Творчі завдання й ситуації економічної спрямованості - Формування економічної компетентності у дітей старшого дошкільного віку в іграх економічного змісту

Пізнавальна діяльність.

    1. Простежте зміни, які відбуваються з рослиною без тепла, води, світла. Висновок: рослині для нормального існування необхідне тепло, вода, світло (тема "Потреби рослинного світу"). 2. Спробуйте зовсім не дихати. Висновок: людина не може жити не дихаючи (тема "Потреби людини"). 3. Змочіть край смужки паперу. Простежте, як відбувається намокання по волокнах. Висновок: папір складається з волокон (тема "Організація виробництва товарів та надання послуг"). 4. Роздивіться уважно грошові купюри 2 грн., 5 грн. та 10 грн. Спробуйте визначити, чим вони відрізняються та що між ними спільного. Висновки: спільне між купюрами - захисні знаки, розмір, зображення видатних людей та історичних пам'ятників; відрізняються кольором, зображеннями, номіналом (тема "Натуральний обмін. Гроші, ціна"). 5. Людям яких професій для роботи необхідна вода? Назвіть для чого саме необхідна вода. Відповіді: пожежник - гасить водою вогонь, повар - на воді варить борщ, миє овочі, садівник - поливає водою рослини, художник - водою розбавляє фарби, лікар - миє водою руки тощо.

Предметно-практична діяльність.

    1. Визначити способи використання запропонованих предметів праці: молоток, лобзик, пилка. 2. Продемонструвати способи дії із запропонованими предметами: мітла, совок, відро, ганчірка тощо. 3. Визначити послідовність прибирання в квартирі. 4. Визначити набір речей, необхідних для прибирання в квартирі, на вулиці, у спортзалі, у садку тощо 5. Визначити набір речей, необхідних для прибирання майданчика на вулиці літом, восени, узимку, після дощу тощо.

Зображувальна діяльність дітей.

    1. Намалюйте рослину (тварину), у якої немає ніяких потреб. На кого буде схожа ця рослина (тварина)? Де вона ростиме (мешкатиме)? ("Потреби рослинного та тваринного світу"). 2. Намалюйте рекламу вашого підприємства. Що ви зобразите на рекламі? Чому? Який колір ви використаєте? Чому ваша реклама повинна бути яскравою? ("Реклама та її призначення"). 3. Намалюйте план вашого майбутнього саду. Яким він буде: за формою, за розміром, чи складатиметься він з окремих частин? Що ви будете вирощувати? ("Сад, город, ферма"). 4. Домалюйте предмети, які не зображені на малюнку, але необхідні для роботи швачки, пожежника, продавця, лікаря. ("Праця людей та її результат").

Художньо-мовленнєва діяльність дітей.

    1. Придумайте текст для реклами товару (товар - виготовлена дітьми святкова листівка, новорічна гірлянда, ялинкова прикраса тощо). ("Реклама та її призначення"). 2. Презентація дітьми власного бізнесу. Розкажи, чим займатиметься ваше підприємство? Скільки людей буде там працювати? Що ви будете виробляти чи які послуги надавати? ("Наш власний бізнес"). 3. Придумайте правила поведінки справжнього господаря свого міста. Розкажи про них докладніше ("Господар свого міста").

Театрально-ігрова діяльність дітей.

    1. Інсценування походу до магазину, проїзду в транспорті тощо. Визнач помилки в поведінці інших дітей. ("Продаж та купівля (ціна)"). 2. Уяви, що ти продавець. Розташуй цінники відповідно до вартості товарів. ("Продаж та купівля (ціна)"). 3. Правила поведінки в гостях (свято, день народження тощо). ("Господар свого дому").

Музична діяльність дітей.

    1. Людину якої професії вам нагадує прослухана музика? ("Моя майбутня професія"). 2. Пригадайте пісні про людей різних професій. ("Праця людей та її результат"). 3. Звук якого музичного інструменту вам нагадує робота бормашини стоматолога? ("Праця людей та її результат"). 4. Пригадайте музичні реклами товарів, які ви чули та бачили по телебаченню. Які ваші найулюбленіші? ("Реклама та її призначення").

Завдання, пов'язані з розумовою діяльністю дітей, поділяються на три групи:

    1) завдання на розвиток класифікаційних умінь, здатності до абстрагування; 2) завдання на підвищення здатності мислити за аналогією; 3) завдання на розвиток здатності до узагальнення, формування понять.

Нижче наведемо приклади завдань кожної групи.

Завдання 1 групи.

    1. Якого номіналу існують паперові купюри? Поміркуй, чому не буває паперових копійок? 2. Розташуй товари у відповідних секціях: "Молоко", "Хлібні вироби", "Іграшки", "Канцелярські товари" тощо. 3. Серед перерахованих товарів знайди зайвий. 4. Назви характерні ознаки паперових купюр. Як можна назвати всі ці ознаки? (захист) 5. Склади перелік обладнання, необхідного для відкриття магазину. Знайди зайві предмети.

Завдання 2 групи.

    1. Хвора людина одужала, а бідна стала ... багатою. Як це може трапитися? 2. Машина велика та дорога, а цукерка маленька та ... дешева. Чому? 3. Багатий - розорився, а бідний навпаки... розбагатів. Як це могло статись? 4. Покупець - купує, а що робить продавець? (Продає.) У яких місцях це відбувається? 5. Градусником вимірюють температуру, а що вимірюють терезами? (Вагу.) Які бувають види терезів? Де їх застосовують?

Завдання 3 групи.

    1. Як одним словом можна назвати 1 гривню, 2 гривні, 5 гривень? (Це гроші, купюри.) Порівняйте гроші за розміром. Чи однакові вони? 2. 5 копійок, 25 копійок, 2 копійки - це ... монети. Якого ще номіналу існують монети? 3. У якому місці можна зустріти перукаря, ножиці, стілець? (В перукарні.) Які послуги там надають? Яке може для цього знадобитися обладнання?

Похожие статьи




Творчі завдання й ситуації економічної спрямованості - Формування економічної компетентності у дітей старшого дошкільного віку в іграх економічного змісту

Предыдущая | Следующая