Реалізація продукції, Утилізація - Життєвий цикл об'єкту господарської діяльності

На цій стадії суб'єкт господарської діяльності реалізує, підтримує й відновлює якість ОГД. На цій стадії можуть виникати нові задуми, які приводять до появи нових ОГД, починаючих свій життєвий цикл.

Під час реалізації продукції особливої уваги потребує вивчення реакції споживачів ОГД з метою виявлення можливих недоліків та недоробок. З метою вивчення оцінки споживачів проводять соціологічні дослідження. Виявлені недоліки аналізують та, при необхідності, модифікують продукцію, проводячи відповідні патентні дослідження. Іноді пропозиція споживача може призвести до нової ідеї та відповідно до нового ОГД. В такому випадку розпочинається новий життєвий цикл нового ОГД.

Під час реалізації продукції можуть виникати ідеї щодо нової упаковки ОГД. Після перевірки патентної чистоти як промислового зразка та відповідного йому знака для товарів і послуг, упаковка впроваджується на виробництві.

Утилізація

Все більше норм і правил регламентують утилізацію вироблених ОГД. Іноді неможливість переробити, або безпечно утилізувати новий ОГД стає перешкодою його виробництву і реалізації (постанова кабінету міністрів України від 26.07.2001р. № 915 "Про впровадження системи збирання, сортування, транспортування, переробки та утилізації відходів як вторинної сировини"). Необхідно передбачати можливість безперешкодно утилізувати ОГД та тару чи упаковку від нього на попередніх стадіях його життєвого циклу. Патентні дослідження на цій стадії повинні показати, чи не є застосовуваний спосіб утилізації порушенням чиїхось прав промислової власності і які ліцензії необхідно придбати для утилізації.

Висновки

Кінцева продукція на кожній стадії життєвого циклу ОГД повинна відповідати умовам певного ринку, а саме: мати основну ринкову характеристику - конкурентноздатність, тобто здатність певного товару бути проданим на конкретному ринку в певний період часу при наявності товарів-конкурентів.

Основними умовами конкурентоздатності ОГД є його відповідність вимогам потенційних споживачів (вимогам ринку) та промислова придатність.

Сьогодні, враховуючи вимоги чинного законодавства з інтелектуальної власності, на території України (доречі, як і в інших цивілізованих країнах) працює аксіома - "ніхто на території дії виключного права не може без дозволу власника охоронного документа використовувати об'єкт промислової власності". Тобто для випуску будь-якої продукції або застосування відповідної технології розробникам необхідно переконатись у тому, що розроблюваний ними об'єкт (його складові частини) не порушують права власників чинних охоронних документів на об'єкти промислової власності.

Нехтування цією аксіомою, або неналежне проведення досліджень може призвести до повної загибелі витрачених інвестицій в проект ОГД.

Щоб запобігти цьому, необхідно передбачити ряд заходів, одним із яких є своєчасне і якісне проведення патентних досліджень. Логічним завершенням патентних досліджень має бути оформлення суб'єктом підприємницької діяльності прав інтелектуальної власності на свій ОГД, або придбання ліцензій на його складові частини. Отже, можна зробити висновок, що об'єкти промислової власності захищають об'єкти господарської діяльності від недобросовісної конкуренції.

Для полегшення маркетингових досліджень ринку та патентних досліджень варто зосередити свою увагу на товарах, послугах та патентних портфелях найбільших конкурентів. Це значно зменшить обсяг досліджуваної інформації та підвищить ефективність досліджень.

Сьогодні в більшості держав-учасниць Паризького союзу запроваджено перевірочно-відкладену систему експертизи.

При перевірочно-відкладеній системі експертизи заявник, отримуючи тимчасову правову охорону на визначений строк, має можливість оцінити ефективність винаходу та доцільність його впровадження і прийняти відповідне рішення щодо необхідності проведення експертизи по суті.

Похожие статьи




Реалізація продукції, Утилізація - Життєвий цикл об'єкту господарської діяльності

Предыдущая | Следующая