Висновки і пропозиції - Аналіз господарської роботи банку

АБ "Укркомунбанк" є універсальним та багатофункціональним банком, що зареєстрований Національним банком України 10.08.1993 року за номером 187. У місті Луганську почав свою діяльність з 09.08.1996 року, здійснюючи її в даний час через філіальну мережу, що складається з 55 відділень в обласних центрах України і районах Луганська та Луганської області, а також 2-х філій - у містах Києві і Сєвєродонецьку.

Головний офіс банку:

Україна, 91055 м. Луганськ,

Вул. В. В. Шевченка, 18а

Банк є юридичною особою і створений в організаційно-правовій формі відкритого акціонерного товариства.

АБ "Укркомунбанк" є універсальною фінансовою установою, яка діє відповідно до ліцензії НБУ №149 від 03.01.2002 і дозволу №149-3 від 13.02.2003 та має право на здійснення таких банківських операцій:

    - приймання вкладів (депозитів) від юридичних і фізичних осіб; - відкриття та ведення поточних рахунків клієнтів і банків-кореспондентів, у тому числі переказ грошових коштів з цих рахунків за допомогою платіжних інструментів та зарахування коштів на них; - розміщення залучених коштів від свого імені, на власних умовах та на власний ризик.

Крім вищезазначених Банк має право здійснювати операції з валютними цінностями, цінними паперами, платіжними картками, лізинг, надання гарантій та поручительств, перевезення та інкасацію коштів, довірче управління та інші, перелік яких визначений додатками до ліцензії та окремими дозволами Національного банку України.

Також банк має право виконувати, згідно з ліцензією Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, наступні види діяльності:

    - дилерську діяльність; - брокерську діяльність; - діяльність з управління цінними паперами; - андеррайтинг; - депозитарну діяльність зберігача цінних паперів; - діяльність з ведення реєстрів власників іменних цінних паперів.

Статутний капітал Банку складає 49 700 000 (сорок дев'ять мільйонів сімсот тисяч) грн. та сформований за рахунок власних коштів акціонерів Банку шляхом випуску акцій.

У звітному періоді Банком виконані основні стратегічні завдання, поставлені перед ним Радою Банку та його акціонерами:

    - зміцнення позицій банку в регіоні та в Україні шляхом інвестування подальшого розвитку мережі відділень банку; - значне розширення співробітництва з крупними промисловими підприємствами країни, підприємствами високих технологій, а також із крупними виробниками в агропромисловому секторі; - реалізація фінансових продуктів та послуг для клієнтів з урахуванням індивідуального підходу до їх потреб; - поліпшення якості обслуговування клієнтів шляхом розвитку сучасних банківських технологій; - розвиток та розширення роботи з пластиковими картами платіжних систем "Укркарт" і "VISA"; - подальший розвиток Інтернет - технологій; - розширення послуг з фінансового менеджменту підприємств; - розширення спектру послуг грошових переказів; - забезпечення високої кваліфікації, мотивування та лояльності персоналу; - формування в банку корпоративної культури; - розвиток централізованої системи пошуку та просування персоналу

Всередині системи;

- оптимізація витрат на персонал.

Об'єм регулятивного капіталу банку станом на 1 січня 2010 р. збільшився на 17,5 млн. грн. чи на 30% порівняно з 1 січня 2008 і складає 75,58 млн. грн.;

    - банк досяг значних темпів розвитку, валюта балансу за рік збільшилась на 106,6 млн. грн. або на 31,4% і складає 446,4 млн. грн.; - здійснена підтримка економіки регіону шляхом фінансового інвестування промисловості й малого бізнесу, в зв'язку з цим об'єм кредитних операцій станом на 01.01.2010 р. зріс за 2009 рік на 102,8 млн. грн., з 184,4 млн. грн. до 287,2 млн. грн. або 55,7%; - депозитний портфель фізичних осіб за 2009 рік збільшився на 43,3 млн. грн. або 34,1% і складає 170,3 млн. грн.; - депозитний портфель юридичних осіб збільшився на 4,9 млн. грн. або на 18% і складає 32,3 млн. грн.; - кількість клієнтів на 01.01.2010 р. - 91240; - кількість співробітників за 2009 рік збільшилась на 341 особу і на 01.01.2010 р. складає 1056 осіб; - за 2009 рік банк отримав балансовий прибуток в розмірі 1422 тис. грн.

Дохід за 2009 рік збільшився на 19.0 млн. грн., порівняно з 2008 роком, або на 34.5%.

Зростання витрат складає 16,1 млн. грн. (без врахування страхового резерву), з яких 3,7 млн. грн. витрачено на розвиток мережі.

Страховий резерв у 2009 році зріс порівняно з 2008 роком на 1,4 млн. грн. або на 32,6% і складає 5,7 млн., грн. при цьому ріст кредитного портфелю склав 55,7%.

В основу політики розвитку клієнтської бази в 2009 році було покладено забезпечення пріоритетності просування послуг Банку через регіональні точки продажу, зміщення зони обслуговування клієнтів із Головного офісу Банку в мережу відділень області та України, створення умов для залучення корпоративних клієнтів, діяльність яких є стратегічно важливою для Луганського регіону.

