Орієнтовний зміст роботи з дітьми щодо формування економічної компетентності у дітей - Формування економічної компетентності у дітей старшого дошкільного віку в іграх економічного змісту

Завдання економічного виховання в дошкільному закладі реалізуються за такими основними тематичними напрямами: "Моя сім'я", "Людські потреби та можливості", "Ресурси та виробництво товарів", "Обмін та торгівля", "Цікаво про гроші", "Світ професій", "Правила чесного бізнесу", "Ощадливість".

Обов'язково ведеться робота, спрямована на збагачення і розширення лексичного запасу дітей новими словами (поняття про економічні дії: придбати, обміняти; особисті якості: щедрий, добрий; характеристика товару: дорогий, сучасний тощо). При цьому важливо, щоб дошкільник не лише знав ці поняття, але й розумів їх значення та самостійно використовував ці знання в повсякденному житті.

Уміння економічно доцільної діяльності діти можуть проявляти під час спостереження за економічними процесами, виконання соціально-економічних ролей в іграх, участі в налагодженні найпростіших економічних взаємозв'язків між людьми (обмін, продаж, купівля). Для старших дошкільнят це стає можливим завдяки ігровій діяльності. Через гру дитина пізнає навколишній світ, вчиться розуміти складні суспільні процеси та явища.

Серед різних ігор особливу увагу слід приділяти сюжетно-дидактичним іграм економічної спрямованості. В іграх: "Супермаркет", "Ринок", "Рекламне агентство", "Салон краси", "Кафе" діти вчаться самостійно приймати рішення та прогнозувати наслідки своєї діяльності. В іграх-презентаціях дошкільнята опановують вміння представляти власні ідеї. В іграх-стратегіях: "Наш бізнес", "Кругосвітня подорож", "Поїздка на острів", "Магазин іграшок" діти спільно з вихователем планують, проектують свої дії, розподіляють обов'язки і ролі, покроково реалізують спільний задум.

Для формування морально-економічних якостей використовуються не тільки штучно створені ігрові умови, а й реальні ситуації, які виникають щодня: відмова дитини прибирати за собою речі, недбале ставлення до книг, конфлікти між ровесниками тощо.

Створені сприятливі, комфортні умови дозволяють кожній дитині знайти власний шлях до "економіки" через ігрову, рухову, пізнавальну, предметно-практичну діяльність, забезпечують формування потреби в пізнанні світу, сприяють особистісному розвитку.

Похожие статьи




Орієнтовний зміст роботи з дітьми щодо формування економічної компетентності у дітей - Формування економічної компетентності у дітей старшого дошкільного віку в іграх економічного змісту

Предыдущая | Следующая