ВИСНОВКИ - Комплексний економічний аналіз результатів господарської діяльності (ДКНПП "ОКСАМИТ")

Виконавши дану курсову роботу, можна зробити висновок, що економічний аналіз господарської діяльності підприємства є важливою частиною, основою прийняття рішень на мікроекономічному рівні, тобто на рівні суб'єктів господарювання. За допомогою економічного аналізу ми здійснили наступні операції: оцінку результатів роботи підприємства за минулі періоди; розробку процедур оперативного контролю за господарською діяльністю; розробку заходів щодо попередження негативних явищ у діяльності підприємства і в її фінансових результатах; оцінку резервів підвищення результативності діяльності. Завдяки проведеному економічному аналізу ми можемо досягти основної його мети - підвищення ефективності функціонування підприємства, пошук резервів такого підвищення.

Після вивчення фінансового стану "ОКСАМИТ" за допомогою економічного аналізу можна зробити висновок, що в цілому, зміни за рік роботи підприємства були позитивними. А саме збільшився обсяг реалізації продукції та зріс чистий прибуток.

Було досягнуто підвищення фонду робочого часу на 6,5% за рахунок додатково прийнятих на роботу робітників у кількості 2 чоловік та збільшення кількості відпрацьованих днів. Продуктивність праці при цьому зросла вдвічі.

В результаті проведення аналізу викорристання основних виробничих фондів було виявлено підвищення його ефективності, що проявилося у зростанні показників фондоовіддачі та завантаженості обладнання.

Стосовно використання матеріальних ресурсів ряд показників свідчить про його ефектианість: матеріаловіддача зросла, матеріаломісткість, навпаки, зменшилась, що також свідчить про підвищення ефективності використання матеріальних ресурсів. У 2006 р. матеріальні витрати зроростали швидше, ніж обсяг вирообництва. Та у 2007 р. ця тенденція змінилася, про що свідчить коефіцієнт співвідношення темпів зростання обсягів виробництва і матеріальних витрат, який є вищим за одиницю у цьому році. Однак питома вага матеріальних витрат у собівартості продукції має тенденцію до збільшення, і це знижує ефективність використання матеріальних ресурсів, що в умовах нинішньої кризи дуже погано, це викликає потребу в ефективному антикризовому управлінні. Передумовами антикризового управління є поняття циклічного розвитку, керованості, ресурсозбереження, мотивації, економії часу, соціального партнерства і багато інших. Їх сукупність свідчить про реальну небезпеку кризи при будь-якому, навіть найбільш успішному управлінні.

Похожие статьи




ВИСНОВКИ - Комплексний економічний аналіз результатів господарської діяльності (ДКНПП "ОКСАМИТ")

Предыдущая | Следующая