Основними принципами організації взаємин Банку зі своїми клієнтами є партнерство, індивідуальний підхід, пошук нових можливостей обслуговування клієнтури.

Дотримання розроблених принципів і зосередженість на пріоритетних напрямках виправдалися фактичним приростом клієнтської бази корпоративного бізнесу у 2009 р. на 1,5тисячі клієнтів.

Якісно це виразилося зростанням середньомісячних залишків на поточних рахунках, що у порівнянні з 2008 роком становило 26%, з 74,6 млн. грн. до 94,2 млн. грн.

Основна частка доходу корпоративного бізнесу отримана від кредитування юридичних осіб і складає 72% або 25 млн. грн., за рахунок зростання кредитного портфелю за 2009 рік на 46 млн. грн.

Дохід від розрахунково-касового обслуговування корпоративних клієнтів склав 9,7 млн. грн. за рахунок збільшення клієнтської бази та розробленої Банком гнучкої тарифної системи обслуговування клієнтів, яка дозволяє кожному знайти зручну для себе схему роботи з банком.

Операції на валютному ринку з корпоративними клієнтами принесли за 2009 рік дохід в розмірі 1 млн. грн.

За 2009 рік зобов'язання банку за коштами юридичних осіб, збільшились на 25,9 млн. грн. або на 22,8% і на 01.01.2010 року склали 139,7 млн. грн.

Збільшення депозитного портфеля юридичних осіб на 01.01.2010 року у порівнянні з 01.01.2010 складає 4,9 млн. грн., але протягом року здійснювалась активна діяльність, спрямована на співробітництво з бюджетними організаціями, підсумком якої є 26,5 млн. грн. залучених коштів на короткі терміни.

На 1 січня 2010 р. Банк має такі показники ліквідності:

    - коефіцієнт адекватності регулятивного капіталу Н2 на 01 січня 2010 року складає 19.85%, (норма не менше ніж 10%), та свідчить про прийняття значної частки ризиків на себе власниками банку у разі потенційної несплати кредиту; - миттєва ліквідність (Н4) складає 63,75%, що більше ніж у три рази нормативу (>20%), та відображає здатність банку своєчасно виконувати свої грошові зобов'язання за рахунок високоліквідних активів; - поточна ліквідність, яка визначає збалансованість строків і сум ліквідних активів та зобов'язань банку складає 77,7% (Н5), нормативне значення має бути не менше ніж 40%; - короткострокова ліквідність складає 31,15% (Н6), нормативне значення має бути не менше ніж 20%, та відображає здатність банку виконувати прийняті ним короткострокові зобов'язання за рахунок ліквідних активів.

З метою мінімізації операційних ризиків постійно удосконалюється система документообігу та технологія обслуговування клієнтів, система контролю за проведенням операцій і платежів, ступінь захищеності банківських технологій і систем електронних платежів.

Все вищезазначене свідчить про виважену політику банку на фінансовому ринку України і високий рівень менеджменту.

Самим непривабливим є для керівництва банку 2009 рік, в якому при зниженні доходності капіталу і активів значно зріс показник "точки беззбитковості", що свідчить про те, що у випадку, коли банк не буде мати змоги кредитувати (а саме це ми зараз спостерігаємо в зв'язку з фінансовою кризою у світі), йому слід буде займатися непроцентними операціями, тобто збільшити інший дохід, щоб бути беззбитковим, а доля інших доходів в структурі банку дуже низька.

Тим не менш до банку, незважаючи на фінансову кризу звертаються клієнти - юридичні особи за отриманням довгострокових кредитів для відтворення основних фондів. Банк у межах своїх повноважень і ліміту кредитного портфеля здійснює приймання і розгляд заявок на отримання кредиту і в моїй дипломній роботі було детально викладено порядок здійснення довгострокового (інвестиційного) кредитування, визначення привабливості інвестиційного проекту як для банку так і для клієнта.

В дипломній роботі було детально розглянуто всі етапи оцінки фінансового стану і кредитоспроможності клієнта ТОВ "Компанія "Енергія", яка звернулася до АБ "Укркомунбанк" за отриманням кредиту у сумі 950000 доларів США під 13,9% річних на строк 4 роки.

Розглянувши всі документи, що свідчать про фінансовий стан підприємства, його платоспроможність та варіанти забезпечення за кредитом, Банк зробив висновок, що підприємство може бути прокредитовано під 13,9% річних, а норма доходності інвестиційного проекту при цьому складе 33,9%, що є досить високорентабельно.

Незважаючи на складнощі, що відчуває на собі банківська система України, АБ "Укркомунбанк" має знайти резерви для кредитування клієнтури, бо кредитні операції приносять Банку найвищий процентний дохід, від якого головним чином залежить прибутковість банківської установи.

Керівництву Банку слід залучати кошти населення на довгостроковій основі, для чого слід розробити корпоративну стратегію, що спрямована на залучення коштів саме населення Луганської області, бо юридична адреса Головного офісу Банку розташована саме в місті Луганську, що є перевагою АБ "Укркомунбанк" над іншими банківськими установами, що діють на території Луганської області, але не є юридичними особами.

Похожие статьи




Висновки і пропозиції - Аналіз господарської роботи банку

Предыдущая | Следующая