Економіка як об'єкт математичного моделювання. Особливості та принципи математичного моделювання економіки. Класифікація економіко-математичних моделей - Економіко-математичне моделювання

Математичні методи і моделі в аналізі, плануванні, прогнозуванні й управлінні економічними об'єктами та процесами отримали назву економіко-математичні методи ЕММ - це поєднання економіки, математики і кібернетики. Практичним завданням економіко-математичного моделювання є: по-перше, Аналіз економічних об'єктів і процесів; який дає поглиблене вивчення об'єкту дослідження і також спрямоване на отримання нових знань про цей об'єкт. по-друге, Передбачення розвитку економічних процесів та прогнозування наслідків від тих чи інших заходів (прогнозувати доходи та видатки, науково обгрунтувати необхідні зміни у фіскальній політиці);По-третє, Вироблення управлінських рішень на всіх рівнях господарської ієрархії управління.Принципи:1. Модель має адекватно описувати реальні економ процеси.2. У моделі потрібно враховувати все істотне, суттєве в досліджуванному явищі, не зважаючи на другорядне, неістотне у ньому. З одного боку модель повинна бути достатньо точною, з іншого - по можливості простою. 3. Модель має бути зрозумілою для користувача, зручною для реалізації на ЕОМ. В якості загальних принципів економіко-математичного моделювання доцільно прийняти такі принципи: системності, інтегрованості, невизначеності, головних видів діяльності, достатності, інваріантності, наступності та ефективності.

Математична модель може бути засобом перевірки правильності сформульованих наукових гіпотез або сподіваного економічного розвитку. За правильно закладених у модель гіпотез, висновки одержані завдяки моделі є також правильними. Якщо закладені передумови неправильні, то порівняння результатів моделювання з реальною дійсністю покаже неспроможність даних передумов.

Відповідно до загальної класифікації математичних моделей вони поділяються на Функціональні та Структурні. За способами відображення чинника часу економіко-математичні моделі поділяються на Статичні й динамічні. Класифікація видів математичний моделей може проводитися й за такими ознаками: Аналітичне та Комп'ютерне моделювання. Існують різні форми зображення математичної моделі -- Інваріантна, алгоритмічна, аналітична, схемна. Інваріантна форма -- зображення математичної моделі безвідносно до методів, за допомогою яких може розв'язуватись поставлена задача моделювання.Алгоритмічна форма -- зображення математичної моделі у вигляді послідовності дій. (Симплекс-метод).Аналітична форма -- зображення математичної моделі у вигляді формул та співвідношень між математичними виразами.Схемна форма -- зображення математичної моделі у вигляді графів, таблиць, діаграм.

Похожие статьи




Економіка як об'єкт математичного моделювання. Особливості та принципи математичного моделювання економіки. Класифікація економіко-математичних моделей - Економіко-математичне моделювання

Предыдущая | Следующая