Практика стратегічного управління персоналом підприємства, Реалізація стратегії управління персоналом - Роль персоналу в реалізації стратегії розвитку суб'єкта господарської діяльності

Реалізація стратегії управління персоналом

Дуже часто спостерігаються випадки, коли підприємства не в змозі здійснити обрану стратегію. Це буває тому, що або невірно був проведений аналіз і зроблені невірні висновки, або тому, що відбулися непередбачені зміни у зовнішньому середовищі. Однак часто стратегія не здійснюється і тому, що управління не може належним чином залучити наявний у фірми потенціал для реалізації стратегії. В особливості це відноситься до використання людського потенціалу.

Основне завдання етапу виконання стратегії полягає в тому, щоб створити необхідні передумови для успішної реалізації стратегії. Таким чином, виконання стратегії - це проведення стратегічних змін в організації, які переводять її в такий стан, в якому організація буде готова до проведення стратегії в життя.

Реалізація стратегії управління персоналом є важливою стадією процесу стратегічного управління. Для її успішного протікання керівництво організації повинне слідувати наступним правилам:

    - Цілі, стратегії, завдання по управлінню персоналом повинні бути ретельно і своєчасно доведені до всіх працівників організації з тим, щоб добитися з їх боку не тільки розуміння того, що робить організація і служба управління персоналом, але і неформального залучення до процесу виконання стратегій, зокрема вироблення у співробітників зобов'язань перед організацією по реалізації стратегії; - Загальне керівництво організації і керівники служби управління персоналом винні не тільки своєчасно забезпечити надходження всіх необхідних для реалізації ресурсів (матеріальних, оргтехніки, устаткування, фінансових і ін.), але і мати план реалізації стратегії у вигляді цільових установок по стану і розвитку трудового потенціалу і фіксувати досягнення кожної мети.

Метою процесу реалізації стратегії є забезпечення скоординованої розробки і реалізації стратегічних планів структурних підрозділів організації в цілому і системи управління персоналом.

В ході виконання стратегії вирішуються 3 завдання:

    - По-перше, встановлюється пріоритетність серед адміністративних завдань (завдань загального керівництва), з тим, щоб їх відносна значущість відповідала тій стратегії управління персоналом, яку реалізовуватиме організація і система стратегічного управління персоналом. - По-друге, встановлюється відповідність між вибраною стратегією управління персоналом і внутрішньоорганізаційними процесами, процесами усередині самої системи управління персоналом. З тим, щоб діяльність організації була зорієнтована на здійснення вибраної стратегії. - По-третє, це вибір необхідного і відповідного стратегії управління персоналом стилю керівництва організацією в цілому і в окремих підрозділах.

Інструментами реалізації стратегії управління персоналом є кадрове планування, плани розвитку персоналу, в т. ч. його навчання і службового просування, вирішення соціальних проблем, мотивування і винагорода.

Керівництво реалізацією стратегії управління персоналом покладається на заступника керівника організації по персоналу. Але він повинен спиратися на активну підтримку керівників середньої ланки.

Реалізація стратегії управління персоналом включає два етапи: впровадження стратегії і стратегічний контроль за її реалізацією і координація всіх дій за наслідками контролю.

Етап впровадження включає:

    - розробку плану впровадження стратегії управління персоналом; - розробку стратегічних планів підрозділів системи управління персоналом в цілому; - активізацію стартових заходів щодо впровадження стратегії.

Мета етапу стратегічного контролю - визначити відповідність або відмінність стратегії управління персоналом, що реалізовується, стану зовнішнього і внутрішнього середовища; намітити напрями змін в стратегічному плануванні, виборі альтернативних стратегій.

Похожие статьи




Практика стратегічного управління персоналом підприємства, Реалізація стратегії управління персоналом - Роль персоналу в реалізації стратегії розвитку суб'єкта господарської діяльності

Предыдущая | Следующая