Вступ - Українські енциклопедії на національному ринку: тематико-типологічний аналіз

Довідкові видання допомагають знайти читачу потрібну інформацію. Головною їх перевагою є лаконічність найрізноманітнішої викладеної інформації, розміщеної в зручному для швидкого пошуку порядку. Однак, нині, коли стрімко розвиваються наукові напрями в усіх без винятку галузях знань, оновлюються, звільняються від ідеологічних догм суспільствознавство, історія, вкрай необхідними виявляються ті довідники, які віддзеркалюють рівень науки і культури нації об'єктивно, неупереджено, з фундаментальною повнотою. Це, в першу чергу, енциклопедії й енциклопедичні словники широкого тематичного спектру.

При цьому для упорядника і редактора важливо зрозуміти потреби читача і завдання підготовлюваного видання, адже специфіка інформації залЕжить від читацького адреси та цільового призначення видання. Інформація довідкового видання повинна володіти такими важливими для читача якостями, як повнота, корисність, достовірність. Видання довідників та енциклопедій вимагає кропіткої, тривалої, часом багаторічної, організованої діяльності великого кола фахівців.

Відомо, що в Україні зареєстровано понад 5 тисяч видавничих структур. Не усі з них, на жаль, є компетентними у виданні тої літератури, яка продукується від їхнього імені. Найбільш грунтовною у царині довідкової літератури є енциклопедія. Тому проаналізувати українські енциклопедії на сучасному національному книжковому ринку буде вкрай доречно.

Об'єктом курсової роботи є українські енциклопедичні видання на сучасному книжковому ринку;

Предметом - характеристика концепції, змісту та структури енциклопедій, аналіз потенційних умов видання книг цього жанру в Україні.

Мета курсової роботи дослідити світовий досвід видання персональних енциклопедій та можливості його втілення на українському книжковому ринку.

Досягнення поставленої мети передбачає розв'Язання більш конкретних завдань:

    - зазначити роль та місце енциклопедій у довідковій літературі; - охарактеризувати типологічний ряд енциклопедій; - вказати на особливості видавничої підготовки довідкових видань; - охарактеризувати перші персональні енциклопедії та визначити роль персональної енциклопедії у світовому книговиданні; - провести ретроспективне дослідження довідкових видань; - виявити особливості тематики, типології, структуру та змісту сучасних енциклопедій

Під час опрацювання теоретичного аспекту використано книги українських та російських науковців. Надійними джерелами стали праці С. Антоновой "Редакторская подготовка изданий"та М. Тимошика "Книга для автора, редактора, видавця" тощо. Чимало якісного матеріалу почерпнуто зі статті А. Харлана "Особливості редакційного опрацювання енциклопедичного видання".

Курсова робота складається з трьох частин: вступу, основної частини та висновків. Окрім цього, поданий список використаної літератури та покажчик.

Похожие статьи




Вступ - Українські енциклопедії на національному ринку: тематико-типологічний аналіз

Предыдущая | Следующая