких сторін, загроз з боку конкурентів і потенціалу розвитку. За даною методикою можна проаналізувати кожну сферу діяльності і навіть людину.

Необхідно визначити, якими банківськими послугами користуються клієнти, які система і режим обслуговування їм потрібні, які тарифи є конкурентоспроможними і т. д. Важливо встановити також, які загрози з боку конкурентів існують для клієнтів банку. Детальний аналіз ринку можливий як на основі даних різних достовірних джерел (преса, органи статистики і т. д.), так і самостійної оцінки ситуації шляхом анкетування клієнтів.

Крім маркетингових досліджень, треба мати збірник, що містить прийоми вдалих рекламних акцій. Досвід засвідчує, що й з невеликим рекламним бюджетом можна ефективно рекламувати свої послуги. План рекламної діяльності містить конкретні заходи з рекламування банківських послуг установи банку. Одним з найдешевших і найефективніших засобів інформування є розміщення відповідно оформленої інформації на фасаді будівлі, обмінних пунктах, банкоматах. Вона буде працювати 24 години на добу 7 днів на тиждень. Така інформація повинна містити дані щодо основних послуг: телефон для консультацій і режим роботи. Витрати на таку рекламу є мінімальними. Цікавим є досвід компанії "Кока-кола", яка забезпечила рекламу своєї продукції через клієнтів, тобто торговельну мережу. Ціни на її продукцію знижуються для торговельних точок, які розміщують рекламу "Кока-коли" на видному місці і не продають продукцію конкурентів. У банківській практиці такий метод трансформується в розміщення рекламної продукції в торгових точках - клієнтах банку, на підприємствах. На продукції позичальників банку може проставлятися напис: "Виготовлено за фінансування банку".

Результативними можуть бути окремі рекламні кампанії з впровадження нових продуктів і розширення обсягів продажу діючих послуг, дні відкритих дверей, особливо до річниць створення банку. Під час таких заходів усі бажаючі можуть ознайомитись з досягненнями і діяльністю банку, отримати відповіді на свої запитання.

Доцільно об'єднуватися з клієнтами і випускати спільні рекламні листівки, що буде зменшувати витрати на таку продукцію й посилювати співпрацю з клієнтами і на інших напрямах роботи.

Для підприємств найефективнішою є індивідуальна рекламно-роз'яснювальна робота, коли керівникам надається не тільки загальна інформація, а й роз'яснюються всі складові відповідного питання.

Таким чином, план дослідження ринку і реклами повинен містити конкретні заходи і бути підпорядкованим тим цілям і стратегіям, які ставить керівництво банку і самої філії відповідно до конкретних умов свого регіону.

Похожие статьи




Планування ринкових досліджень і реклами - Банківський менеджмент

Предыдущая | Следующая