Підведення підсумків практики - Характеристика фінансового розвитку фінансово-кредитної установи АТ "ОТП Банк"

ОТП Банк посів 10-е місце серед найнадійніших банків країни за підсумками щорічного "Рейтингу життєздатності українських банків" видання "Forbes Україна" у лютому 2016 року (Додаток П).

За час проходження практики я дізналась, які види банківських операцій здійснює АТ "ОТП Банк", а також порядок їх документального оформлення та законність здійснення цих операцій.

Основні послуги банку для фізичних осіб: розрахунково-касове обслуговування в національній та іноземній валюті; виплата пенсій та соціальних допомог; залучення вільних грошових коштів на різноманітні депозитні вклади; різноманітні види кредитів; продаж та обслуговування міжнародних платіжних карток видача та відправка переказів; купівля-продаж дорожніх чеків; відповідальне збереження цінностей в індивідуальних сейфах; валютообмінні операції.

Основні послуги для юридичних осіб: розрахунково-касове обслуговування в національній та іноземній валюті; залучення вільних грошових коштів на депозитні вклади; різноманітні види кредитів; операції з цінними паперами; документарні операції; операції з купівлі-продажу валюти на міжбанківському валютному ринку; продаж та обслуговування корпоративних міжнародних платіжних карток; зарплатні проекти за міжнародними платіжними картками; купівля-продаж дорожніх чеків; перевезення грошово-валютних цінностей та інкасація грошових коштів; послуги фінансових менеджерів.

Я ознайомилась з порядком відкриття, ведення та закриття поточних рахунків фізичним та юридичним особам. Дізналась як складаються взаємовідносини банку між Національним Банком України та іншими банками. Оволоділа сучасними банківськими технологіями; сформував професійні вміння і навички за фахом на базі знань, одержаних в інституті, для прийняття самостійних рішень; набула і розвинула навички організаційної і управлінської діяльності.

Навчилась використовувати набуті знання в практичній діяльності; застосовувати сучасні інформаційні та банківські технології; використовувати сучасні методи та прийоми здійнення банківських операцій; аналізувати чинники, що впливають на розвиток банківської діяльності.

Провівши фінансовий аналіз діяльності банку, я дійшла висновку, що АТ "ОТП Банк" - це одна з потужних фінансових установ України. Особлива увага приділяється впровадженню нових технологій, наближенню послуг до споживача, підготовці кваліфікованих кадрів. Запорука стабільності банку - раціональність та виваженість. Висока компетентність, максимальна уважність до інтересів клієнтів та оперативність проведення операцій з їх коштами, виваженість та демократизм у роботі, орієнтація на постійний розвиток - основні принципи роботи дирекції.

АТ "ОТП Банк" прагне бути уособленням стабільності, впевненості та динамічного розвитку. Даний банк ставить собі за мету впровадження найкращої практики та удосконалення внутрішніх процедур прийняття рішень та контролю, системи управління ризиками, створення ефективних та дієвих механізмів управління ресурсами, що є у розпорядженні банку. Базуючись на принципі розумного консерватизму, банк здійснює свою діяльність з урахуванням необхідності поєднання мінімізації ризиків та максимілізації прибутку, зменшуючи потенційну можливість витрат.

Зосереджуючи свої зусилля на створенні сприятливих та вигідних умов обслуговування клієнтів, розширенні переліку банківських послуг, збільшенні присутності на ринку продуктів та послуг, банк одночасно намагається підтримати та закріпити домінуючу роль на ринку роздрібних банківських послуг для приватних осіб.

Отже, завдяки практиці в АТ "ОТП Банк" я збільшила рівень своїх знань, оволодла сучасними формами та методами економічної та контрольної роботи, сформувала професійні уміння і навички для прийняття самостійних рішень для подальшої роботи в банківській сфері.

Банк фінансовий кредитний валютний

Висновки

Сьогодні акціонерне товариство "ОТП Банк" - один з найбільших вітчизняних банків, визнаний лідер фінансового сектору України. Банк надає повний спектр фінансових послуг для корпоративних і приватних клієнтів, а також представників малого та середнього бізнесу. На українському ринку він має стійку репутацію соціально відповідальної, надійної і стабільної структури, що пропонує споживачам сервіси європейської якості.

Метою діяльності банку є надання повного кола банківських послуг в рамках банківської ліцензії, наданої Національним банком України, високоякісне обслуговування клієнтів та одержання прибутку в інтересах акціонерів.

