Поширення і економічний збиток - Мастити корів

Мастит - запалення молочної залози, що розвивається як наслідок впливу механічних, термічних, хімічних і біологічних факторів.

Мастит корів зазвичай реєструють у країнах з розвиненим молочним скотарством, особливо де високий рівень механізації та автоматизації виробництва, інтенсивна експлуатація тварин. Основними причинами широкого розповсюдження маститів є недоліки організаційно-економічного, технологічного, технічного, селекційно-генетичного та ветеринарно-санітарного характеру.

Економічний збиток виражається в зниженні молочної продуктивності, передчасної вибракуванню корів, збільшення захворюваності молодняку, погіршення харчового і санітарної якості молока і молочних продуктів. Збитки, заподіяні мастит, важко піддаються обліку. Певну частину економічних втрат при маститістановлять витрати на лікування та проведення профілактичних заходів, вартість яких залежить від стадії запального процесу і занедбаності захворювання. Однак основна сума втрат пов'язана зі зменшенням надоїв молока, з відсутністю можливості максимального використання генетичного потенціалу молочної продуктивності тварини. Витрати на антибіотики і втрати від вимушеного забою рівні за вартістю втрати 700 кг молока від однієї корови на рік. Спроба скорочення числа хворих корів шляхом їх забою і заміни молодняком економічно не виправдана, оскільки це знижує продукцію і підвищує кількість сприйнятливих тварин. До цих втрат слід додати втрати, викликані зниженням якості молока.

Похожие статьи




Поширення і економічний збиток - Мастити корів

Предыдущая | Следующая