Класифікація задач математичного програмування - Розв'язання задач математичного програмування

класифікація задач математичного програмування

Рис. 1.2 Класифікація задач математичного програмування

У математичному програмуванні виділяють два напрямки -- Детерміновані задачі і Стохастичні. Детерміновані задачі не містять випадкових змінних чи параметрів. Уся початкова інформація повністю визначена. У стохастичних задачах використовується вхідна інформація, яка містить елементи невизначеності, або деякі параметри набувають значень відповідно до визначених функцій розподілу випадкових величин.

Як детерміновані, так і стохастичні задачі можуть бути Статичними (однокроковими) або Динамічними (багатокроковими).

Задачі математичного програмування поділяють також на Дискретні і Неперервні. Дискретними називають задачі, в яких одна, кілька або всі змінні набувають лише дискретних значень. З-поміж них окремий тип становлять задачі, в яких одна або кілька змінних набувають цілочислових значень. Їх називають задачами Цілочислового програмування. Якщо всі змінні можуть набувати будь-яких значень на деяких інтервалах числової осі, то задача є Неперервною.

Оскільки в економіко-математичних моделях залежності між показниками описані за допомогою функцій, то відповідно до їх виду всі вище згадані типи задач поділяють на Лінійні та Нелінійні. Якщо цільова функція (1.2) та обмеження (1.3) є лінійними, тобто містять змінні XJ тільки у першому або нульовому степенях, то така задача є лінійною. В усіх інших випадках задача буде нелінійною.

Як окремий тип розглядають Дробово-лінійне програмування, коли обмеження є лінійними, а цільова функція -- дробово-лінійна.

Особливий тип становлять задачі Теорії ігор, які широко застосовуються в ринковій економіці.

Похожие статьи




Класифікація задач математичного програмування - Розв'язання задач математичного програмування

Предыдущая | Следующая