ОХОРОНА ПРАЦІ, Аналіз санітарно-гігієнічних умов праці Харківської філії АБ "Експрес - Банк" - Безготівкові розрахунки

Аналіз санітарно-гігієнічних умов праці Харківської філії АБ "Експрес - Банк"

Дана філія Акціонерного банку "Експрес - Банк" знаходиться в Жовтневому районі міста Харкова. Воно розташоване в чотириповерховому житловому будинку та займає його перший поверх. Будинок є цегельним.

Для найбільш ефективного та повного виконання покладених на банк функцій відділенню виділено 15 кабінетів адміністративного призначення, 2 приміщення господарського призначення.

Проведемо аналіз санітарно-гігієнічних умов праці у відділі бухгалтерії. Загальна площа і висота даного відділу складають: площа = 52,35м2, висота = 3,4 м. У відділі працюють 3 чоловіка, на кожного з яких доводиться 17,45 м2 площі помешкання і 44,50 м3 його об'єму. Відповідно до СНІП 11-90-81 найменше припустиме значення площі і об'єму службового приміщення на одного працівника складає відповідно 4,5 м2 і 15 м3. Тобто фактичне значення площі помешкання і об'єму на одного працюючого вище за нормальне. Тому цей показних можна вважати позитивним фактором у разі евакуації людей у випадку пожежі, тому що ширина проходу між столами достатня, труднощі може визвати те, що у кабінеті лише один прохід.

Розглядаючи питання промислової естетики, можна відзначити, що філія почала свою діяльність у серпні 2000 року, перед її відкриттям було зроблено капітальний ремонт приміщення. Стіни кабінету обклеєно новими шпалерами, підвісні стелі, приміщення обставлене кімнатними рослинами. Інтер'єр було зроблено в білих кольорах: що сприяє діловій атмосфері у відділу, настроює на повноцінну працю і не відволікає працівників на зайві думки. Крім того, керівництвом було закуплено нові сучасні меблі, яка є зручною та мінімізує нагромадження паперу, канцелярських приналежностей та інших речей. Зайві документи було віднесено в сховище. За таких умов звичайно ж пожежобезпечність кабінету значно було зменшено.

Приміщення банку знаходиться в житловому районі, вдалині від промислових підприємств. Позитивним чинником можна назвати розташування будинку на тихій вулиці, де немає інтенсивного руху автомобілів, бо підвищений рівень шуму та запиленості призводив би до відволікання працівників від роботи та погіршував їхній стан. В кабінеті кожен день миється підлога, протираються столи та вікна. Відносна вологість складає 41%, температура повітря сягає 23С.

Згідно СН 245-71 на кожного працівника відділу повинно приходитись 30 м3 приточного повітря. Але об'єм приміщення на кожну людину перевищує нормативне значення тому можна сказати, що виконується відповідність приточного повітря необхідному в даному відділенні. Крім того, більша частина вікон виходить на внутрішній двір, що сприяє притоку свіжого повітря. Підлога в кабінетах кафель для підлог. В банку встановлено кондиціонери Samsung та система загального кондиціонування провітрення приміщень.

Для підтримання кращого мікроклімату в банку використовується центральна система опалення (водяна).

Природного освітлення достатньо для нормальної роботи, тому що вікна досить широкі, а будинок не знаходиться у затінку висотних будинків. В відділу знаходиться 4 вікна площею застеклення 1,6 м 1,85 м.

Приведемо розрахунок достатності природного освітлення:

Як бачимо фактична достатність природного світла перевищує нормативний показник. В кабінеті установлено також прибори штучного

Освітлення (лампи денного світла) для ефективної роботи відділу ввечері.

В кабінеті маємо три комп'ютери ІВМ що є джерелом електромагнітного випромінювання, лазерний принтер Hewlett Packard (hP) LaserJet 1200. Проте з метою захисту працівників на комп'ютери встановлено захисні екрани, що знижують негативну дію електромагнітного випромінювання. Також у відділку використовуються монітори Sony 200P з захистом працівників від радіації MRP-2.

На цьому ж поверсі розташовано санітарно-гігієнічний вузол, де знаходяться необхідне устаткування.

Як висновок, наведемо значення параметрів в табл. 4. 1, котрі свідчать про нормальні санітарно-гігієнічні умови праці.

Таблиця 4.1 Значення параметрів, що характеризують санітарно-гігієнічні умови праці в відділі бухгалтерії АБ "Експрес-банк"

П/п

Параметр

Фактичне значення

Норматив по ДСТУ 12.100588, Сніп 2.04.05-9 та інші державні стандарти

Відповідність фактичного значення нормативу

1.

Температура повітря у перехідний період, С

23

22-24

Відповідає

2.

Відносна вологість, %

41

40-60

Відповідає

3.

Швидкість руху повітря, м/с

0,04

До 0,1

Відповідає

4.

Освітленість, лк

450

400

Відповідає

5.

Рівень шуму, дБА

50

50-65

Відповідає

Таким чином, можна сказати, що приміщення комерційного банку, а саме відділу бухгалтерії цілком відповідає санітарно-гігієнічним нормам.

Похожие статьи




ОХОРОНА ПРАЦІ, Аналіз санітарно-гігієнічних умов праці Харківської філії АБ "Експрес - Банк" - Безготівкові розрахунки

Предыдущая | Следующая