На сьогоднішній день угорський банк має дочірні банки в Україні, Словаччині, Болгарії, Румунії, Хорватії, Сербії, Росії та Чорногорії. ОТР Group пропонує високоякісні фінансові рішення для забезпечення потреб майже 13 млн. клієнтів, які обслуговуються у понад 1589 банківських установах в 9-ти країнах. Персонал OTP Group налічує 38 292 осіб.

АТ "ОТП Банк" є ядром фінансової групи, до складу якої входять компанії групи ОТП в Україні: компанія з управління активами ТОВ "ОТП Капітал", лізингова компанія ТОВ "ОТП Лізинг", ТОВ "ОТП Кредит" та ТОВ "ОТП Факторинг Україна". Всі перелічені компанії проводять успішну діяльність, посідаючи провідні позиції у своїх сегментах.

Органами управління АТ "ОТП Банк" є Загальні збори акціонерів, Наглядова Рада та Правління. Органами контролю банку є Ревізійна комісія та внутрішній аудит. Загальні збори акціонерів є найвищим органом банку.

Для забезпечення додаткових заходів з метою управління ризиками в банку створені постійно діючі комітети.

Вкінці 2014р. видання "Новий час" склало власний Рейтинг надійності банків з метою виявити кращі банки для надійного зберігання вкладів за найважливішим фінансовим факторам привабливості для вкладників. За результатами оцінки діяльності банків, АТ "ОТП Банк" увійшов до десятки найбільш надійних.

Проаналізувавши кредитний портфель ОТП Банку можна сказати, що в банку є зовсім невелика частка недіючих та безнадійних кредитів і достатньо високе покриття безнадійних позик резервами під кредитні ризики.

В 2016 році ОТП Банк зафіксував позитивну динаміку загального кредитного портфеля Банку.

Список використаних джерел

    1. Банківська статистика [Електронний ресурс] Режим доступу: http://bankografo. com/analiz-bankiv/bankivska-statystyka 2. Закон України "Про банки і банківську діяльність" Електронний ресурс - Режим доступу: http: //www. rada. gov. ua. 3. Закону України "Про охорону праці" Електронний ресурс - Режим доступу:http://zakon3.rada. gov. ua/laws/show/2694-12 4. НБУ Офіційне інтернет-представництво "Дані фінансової звітності банків України" [Електронний ресурс] - Режим доступу: http://www. bank. gov. ua/control/uk/publish/category? cat_id=64097 5. Офіційний сайт АТ "ОТП Банк" [Електронний ресурс] - Режим доступу: https://www. otpbank. com. ua/ 6. Проміжна скорочена фінансова звітність за три місяці, які закінчилися 31 березня 2016 р. [Електронний ресурс] - Режим доступу: https://www. otpbank. com. ua/about/informations/annual_reports/ 7. Forbes Україна [Електронний ресурс] - Режим доступу: http://forbes. net. ua/ 8. Андросова, О. Ф. Банківські операції: Навч. посіб. / О. Ф. Андросова, А. В. Череп. ? К.: Кондор, 2008. ? 410 с. 9. Банківській менеджмент: питання теорії та практики [Текст]: монографія / О. А. Криклій, Н. Г. Маслак, О. М. Пожар та ін. - Суми: ДВНЗ "УАБС НБУ", 2011. - 152 с. 10. Бєлова, І. В. Організація контролю в банку: Навчальний посібник / І. В. Бєлова. - Суми: Університетська книга, 2009. ? 302 с. 11. Бондаренко, Л. А. Побудова системи ризик-менеджменту в комерційному банку / Л. А. Бондаренко // Фінанси України. ? 2009. ? № 9. ? С. 85 ? 93. 12. Лютий О. І. Банківський маркетинг [Електронний ресурс] - Режим доступу: http://pidruchniki. ws/15840720/bankivska_sprava/bankivskiy_ marketing_- _lyutiy_io. 13. Пернарівський, О. Аналіз і оцінка та способи зниження банківських ризиків / О. Пернарівський // Вісник НБУ. - 2010. ? №4. - С.44 - 48 14. Потійко, Ю. Теорія і практика управління різними видами ризиків у комерційних банках [Текст] / Ю. Потійко // Вісник НБУ. - 2009. ? №4. ? С.58 ? 62. 15. Румянцева С. Інформаційна прозорість українських банків [Електронний ресурс]- Режим доступу: http://www. securities. org. ua/securities_paper/review. php? id=690&;pub=5377 16. Єгоричева С. Б. Банківські іновації [Електронний ресурс]- Режим доступу: http://b-ko. com/book_277.html.

Похожие статьи




Підведення підсумків практики - Характеристика фінансового розвитку фінансово-кредитної установи АТ "ОТП Банк"

Предыдущая | Следующая