Орієнтовні моделі занять - Формування економічної компетентності у дітей старшого дошкільного віку в іграх економічного змісту

Тема: Бідність та багатство.

Мета: визначити ставлення дітей до різних соціально-економічних статусів, установити розуміння дітьми понять "бідність" і "багатство".

Бесіда за запитаннями. Кого можна назвати бідним (багатим)? Що вони мають вдома? Де їх можна зустріти? Який у них характер? Як багата людина може стати бідною та навпаки? На що вони витрачають свої гроші? Як ти до них ставишся? З ким би ти товаришував?

Варіанти завдань: Відбери речі, які необхідні для повноцінного життя людини (хліб, торт, телевізор, іграшки, стіл, автомобіль тощо). Поясни свій вибір. Обери предмети, які притаманні лише бідним (багатим). Чому ти так вважаєш?

Тема: Праця людей та фахи.

Мета: визначити рівень знань дітей про фахи, установити розуміння дітьми взаємозв'язків між поняттями "праця" - "фах" - "гроші".

Бесіда за запитаннями. Чим твої батьки займаються на роботі? Ти думаєш, батьки багато отримають за свою роботу? Хто з батьків заробляє більше грошей? Чому ти так вважаєш? Яка спеціальність, на твою думку, найбільш оплачувана? Ким ти хочеш стати, коли виростеш? Поясни свою відповідь.

Варіанти завдань: Відбери предмети, які необхідні для роботи лікарю (водію, перукареві, продавцю тощо). Встанови відповідність речей певним фахам (міліціонер - жезл; пожежник - вогнегасник; повар - тарілка тощо).

Тема: Ощадливий хазяїн.

Мета: визначити рівень сформованості у дітей знань про "ощадливість", "економність", "дбайливість"; установити розуміння дітьми взаємозв'язку між поняттями "хазяїн" та "ощадливість".

Бесіда за запитаннями. Хто такий хазяїн? Чи ти є хазяїном якихось речей? Як ти повинен ставитись до своїх речей? Що ти робиш, якщо псується якась іграшка? Як ти вважаєш, економить лише бідна людина? Багатому треба економити? Чому? Чи можна тебе назвати економним? Чому необхідно економити воду та світло?

Варіанти завдань: Розподілити картки із зображеннями (вода, молоко, одяг, іграшки тощо) на дві групи: речі, які можна економити, та речі, до яких необхідно ставитися дбайливо. Виріж найбільшу кількість квітів (листочків, сердець тощо) з одного аркушу кольорового паперу. Порівняй свій результат з результатами інших дітей.

Тема: Гроші у нашому житті.

Мета: визначити розуміння дітьми поняття "гроші"; установити значення грошей у житті дітей.

Бесіда за запитаннями. Навіщо потрібні людям гроші? Які гроші ти знаєш? За що отримують гроші твої батьки? Чи є в тебе власні гроші? За що ти їх отримав? Де ти їх зберігаєш? Якщо б у тебе було багато грошей, якби би ти її витратив? Що показує ціна продукту? Від чого вона залежить?

Варіанти завдань: Обери малюнки, на яких зображені люди, що виконують оплачувану роботу (людина поливає квіти - садівник чи жінка, яка доглядає за власними квітами). Розташуй предмети від найдешевшого до найдорожчого (автомобіль, книга, іграшка тощо).

Тема: Бажання та можливості.

Мета: визначити розуміння дітьми взаємозв'язку між поняттями "бажання" та "можливості".

Бесіда за запитаннями. Чого б тобі зараз хотілося? Чи можемо ми здійснити всі наші бажання? Чому ні? Чи завжди батьки покупають усе, що тобі забажається? Чому незавжди? Які ти маєш грошові можливості? Від чого залежать можливості кожної родини? Чи завжди необхідно купувати все, що рекламують? Чому?

Варіанти завдань: Обери малюнки, на яких зображено предмети, які ти бажаєш мати (машинка, м'яч, морозиво, зображення подорожі тощо). Залиш серед обраних предметів лише ті, що ти дійсно можеш отримати (попросити подарувати батьків, придбати за власні заощадження тощо).

Похожие статьи




Орієнтовні моделі занять - Формування економічної компетентності у дітей старшого дошкільного віку в іграх економічного змісту

Предыдущая | Следующая