ВСТУП - Специфіка роботи радіожурналіста

В структурі сучасних ЗМІ, радіо залишається найбільш оперативним. Ані телебачення, ані навіть Інтернет не мають можливостей, які б дозволяли без додаткової підготовки, виходити в ефір з будь-якого кутка земної кулі із розповіддю про подію або явище будь-якого характеру.

З усіх ЗМІ радіо є найбільш зручним ("невибагливим", "комфортним") засобом для сприймання аудиторією подій, що відбуваються в суспільстві. Прослуховування радіо, як правило, не потребує відмови від буденних справ, його можна поєднати із виробничою зайнятістю, і з побутовими реаліями. Значну частину аудиторії радіо усіх напрямків мовлення - від музичних програм, випусків новин до передач культурно-просвітницьких - складають автомобілісти та їх пасажири. Більш того, різноманітність зацікавлень саме цієї частини аудиторії стимулювало значне розширення жанрово-тематичних параметрів радіомовлення. Це сприяло збільшенню кількості сучасних форматів радіостанцій, числа самих радіостанцій.

Радіомовлення має величезний психологічний вплив на людей. В системі ЗМІ радіо, яке орієнтоване насамперед на слухове сприйняття, впливає на уяву людини більше за інші інформаційно-комунікаційні засоби. Ще до появи радіо було доведено, що людина відповідно власним можливостям та розвитку асоціативного мислення, намагається перетворити звукові враження в зорові. Цей процес неминучий, він не залежить від бажання людини, тому що виражає об'єктивну закономірність природи сприйняття навколишнього світу. У зв'язку з цим дуже важливо, що говориться по радіо та як саме. Радіожурналіст є чи не основною особою від якої залежить яким буде мовлення та яка інформація лунатиме в ефірі. Створюючи радіопередачу журналісту потрібно враховувати чимало моментів, розумітися в усіх деталях створення радіопродукту. Ведучий на радіо - це уособлення творчого відділу радіостанції, певних ідей, способу життя, мислення, світогляду. Спостерігаючи та оцінюючи роботу радіожурналіста, слухач вирішує чи можна йому довіряти, робить висновки про його порядність та вміння спілкуватися з людьми.

Тому дуже важлива майстерність радіожурналіста, його особисті якості, професійні навички та життєвий досвід.

З огляду на вищесказане, Актуальним є дослідження специфіки роботи радіожурналіста.

Новизна нашого Дослідження Полягає у детальному аналізі роботи радіожурналіста над створенням та розробкою радіопередач, створенні власного радіопродукту з урахуванням усіх стандартів роботи радіожурналіста. Радіопроект нестиме цікаву, соціально-важливу інформацію для населення області й всієї України.

Об'єкт Дослідження - радіожурналіст, як невідємна одиниця творчого колективу радіомовлення.

Предмет Дослідження - специфіка роботи радіожурналіста над розробкою та створенням радіопередач.

Метою кваліфікаційної роботи є вивчення теоретичних і практичних аспектів роботи радіожурналіста, зясування особливостей роботи під час створення авторської радіопередачі.

Реалізація мети передбачає розв'язання таких Завдань:

    * подати визначення понять "радіожурналіст", "авторська передача" * визначити роль радіожурналіста в творенні сучасного радіомовлення * дослідити особливості роботи радіожурналіста * ознайомитися з специфікою створення "авторських радіопередач" *створити цикл авторських радіопередач "На узбіччі"

Методологічну й теоретичну основу роботи складають праці таких учених, як В. Й. Здоровега, А. З. Москаленко, Г. В. Лазутіна, А. А. Шерель, В. фон Ла Рош, О. Я. Гоян, Д. І.Любосвєтов, А. М. Микитенко, В. В. Лизанчук, які дослідили теоретичні та практичні аспекти роботи радіожурналіста, визначили особливості авторських радіопрограм.

Практичне значення дослідження. Результати проведеного дослідження були безпосередньо використані при створенні циклу авторських радіпередач "На узбіччі".

Структура кваліфікаційної роботи є такою: вступ, основна частина, що складається з двох розділів та висновки.

Похожие статьи




ВСТУП - Специфіка роботи радіожурналіста

Предыдущая | Следующая