Перспективне планування, прогнозування - Життєвий цикл об'єкту господарської діяльності

Призначення планування як функції управління полягає в намаганні завчасно врахувати за можливістю всі внутрішні та зовнішні фактори, що забезпечують сприятливі умови для нормального функціонування і розвитку ОГД. Воно передбачає розробку комплексу заходів, які визначають послідовність досягнення конкретних цілей з урахуванням можливостей найефективнішого використання ресурсів кожним виробничим підрозділом на всіх етапах життєвого циклу ОГД. Тому планування повинно забезпечити взаємозв'язок між окремими структурними підрозділами підприємства, які включають всю технологічну ланку: наукові дослідження і розробки, виробництво та збут. Ця діяльність опирається на маркетингові дослідження та прогнозування споживчого попиту, аналіз й оцінку наявних ресурсів та перспектив розвитку господарської кон'юнктури. Звідси випливає необхідність зв'язку планування з маркетингом та контролем з метою постійного коригування показників виробництва і збут слідом за змінами попиту на ринку.

Під час планування та перспективного прогнозування суб'єкт господарської діяльності виконує маркетингові дослідження, складовою частиною яких є патентні дослідження, за результатами їх судять про патентоспроможність ОГД, рівень техніки, тенденції розвитку прогнозованої проблеми, динаміку патентування, взаємного патентування, ліцензійну діяльність конкурентів.

Суб'єкту господарської діяльності для перспективного планування патентна інформація корисна передусім тим, що завдяки її оперативності вона може з успіхом використовуватись для стратегічного планування в сфері бізнесу. Вона дає змогу дізнатися про поточні дослідження та інновації раніше, ніж з'явиться на ринку відповідна продукція.

Патентні дослідження, а точніше дані звіту про патентні дослідження, на цій стадії завершуються складанням прогнозу, програми, тематичного плану суб'єкта господарської діяльності, плану створення ОГД, бізнес-плану.

Основними результатами з прогнозування є прогнози розвитку ринку, оцінка кон'юнктурних тенденцій, виявлення ключових факторів успіху. Визначаються найбільш ефективні засоби ведення конкурентної політики на ринку і можливості виходу на нові ринки. Здійснюється сегментація ринку, вибір цільових сегментів і ринкових ніш на підставі попередньо проведених досліджень.

Перспективне планування охоплює період від 10-ти до 20-ти років (частіше 10-12 років). Воно передбачає розробку загальних принципів орієнтації підприємства на перспективу (концепцію розвитку); визначає стратегічний напрям і програму розвитку, зміст і послідовність здійснення найважливіших заходів, які забезпечують досягнення поставленої мети.

Перспективне планування допомагає приймати рішення з комплексних проблем діяльності суб'єкта господарської діяльності в міжнародному масштабі:

    - визначення напрямів і розмірів капіталовкладень та джерел їх фінансування; - впровадження технічних новинок і прогресивної технології; - диверсифікація виробництва й оновлення продукції; - форми здійснення закордонних інвестицій в умовах придбання нових підприємств; - удосконалення організації управління в окремих підрозділах і кадровій політиці.

Похожие статьи




Перспективне планування, прогнозування - Життєвий цикл об'єкту господарської діяльності

Предыдущая | Следующая