Вступ - Види друкованих видань та способи оформлення їх реквізитів

Основною умовою існування та розвитку суспільства є соціально-комунікативна діяльність. З розвитком суспільного прогресу, ускладненням інформаційних потреб постійно зростають обсяги документних ресурсів та темпи їх доведення до користувачів. Дослідження особливостей інформаційних масивів як динамічної багатофункціональної системи, спрямованої на задоволення комунікаційних потреб суспільства, дозволяє визначити основні фактори оптимізації їх функціонування. До одних з таких документів відносять друковані видання, які і по сьогоднішній день займають чільне місце в обслуговування читача, споживача інформації. Це зумовлює визначити їх неабияку актуальність і популярність.

Актуальність теми. Комунікація в сучасному глобалізованому світі постає як одна з найважливіших його характеристик, як специфічна форма взаємодії людей у процесах їх пізнавально-трудової діяльності. У науці комунікація та її роль у процесах створення нового знання привернула до себе увагу з розвитком соціології знання, соціології науки і наукознавства.

Видання (періодичні, інформаційні, аналітичні тощо) несуть певне інформаційно-комунікаційне навантаження на джерело опису, подання до споживача. Тому воно має відповідати не лише змісту і науковому обгрунтуванню, але бути читабельним, гарно і вірно оформленим. Цією справою займається реквізити видання, тобто шаблон подання інформації. Актуальним буде дослідити його оформлення, так як різні видання використовують різне їх розташування.

Предметом дослідження виступає оформлення реквізитів друкованих видань.

Об'єктом вивчення є друковані видання.

Мета дослідження: узагальнення знань про види друкованих видань та способи оформлення їх реквізитів.

Завдання дослідження:

    1) визначити поняття друкованого видання; 2) дослідити способи оформлення реквізитів друкованих видань за їх видами

Методологічна база дослідження спирається на такі наукові методи, як порівняння, аналіз, опис, спостереження, доведення, припущення.

Дещо пізніше, в працях російського вченого А. М. Корольова під реквізитом розумівся логічно невід'ємний елемент будь-якої складної інформаційної сукупності, що підпадає під певні якості відображеного інформацією об'єкта чи процесу. В тексті, що обробляється документа реквізити "подаються мов би атоми", з яких компонуються всі інші, більш складні за структурою сукупності документної інформації, зазначав науковець.

Представник структурно-правового підходу російський дослідник С. І. Семілєтов в структурі документу виділив змістовну інформацію і реквізити, зауважуючи, що природа реквізитів обумовлюється цільовим направленням змістовної інформації і характером правовідносин. Реквізитами він називає "елементи про події, факти, дії і обставини, з якими пов'язані певні правовідносини або юридичні наслідки".

Структура курсової роботи відповідає поставленій меті і визначеним завданням. Курсова робота складається з вступу, двох розділів, висновків, та списку використаних джерел.

Похожие статьи




Вступ - Види друкованих видань та способи оформлення їх реквізитів

Предыдущая | Следующая