Висновки - Надшвидке заморожування та відтавання ембріонів корів з використанням мембраностабілізуючих речовин

У дисертації теоретично обгрунтовано та подано нове вирішення доцільності кріоконсервування ембріонів великої рогатої худоби надшвидким методом з урахуванням їх стадій розвитку. Вивчено дію мембраностабілізуючих речовин у складі середовищ для заморожування і деконсервування, та вплив антиоксидантних препаратів при внутрішньом'язовому введенні донорам на ембріопродуктивність, життєздатність та приживлення ембріонів у реципієнтів.

    1. Кріозахист репродуктивних клітин визначається вмістом у вітрифікаційному середовищі кріопротекторів ендо - і екзоцелюлярної дії та оптимальних швидкостей охолодження. Вітрифікаційне середовище з вмістом 25,0 % гліцерину і 40,0 % сахарози забезпечує 77,2 % життєздатності ембріонів великої рогатої худоби та 47,0 % їх приживлення у реципієнтів. 2. Оптимальними стадіями розвитку ембріонів для заморожування надшвидким методом є компактні морули, ранні та експандовані бластоцисти, трансплантація яких забезпечує приживлення у реципієнтів на рівні 52,0 - 57,0 %. При трансплантації ембріонів відмінної якості тільність реципієнтів досягає 80,0 %, доброї - 54,5 %, задовільної - 27,3 %. 3. Культивування ембріонів протягом 36 годин у середовищі з додаванням препарату "Філомек" у концентрації 0,2 %, забезпечує виражену мембраностабілізуючу та регенераційну дію, що дозволяє відновити до нормального рівня фізіологічні функції у 91,6 % ембріонів, дає можливість регенерувати пошкоджені, при кріоконсервуванні, компоненти мембран клітин, у результаті чого підвищується виживання ембріонів після розморожування на 16,6 %. 4. Короткотривале культивування деконсервованих ембріонів після заморожування надшвидким методом, у середовищі з фосфоліпідним комплексом "Філомек", сприяє відновленню фізіологічних функцій ембріонів та підвищує їх приживлення після трансплантації на 13,6 %. 5. Комплексне внутрішньом'язове введення коровам-донорам під час гормональної обробки природного антиоксиданту вітаміну Е та фосфоліпідного препарату "Філомек" підвищує активність ферментів антиоксидантної системи: глутатіонпероксидази і каталази (р0,05 - 0,01), вірогідно зменшується утворення продуктів перекисного окиснення ліпідів (малоновий діальдегід р0,001), що забезпечує 72,3 % виходу повноцінних ембріонів, підвищує їх життєздатність після деконсервування до 91,2 % і приживлення у реципієнтів на рівні 54,8 %. 6. Введення до складу кріоконсерванта композиційних кріопротекторів поліфункціональної дії та мембраностабілізуючих речовин, зокрема, холін - хлориду у концентрації 0,3 % та препарату "Філомек" у концентрації 0,2 %, підвищує стійкість ембріонів до надшвидкого охолодження, забезпечує понад 90,0 % їх збереження після деконсервування та приживлення у реципієнтів на рівні 55,0 - 60,0 %. 7. Заморожування ембріонів надшвидким методом з використанням мембраностабілізуючих речовин (препарату "Філомек" та холін-хлориду) забезпечує 91,6 % їх збереження та 60,0 % приживлення у реципієнтів, при програмному заморожуванні відповідно - 84,6 і 54,5 %. Це вказує на доцільність широкого використання надшвидкого заморожування у технології трансплантації ембріонів великої рогатої худоби.

Пропозиції виробництву

    1. Для підвищення життєздатності деконсервованих ембріонів та їх приживлення у реципієнтів доцільно, при заморожуванні ембріонів надшвидким методом, у середовищах для вітрифікації і культивування застосовувати мембраностабілізуючі речовини, зокрема, препарат "Філомек" та холін-хлорид у концентрації 0,2 % та 0,3 %. 2. З метою покращення кількісних та якісних показників ембріопродуктивності корів-донорів та підвищення стійкості ембріонів до кріоконсервування у схему гормональної обробки на 2 і 12 добу синхронізованого статевого циклу необхідно включати вітамін Е та препарат "Філомек" у дозі по 200 мг на голову.

Похожие статьи




Висновки - Надшвидке заморожування та відтавання ембріонів корів з використанням мембраностабілізуючих речовин

Предыдущая | Следующая