Впровадження нових послуг і розвиток мережі відділень - Банківський менеджмент

Даний напрям роботи базується на детальному дослідженні ситуації на ринку послуг з розробкою відповідних планів розвитку. План має містити такі складові:

Збільшення обсягу реалізації діючих послуг;

Впровадження послуг, які вже надаються іншими філіями банку;

Впровадження принципово нових послуг.

Збільшення обсягу діючих послуг пов'язане з удосконаленням режиму обслуговування, в т. ч. у вихідні дні, рекламою послуг, гнучкою тарифною політикою. Впровадження послуг, які вже надаються іншими філіями банку, базується на обміні досвідом між установами.

Впровадження принципово нових послуг, як правило, передбачає відповідні розробки на центральному рівні банку. Їх повинен здійснювати відповідний підрозділ з підготовленими для цього кваліфікованими фахівцями.

Доходи від послуг залежать від їх обсягів і тарифів, які, в свою чергу, визначаються умовами обслуговування і тарифами конкурентів. Якщо умови (надійність, режим, організація, реклама) є кращими, ніж у конкурентів, то й тарифи можуть бути дещо вищими.

Зворотний бік медалі - собівартість послуг. Для цього в банку має бути розроблена методика розрахунку собівартості послуг, яка передбачає визначення рівня витрат як на діючі, так і на нові послуги.

Плануючи нові послуги, необхідно розраховувати як очікувані доходи, так і витрати на їх надання. Важливо враховувати всі види витрат, включаючи оплату персоналу, амортизацію, комісійні тощо. Очікувані доходи повинні перекривати витрати і забезпечувати прибуток за наростаючою динамікою. Тому планування рівня прибутковості є обов'язковим елементом планування нових послуг, встановлення банкоматів, відкриття нових відділень.

Необхідно проводити функціонально-вартісний аналіз чинних послуг. Він полягає в оцінці вартості кожної функції з надання послуги, її порівнянні з вартістю аналогічних функцій та зменшення на цій основі вартості найдорожчих функцій.

Один бізнесмен, колишній військовий, мав карту свого міста з напрямками охоплення його своїм бізнесом. На карті були позначені конкуренти, зони впливу. Аналогічну карту повинні розробити й відділення банку. На ній можна позначити своїх клієнтів, потенційних клієнтів, конкурентів, місця скупчення населення, де можна відкрити нові відділення і т. д. Важливо мати декілька варіантів розрахунку доцільності відкриття нових безбалансових відділень, щоб вибрати найкращий варіант. Як і при прийнятті рішень щодо відкриття нових відділень, систему альтернативної оцінки різних варіантів доцільно запровадити у разі проведення ремонтів, закупівлі техніки, обладнання і т. д. Наприклад, якщо планується проведення ремонту, необхідно мати дві, а то й три пропозиції різних фірм, щоб вибрати найоптимальнішу, особливо якщо фірма - клієнт банку. Така практика планування розвитку значно знизила б витрати і дала можливість спрямувати їх на нові проекти.

Серед банківських послуг виділяється випуск міжнародних пластикових карток. Безумовно, основним шляхом збільшення кількості карток є реалізація зарплатних проектів. Перспективним у цій сфері є розширення послуг користувачам платіжних карток.

Виконання завдань бізнес-плану дає змогу банку пропорційно розвиватися, вдосконалювати свою діяльність. Удосконалення системи бізнес-планування в банку може йти у таких напрямах:

Розширення числа показників, які плануються, особливо за тими напрямами, що є найактуальнішими в той чи інший момент.

Оптимізація планування на рівні філій шляхом затверд ження їх планів на центральному рівні банку.

Розвиток індивідуального планування за різними напря мами діяльності.

Удосконалення якості планування: проведення заходів із співпраці з клієнтами, розвиток нових послуг і т. д.

Посилення системи контролю за виконанням показників бізнес-плану і заходів удосконалення діяльності банку на всіх рівнях.

Введення в плани нових якісних показників: рентабель ність та прибутковість діяльності, якість активів, продуктив ність праці та ряду інших.

Похожие статьи




Впровадження нових послуг і розвиток мережі відділень - Банківський менеджмент

Предыдущая | Следующая