ХАРАКТЕРИСТИКА ДИТЯЧОЇ ГАЗЕТИ "КАЗКОВИЙ ВЕЧІР", Змістове наповнення видання " Казковий вечір" - Специфіка наповнення газетного контенту дитячого видання на прикладі газети "Казковий вечір"

Змістове наповнення видання " Казковий вечір"

Найвідоміша дитяча українська газета "Казковий вечір". Це дитяча щотижнева повнокольорова газета, що видається українською мовою. Заснована ТОВ "Видавничий Дім "Казковий вечір" ". Перший номер вийшов у світ 24 серпня 2000 року. Газета виходить обсягом 8 шпальт формату А3 на офсеті, кольоровість 4+4. Розповсюджується по Україні, але завдяки своєму неповторному змісту, зацікавлює маленьких читачів навіть з-за кордону. Чого дійсно потрібно повчитися у "Казкового вечора" іншим дитячим газетам, так це вигадкам різноманітних конкурсів. Можна не сумніватися у їх цікавості, адже саме завдяки їм до редакції надходять листи від маленьких читачів з Росії, Іспанії, Португалії, Німеччини та навіть Канади.

Щотижневий наклад коливається від 18 000 до 72 000 примірників. Загальний наклад за 10 років склав понад 11 000 000 примірників. Що свідчить про популярність видання серед його юних читачів.

Розрахована газета не лише на дітей, а й на їхніх батьків. Навіть під назвою видніється невеликий слоган "Дитяча газета для дбайливих батьків", що є певною рекламою та заохоченням купити саме це видання. Адже ти дбаєш про свою дитину, а якщо так, то ти обов'язково маєш придбати для неї цю газету[17].

Як доносять до нас самі засновники, головна ідея видання - допомогти дітям увійти у світ читання. Газета допомагає дітям розвиватися, навчатися і в той же час не перевантажує їх надлишковою та незрозумілою для них інформацією. Дитина навіть не зовсім усвідомлює, що вона навчається. Вона просто дізнається щось нове, для себе цікаве. Просто це все зроблено в такій собі ігровій формі, яка і зацікавлює маленького допитливого читача.

Основним тематичним матеріалом є сім казок на сім днів тижня, які проілюстровані художниками саме для цього видання. Художниками та дизайнерами створено власну образотворчу стилістику та декілька десятків шрифтів. Газета має власного дитячого психолога, що дає рекомендації стосовно казок та ілюстрацій які публікуються в газеті, щоб вони відповідали віковим особливостям сприйняття читачів. Психолог в команді - це ще один величезний плюс на користь цього видання. Адже аналізуючи інформацію, щодо створення дитячого видання ми зрозуміли, що змістове наповнення обов'язково має відповідати віку читача, має зацікавлювати його. Також обов'язкова присутність розважально-ігрового компонента, що і наявне в газеті "Казковий вечір". Саме видання скомпоноване так, наче це така собі "гра на вечір", справжнє місце для розваг та відпочинку.

На сторінках -- ілюстровані казки. Тут присутні не лише народні чи авторські казки, а навіть дитячі. Творчі юні читачі свої казки надсилаюсь до редакції, де відбираються, редагуються, а інколи залишається з авторським написанням та публікується в газеті. А що може краще потішити маленького письменника аніж побачити свій твір на сторінках улюбленої газети? Розуміти, що його побачать безліч дітей та батьків, справжній що не є привід пишатися собою.

Також на сторінках ми бачимо такі пізнавальні рубрики: "Таємниці Всесвіту", "Лапи, крила та хвости", "Справжнє диво", "Пояснючка", "Пальчики оближеш", "Невгамовний пензлик", "Спортмайданчик", "Веселинка" -- поради психолога, кросворди, розвиваючі завдання та конкурси з призами. Дуже вдало підібрані назви рубрик. "Таємниці Всесвіту" розповідає про різноманітні явища природа, про цікавинки зі всього світу на доступній та зрозумілій для дітей мові. Також можна простежити дотримання певної політематичності публікованого матеріалу, яка й повинна бути присутня зважаючи на вікову приналежність читачів газети (діти від 2 до 14 років).

