Напрями спільної діяльності педагогів і батьків, Проектна діяльність як метод взаємодії сім'ї та дошкільного закладу - Формування економічної компетентності у дітей старшого дошкільного віку в іграх економічного змісту

    - Інформування батьків про завдання та зміст економічного виховання дітей у дошкільному закладі та в сім'ї. - Участь батьків у роботі з економічного виховання в дошкільному закладі (економічні ярмарки, свята, конкурси). - Створення збагаченого розвивального середовища в домашніх умовах. - Організація сімейних клубів. - 3.2 Форми роботи з родинами - Анкетування. - Консультування. - Виготовлення буклетів, папок-пересувок, інформаційних стендів, пам'яток з економічного виховання. - Організація роботи консультпункту "Світ економіки", клубу "Дбайливі батьки", довідкового бюро "Таємниці економічних понять", куточоку "Економіко-правова академія". - Проведення батьківських зборів, "круглих столів" з обміну родинним досвідом, економічних ярмарків розваг, конкурсів, Днів відкритих дверей/. - Індивідуальні бесіди. - Родинні розваги та свята - Тематичні зустрічі. - Банк батьківських професій.
Проектна діяльність як метод взаємодії сім'ї та дошкільного закладу

Економічний компетентність діти дошкільний

Одним з результативних методів сучасної освіти є метод проектів, у основі якого -- самостійна діяльність дітей (дослідницька, пізнавальна, продуктивна). У процесі самостійної діяльності кожна дитина пізнає навколишній світ і переносить отриманізнання в реальне життя. Потрібно проводити роботу з ранньої профорієнтації дошкільників засобами економічного виховання "Калейдоскоп наших майбутніх професій". Робота по формуванню економічної компетенції дітей старшого дошкільного віку передбачає ознайомлення виховнців з такими основними економічними поняттями, як "потреби" і "ресурси". Вивчаючи з дітьми тему "Ресурси" (природні, капітальні, трудові), вихователі розширюють уявлення дітей про способи використання ресурсів, про взаємозв'язок людей різних професій, ознайомлюють з професіями. Дуже важливо, що в ході його йієї діяльності діти будуть ознайомлюватися з економічними особливостями нашого регіону, зокрема з найпоширенішими професіями. Діти дізнаються про особливі риси характеру людей. Робота в цьому напрямку дасть дітям змогу на простих прикладах глибше опановувати складні поняття певних професій, розширити уявлення про них. Діти навчаться самостійно, за допомогою різних методів знаходити інформацію про предмет або явище, розв'язувати проблемні ситуації.

Пам'ятка для батьків

Економічне виховання в родині

1. Розповідайте дітям про свою роботу.

Малюки не усвідомлять зв'язок між працею і грошима, якщо не будуть знати, ким працюють їхні батьки, як заробляють гроші на життя. Діти мусять розуміти, що робота має не тільки подобатися -- вона повинна "годувати".

2. Не приховуйте від дітей своє матеріальне становище.

Звісно, малюкові немає потреби занурюватися в усі нюанси сімейного бюджету, але варто пояснити дошкільникові, куди йдуть гроші. Навчіть його зіставляти бажання з можливостями, миритися з деякими обмеженнями.

3. Не привчайте дітей до надмірностей.

Неприпустимо, коли дитина мало не щодня отримує від вас подарунки і ні в чому не знає відмови. Навчіть малюка обмежувати бажання.

4. Формуйте у дошкільника розумні потреби.

Слухаючи дитячі "я хочу", частіше запитуйте: "А навіщо тобі це?". Не поспішайте задовольняти бажання, адже отримуючи все на першу вимогу, малюки переходять межу розумного.

5. Навчайте дітей ощадливості.

Не залишайте без уваги зіпсовані предмети, зламані іграшки, розірвані книги. Покажіть, як можна їх полагодити, продовжити термін служби пошкоджених предметів/

6. Допоможіть малятам усвідомити вартість речей.

Діти не мають звикати до того, що усі поламані іграшки автоматично замінюються новими. У кожній речі малюки мусять бачити цінність. Адже її хтось створив своєю працею.

7. Залучайте дітей до роботи по дому.

Дошкільник може займатися домашньою роботою нетривалий час, тому, даючи доручення, розраховуйте сили дитини. Поступово у неї розвинеться самодисципліна, і вона буде виконувати навіть нецікаву роботу. І хоча робота малюка не досконала, не забувайте його заохочувати.

З/п

Прізвище та ініціали батьків

Дата

Ознайомлення

Підпис

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

Похожие статьи




Напрями спільної діяльності педагогів і батьків, Проектна діяльність як метод взаємодії сім'ї та дошкільного закладу - Формування економічної компетентності у дітей старшого дошкільного віку в іграх економічного змісту

Предыдущая | Следующая