ВСТУП, Обгрунтування теми - Удосконалення технології вирощування ремонтних телиць до 12 місячного віку

Скотарство - провідна галузь тваринництва, що зумовлюється не тільки кількістю худоби в господарствах України, а й високою питомою вагою молока та яловичини в структурі тваринницької продукції. Молочно-м'ясне скотарство є галуззю національної економіки і сільськогосподарського виробництва. Ні одна держава, ні один континент світу не можуть успішно розвиватися без цієї дуже важливої галузі.

Молочно-м'ясне скотарство, як відомо, відноситься до базових галузей, або як їх ще називають, галузями першої необхідності.

В нашій державі від ВРХ одержують близько 99 % молока, а виробництво яловичини складає біля 50 % валової продукції м'яса [4].

Технологія вирощування молодняку ВРХ полягає у створенні таких умов годівлі та утримання, які б сприяли розвитку бажаних якостей, кращому використанню тваринами поживних речовин корму, більш інтенсивному зростанню та розвитку організму, високій оплаті корму продукцією, отриманню в подальшому здорового приплоду та розвитку здатності непохитно передавати у спадщину якості, які селекціонуються [9].

Обгрунтування теми

Теля годівля раціон прибуток

Вирощування ремонтного молодняку повинно бути цілеспрямованим та економнім, враховувати біологічні особливості його росту та розвитку, формування міцної конституції, відповідного екстер'єру та інтер'єру, хороший розвиток органів травлення, відтворної функції та багаторічне використання тварин. Кожне нове покоління повинно бути продуктивнішим та стійкішим проти захворювань, відповідати вимогам сучасної технології.

Вирощування молодняку - це комплекс зоотехнічних заходів, спрямованих, по можливості, на більш повну реалізацію спадкових задатків тварин у процесі їх рості та розвитку.

Вирощування телиць для ремонту молочних стад організовують таким чином, щоб виконувати головне завдання господарства - рівномірно, протягом року виробляти максимальну кількість товарного молока високої якості при мінімальних витратах кормів, затратах праці та часу. А тому вирощування телиць повинно сприяти майбутній високій молочній продуктивності корів, а також високій оплаті кормів надоями. Крім того, слід намагатися максимально скорочувати непродуктивний у житті корови період, тобто вирощування від народження телички до першого отелення та лактації. Це також прискорює процес відтворення стада та дозволяє швидше оцінити бугаїв-плідників за якістю потомства, що має важливе значення в підвищенні продуктивності корів молочних стад.

Виростити здорових, добре розвинених, стійких проти несприятливого впливу зовнішнього середовища високопродуктивних тварин, здатних економно використовувати корми, можливо лише у тому випадку, якщо в процесі вирощування враховують особливості їх росту та розвитку в окремі вікові періоди.

Отже, знання різноманітної сутності процесів росту та розвитку, а також їх закономірностей дозволяє навчитися керувати розвитком організму в бажаному для людини напрямі.

На ріст та розвиток молодняку ВРХ, поряд із рівнем, великий вплив має тип годівлі, який характеризується співвідношенням окремих видів кормів у раціоні.

Важливе значення у формуванні молочної продуктивності мають також і умови утримання молодняку. Температура, освітленість приміщень, вологість повітря та його газовий склад, а також постійний активний моціон, безпосередньо впливають на розвиток та функцію органів, залоз внутрішньої секреції та тканин, значною мірою зумовлюють інтенсивність та напрям обміну речовин, а отже, мають значний вплив на формування продуктивності ВРХ. Значить, правильне, науково обгрунтоване вирощування ремонтних телиць - найбільш простий та швидкий шлях формування основи для одержання від дорослих тварин високої продуктивності.

Похожие статьи




ВСТУП, Обгрунтування теми - Удосконалення технології вирощування ремонтних телиць до 12 місячного віку

Предыдущая | Следующая