"Лапи, крила та хвости" розповідає про різноматних та цікавих, незвичних звірят. Інформаціє про кожного небагато, щоб не перевантажувати дитину непотрібною та складною інформацією. Матеріалу саме стільки, стільки потрібно, щоб читач зміг все зрозуміти, та запам'ятати цікаве для себе.

"Справжнє диво" розповідає про різні незвичні події які відбуваються чи відбувалися в світі, пояснює начебто зовсім елементарні явища, над якими особливо не замислюєшся. Наприклад "чому рипить сніг?". Багато чого в матеріалі може зацікавити навіть дорослого, годі й говорити про дітей.

"Пояснючка" вміщує в собі певне питання, на яке відповідали їхні читачі, ці відповіді і розміщуються в цій рубриці. Вона є певним комунікаційним зв'язком з читачем, який повинен бути наявним у газеті, а тим більше в дитячій.

"Пальчики оближеш" ця рубрика розрахова вже на більш старших читачів газети. Тому що в ній розміщені різноманітні рецепти смачних страв, які б могла приготувати дитина. Також можна простежити допомогу психолога в цій рубриці, адже рецепти адаптовані так, що дитині зовсім не важко буте самій впоратися з приготуванням.

"Невгамовний пензлик" - тут вміщені покрокові схеми для малювання зображуваного малюнку, та коротка інформація про зображений об'єкт. Тобто навіть просто малюючи, дитина не просто перемальовує картинку, а й дізнається про смислове навантаження зображуваного об'єкта.

"Спортмайданчик" - ця рубрика раніше була окремою, в ній вміщувалися різні фізичні вправи та схеми їх виконання. Наразі вона входить до більшої рубрики "Планета самостійності", де дитина може ознайомитися з фізичними вправами, а також, що не мало важливо, з різними ситуаціями які можуть спіткати дитину коли вона не з батьками. Наприклад як переходити вулицю чи чого потрібно остерігатися надворі.

"Веселинка" - ця рубрика не зовсім відповідає своєму змісту, адже дивлячись на назву ми уявляємо, що в ній вміщений саме розважальний аспект, але в даній рубриці публікуються в більшості своїй поради психолога, як поводити себе в тій чи іншій ситуації. Тож, доречно було б порадити замінити назву рубрики чи винести як окрему, а до цієї додати такі окремі рубрики як "Розважайка", "Пограймося" та "Острів загадок", тому що всі вони розраховані на розвантаження сприйняття дитини, така собі зона відпочинку та розваг. газета дитячий видання

Авторами концепції та дизайну газети були дизайнер Трубніков Єгор та головний художник Федосенко Євген. Співавтор концепції та головний редактор із першого дня й донині є Суворова Людмила.

Газета перші декілька років підтримувалась телеканалом "Інтер" та його президентом Олександром Зінченко.

2000 року видання отримало нагороду в галузі журналістики "Золоте перо" в номінації "Найкраща газета для дітей". 2002 року -- в номінації "Найавторитетніший дитячий тижневик України"[17].

Загалом, проаналізувавши дану газету, можна зробити висновок, що в ній дотримані практично всі норми яких має дотримуватися періодичне видання, яке спрямоване одночасно і на навчання і на розваги та відпочинок дитини. Її можна назвати справді якісним українським дитячим видавничим продуктом, адже тут дбають та дослухаються до свого читача, та які одні не з багатьох, хто дійсно відповідає своїй віковій спрямованості.

Похожие статьи




ХАРАКТЕРИСТИКА ДИТЯЧОЇ ГАЗЕТИ "КАЗКОВИЙ ВЕЧІР", Змістове наповнення видання " Казковий вечір" - Специфіка наповнення газетного контенту дитячого видання на прикладі газети "Казковий вечір"

Предыдущая | Следующая