Технічні і програмні засоби, Мова новинних повідомлень, Специфіка аудиторії, Джерела інформації та робота з ними - Спортивні новини в інформаційних випусках на FM-радіостанції

Новини "Тайм-аут" створюються, відтворюються зберігаються у звуковому редакторі Sound Forge. Ця звукова програма використовується при створенні всіх продуктів на радіо "Слобода FМ".

Sony Sound Forge - цифровий аудіоредактор, призначений для професійної та напівпрофесійної роботи, до складу якого входить набір утиліт, призначених для роботи зі звуком. За допомогою цієї програми можна ефективно обробляти звукові композиції, накладати безліч ефектів, здійснювати точний і швидкий запис і редагування семплів, кодувати дані, переганяти файли в різні формати і т. д. Один з лідерів серед звукових редакторів. Фактично, Sound Forge вже давно є галузевим стандартом і широко використовується професіоналами для редагування, запису аудіоматеріалів і створення мультимедійного інформаційного наповнення.

Мова новинних повідомлень

Мова новинних повідомлень - це особлива мова. Радіо - середовище спілкування. Ми намагалися, щоб слухач розумів наше повідомлення з першого слова. Невдало побудована фраза, неясний вираз, нелогічна послідовність подій є неприпустимими в будь-якому радіоматеріалі, а особливо у випуску новин. Треба знати, про що говорити, і доносити свої думки прямо, просто і точно.

Ми намагалися не перетворювати новини на нудне перерахування фактів. Чітко дотримувалися принципу: якщо те, про що ми розповідаємо, не дуже зацікавило нас, навряд чи це зацікавить аудиторію. Завжди шукали деталі, які могли вдихнути життя в спілкування.

Постійно намагалися дотримуватися таких принципів написання радіоповідомлень:

    1. На радіо треба розповідати, а не читати. Ми не мовимо для широкої аудиторії, а пояснюємо конкретному радіослухачеві, що відбувається у світі. 2. Користувалися простою розмовною мовою. Уникали використання дієприслівникових зворотів. 3. Перший абзац повідомлення будували так, щоб він був коротким і енергійним, щоб порушити цікавість радіослухача, який, можливо, слухає новини одним вухом. Перша фраза повинна захопити, зацікавити, привернути увагу і викликати бажання слухати повідомлення далі. 4. Сенс повідомлення легше зрозуміти з коротких фраз, тому ми намагалися не вживали більше 13 слів в одному реченні. 5. Сила радіо в оперативності інформації. Тому завжди, коли тільки можливо, користувалися цим часом, щоб слухач сприймав подію, як "ту, що відбувається зараз". 6. Користувалися точними поняттями ("червоний", "зелений"), а не загальними ("яскраво пофарбований"), тому що це радіо, а не телеекран; простими словами ("почав", "закінчив", "сказав"), а не претензійними ("приступив", "завершив", "проголосив"). 7. Не виражались надто емоційно, не зловживали драматичними, пафосними словами ("вражаючий", "прекрасний"). 8. Відмовлялися від непотрібних слів, скорочували все, що можна скоротити без шкоди для змісту повідомлення. Уникали професійного жаргону. 9. Не починали повідомлення з прямої мови. Це можна пояснити так: перш ніж журналіст виголосить посилання на джерело, слухач встигне подумати, що така думка диктора і радіостанції, на якій той працює. Точно так само не можна починати повідомлення зі спірних тверджень без посилання на джерело.

У новинах "Тайм-аут" ми намагаємося зменшити використання чисел, нагромадження імен, прізвищ, спортивних назв в одному реченні/матеріалі. Спортивні новини є не дуже доречними для вживання статистичних даних, вони і без того обтяжені різного роду цифрами та числами. У спортивних новинах доречним є використання синонімів, що у більшості випадків сприяє кращому розумінню з боку реципієнта. Так, наприклад, Мішеля Платіні можна назвати французом, легендарним гравцем, головою європейського футболу, президентом УЄФА.

Специфіка аудиторії

Новини "Тайм-аут" розраховані на широке коло слухачів, адже торкаються усіх видів спорту, при цьому акцент робиться на висвітленні місцевого спорту.

Постійна аудиторія новин - слухачі, які мають можливість чути програми "Слободи FМ". Окрема (стала) група слухачів - сумські спортсмени та тренери, які часто є героями висвітлених подій.

Джерела інформації та робота з ними

У системі журналістики існує 3 джерела інформації - документ, людина та предметно-речовинне середовище.

Джерелами інформації для новин "Тайм-аут" є ті люди, які безпосередньо є учасниками та свідками спортивних подій. Вони повідомляють про події, результати, переможців тощо. Це стосується місцевих новин. Для українських та світових новинних повідомлень джерелами є сайти спортивних видань, інформаційних агентств та федерацій.

Похожие статьи




Технічні і програмні засоби, Мова новинних повідомлень, Специфіка аудиторії, Джерела інформації та робота з ними - Спортивні новини в інформаційних випусках на FM-радіостанції

Предыдущая | Следующая