Вступ - Чутки як інструмент PR

Громадськість комунікаційний чутка pr

Запитайте будь-якої людини, хоч трохи обізнаного в роботі з інформацією, що є найдавнішим інструментом PR? Майже напевно вам дадуть відповідь - чутки.

Чутки можна розпускати, причому як про конкурентів, так і про себе. Ними можна керцвати. Причому для отримання широкого резонансу достатньо з загадковим виглядом прошепотіти на вухо ближньому ексклюзивну новина. І до цих пір чутки перевершують результати використання сучасних технологій впливу.

В даний час учасники якісних досліджень (фокус-групи, глибинні інтерв'ю) нарікають на пересиченість рекламою, її всепроникаючий характер. Щодня з ранку до вечора по ТБ і радіо, з мультимедійних екранів на вулицях, зі сторінок журналів і газет, з вуличних щитів і стендів повідомляється про переваги різних товарів, послуг. Людина змушена зводити штучні інформаційні фільтри і бар'єри, що дозволяє йому зберегти розум і психічне здоров'я в нормі. У результаті маса рекламних повідомлень відторгається, не досягаючи цільової аудиторії. Таким чином, завдання " розкрити" суб'єктивне опір аудиторії стоїть перед фахівцями ряду служб компаній. Один з найбільш "просунутих" способів, на який звертають увагу останнім часом - використання нерекламних каналів, до яких у людей більше довіри і де відсутні "інформаційні фільтри". Яскравий приклад такого впливу - управління поширенням чуток серед цільової аудиторії.

Кожен професійний комунікатор повинен розуміти, як починаються чутки і, що більш важливо, як з ними боротися. Говорячи просто, чутки - це шматочки " інформації", які не можуть бути підтверджені або завірені особистим досвідом або вторинним джерелом високої надійності. Вони розквітають, коли існує поєднання невизначеності і занепокоєння, а достовірна, офіційна інформація відсутня або неповна.

Чутки - це елемент усної комунікації. Він присутній і сьогодні, коли ми повністю охоплені індустріалізованих формами масової комунікації. Але людина все одно залишається людиною.

Найбільш складною з точки зору PR - технології є боротьба з поширенням чуток. Практично жодна криза без неї не обходиться. Тільки недалекоглядний політик легковажно ставиться до різного роду побутовим вигадкам з приводу конфліктних ситуацій.

Мета даної реферативної роботи - це проаналізувати роботу служб із зв'язків з громадськістю в боротьбі з поширенням чуток.

Для вирішення даної мети були поставлені наступні Завдання:

    1 . виділити теоретичні основи взаємозв'язку чуток і PR ; 2 . визначити чутки як один з інструментів інструмент PR ; 3 . розглянути приклади боротьби PR - фахівців з чутками.

Похожие статьи




Вступ - Чутки як інструмент PR

Предыдущая | Следующая