. Жанри та специфіка сучасної тележурналістики, Особливості роботи журналіста на телебаченні - Свобода слова і відповідальність тележурналіста (на прикладі телеканалу "1+1")

Особливості роботи журналіста на телебаченні

Телебачення володіє значно більшою ефективністю впливу, ніж преса і радіо. Важлива особливість телебачення - особистісний, довірливо - інтимний характер телевізійного спілкування. Телебачення виступає в якості потужного комунікаційного фактора, що впливає на психологію людей різного віку, що формує їхній світогляд. У робочий матеріал тележурналіста входять усне і письмове слово, зображення, шуми, музика. Все це зумовлює і особливості телевізійних жанрів. Телебачення дозволяє аудиторії на власні очі спостерігати подія, доповнити зображення звуками (музикою, шумами, дикторським текстом і т. п.), прочитати текст (спеціально виведений на екран або демонстрований у вигляді документа), почути живий голос героя і реальне звуковий супровід події. Це передбачає наявність у журналіста здібностей режисера і оператора, навичок і вмінь роботи з апаратурою. Особливі вимоги пред'являються до телеведучого, що виконує складний комплекс функцій. Телевізійне спілкування з масовою аудиторією, потенційними телеглядачами і споживачами інформації, будується на основі іміджу телеведучого. журналістика інформація телеканал

На телеведучого покладається велика відповідальність перед тією аудиторією, яка його дивиться і слухає. Всі сказані ним слова мають великий вплив на розум і свідомість телеглядачів. На сьогоднішній день велика увага на телебаченні приділяється образу телеведучого, його харизму та впізнаваності. При всіх складових успішної телевізійної програми (жанрове розмаїття, можливість творчого втілення найнеймовірніших проектів, наявність великої кількості виразних засобів, нестандартний підхід до оформлення студії), основним чинником, здатним викликати інтерес у аудиторії, є особистість тележурналіста. Багато сучасних телеведучі при зйомках тієї чи іншої програми виступають в кадрі не тільки як журналісти, але і використовують свої артистичні дані, намагаються "грати" в кадрі, зробити спілкування з гостем і з глядачем більш цікавим і цікавим. Звичайно, це вдається далеко не всім. [7, с.56]

Також для тележурналіста важлива зовнішня привабливість. Серед важливих чинників зовнішньої привабливості фахівці виділяють наступні: * Здоровий вигляд. Це перше за значимістю якість зовні привабливого образу телеведучого. Його зовнішній вигляд повинен випромінювати здоров'я і оптимізм. Здорові люди найбільш працездатні, схильні до творчості, їм властиві товариськість і почуття гумору.

    * Гармонія рис обличчя. Ця якість має особливе значення для всіх телеведучих, але особливо для працюючих в інформаційних програмах, випусках новин, де поза статична і нерухома і основну увагу телеглядачів прикута до лиця. Що стосується провідних авторських, шоу та інших програм, то тут обов'язкова умова - відсутність явно виражених недоліків на обличчі. * Струнка і пропорційна фігура. Наявність стрункою і пропорційної фігури бажане, але не категорична вимога до роботи телеведучого. * Приємно звучний голос. Вокал - це найголовніше вербальне засіб телеведучого. Голос телеведучого повинен володіти приємним тембром, бути гнучким, пластичним, навантаженим емоційної теплотою. Слід завжди пам'ятати, що люди сприймають вельми чутливо його темброві відтінки, індивідуальність тієї особи, яка виголошує промову. Виразна мова телеведучого передбачає грунтовну відпрацювання дикції і спеціально поставлене дихання. * Виразність жестів. Жести - це необхідний комунікативний інструмент телеведучого, а тому володіти технікою жесту - обов'язкова вимога до роботи таких професіоналів.

Похожие статьи




. Жанри та специфіка сучасної тележурналістики, Особливості роботи журналіста на телебаченні - Свобода слова і відповідальність тележурналіста (на прикладі телеканалу "1+1")

Предыдущая | Следующая